Podle české hry Kingdom Come: Deliverance vznikne film nebo seriál

Kultura Kultura
9. 10. 2020 14:24
Podle české počítačové hry Kingdom Come: Deliverance, kterou vyvinulo herní studio Warhorse vedené Danem Vávrou a celosvětově se jí prodaly tři miliony kopií, vznikne hraný film nebo televizní seriál.
Kingdom Come: Deliverance
Kingdom Come: Deliverance | Foto: Warhorse

S Martinem Frývaldským, ředitelem Warhorse Studios, na adaptaci pracuje Erik Barmack, bývalý vysoce postavený manažer videotéky Netflix. Informoval o tom filmový server Variety.com.

"Uzavření koprodukční dohody je první výstřel ze startovní pistole závodu na dlouhé trati. Přestože s hraným filmem dosud žádné zkušenosti nemáme, aspirace máme docela velké, bavíme se o filmu, který má oslovit diváky na celém světě, stejně jako se nám to povedlo se hrou Kingdom Come: Deliverance," řekl Hospodářským novinám Frývaldský.

Podle něj pro pracovníky Warhorse vždy bylo důležité dělat si věci po svém. "Věříme, že ve spolupráci s Wild Sheep, která má mimo jiné v portfoliu další herní značku Yakuza, se nám to podaří," zmiňuje Frývaldský, že Barmackova firma podobně nedávno získala práva na zfilmování herní série Yakuza.

Do adaptace Kingdom Come: Deliverance se Barmack pustil se svou losangeleskou produkční společností Wild Sheep Content. Tu založil vloni po odchodu z Netflixu, kde pracoval jako šéf mezinárodního obsahu.

Podle Variety nyní Barmack s Frývaldským oslovují potenciální scenáristy a režiséry. Zatím není jisté, jestli by projekt byl uveden na Netflixu.

Realistické historické RPG s otevřeným herním světem Kingdom Come: Deliverance roku 2018 vyšlo na platformách PC, PlayStation 4 a Xbox One, vydala ho německá společnost Deep Silver. Jedná se o jednu z nejnákladnějších a nejúspěšnějších českých her.

Odehrává se v českých zemích začátkem 15. století v okolí měst Sázava, Rataje nad Sázavou a Stříbrná Skalice. Vypráví o kovářově synovi Jindřichovi, jehož rodnou vesnici vydrancují vojska Zikmunda Lucemburského a zabíjí mu rodiče. Jen projít hlavní příběh hráči zabere desítky hodin.

Podle Erika Barmacka hra zbořila přetrvávající domnění v branži, kde se podobně jako ve filmovém průmyslu mělo za to, že podobně masový úspěch může mít jen titul vyvinutý v USA nebo vázaný na americké reálie.

Barmack v tomto ohledu přirovnává úspěch Kingdom Come: Deliverance k dalšímu akčnímu RPG, polskému Zaklínači, podle něhož Netflix nedávno natočil televizní seriál s Henrym Cavillem v hlavní roli.

Podle Hospodářských novin dohoda o zfilmování Kingdom Come přichází ještě před tím, než Warhorse Studios představí pokračování.

Firma nabírá zaměstnance a podle všeho na slíbeném pokračování pracuje, oficiálně ale zatím plány neoznámila.

Hra má potenciál, aby se jí po celém světě prodaly miliony kusů, hodnotí nový hit z české produkce novinář Jaromír Möwald. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy