VIDEO Brad Pitt bude zase bojovat. Do kin přijede v tanku

Kultura Kultura
18. 6. 2014 8:26
Podívejte se na první ukázku z válečného filmu Fury s Bradem Pittem v hlavní roli. Děj je zasazen do období druhé světové války.
Posádka amerického tanku bojuje proti Němcům
Posádka amerického tanku bojuje proti Němcům | Foto: Aktuálně.cz

Video – Filmové studio Columbia Pictures vypustilo první záběry z filmu Fury s Bradem Pittem v hlavní roli. Válečné drama vypráví o pětičlenné posádce amerického tanku v roce 1945 během pádu nacistického Německa.

V hlavních rolí uvidíme kromě Brada Pitta (Hanebný pancharti, Světová válka Z) uvidíme Shiu LaBeoufa (Nymfomanka I, II), Michaela Peňu (Patrola) nebo Jasona Isaascse (Bez dechu).

Podívejte se na ukázku z filmu Železná srdce.
Podívejte se na ukázku z filmu Železná srdce. | Video:

Video trvající necelých sto sekund je krátkým nahlédnutím na „plac“. Jeden z herců vysvětluje, že film nabídne skutečně poctivý pohled do života jedné tankové jednotky. Režisér hovoří o tom, že vojáci jsou vyčerpáni, truchlí za své mrtvé kamarády, schází jim rodina a jsou celkově pod velkým tlakem.

Ve videu vidíme několik vteřin z vypjatých monologů a také akční scény z tankové bitvy. Shia LaBeouf chválí jednotlivé složky štábu, protože přesně ví, co a jak připravit a točit. Producent závěrem slibuje elegantní snímání, protože Fury se netočí digitálně, ale na klasický 35mm film.

Scénář k filmu napsat David Ayer, který jej také režíruje. Naposledy točil akční Patrolu (2012) nebo krimi thriller Sabotage (2014), který měl americkou premiéru letos v březnu. Hudbu k filmu skládá Steven Price, jenž získal Oscara za soundtrack k dramatu Gravitace Alfonsa Cuaróna.

Do českých kin Fury dorazí 13. listopadu.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Indičtí policisté zastřelili podezřelé ze znásilnění a vraždy

Indičtí policisté zastřelili čtveřici mužů podezřelých ze znásilnění a vraždy 27leté veterinářky. Muži se pokusili během rekonstrukce na místě, kde se čin minulý týden odehrál, policisty odzbrojit a utéct. Ti ale zahájili palbu. Dva policisté jsou zranění. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC.

Spálené tělo veterinářky bylo nalezeno minulý čtvrtek pod silničním nadjezdem ve vesnici nedaleko města Hajdarábád. Podle policie byla oběť před smrtí zřejmě hromadně znásilněna, nicméně kvůli špatnému stavu jejího těla to lze jen těžko ověřit. Policie zatkla čtyři podezřelé a dočasně postavila mimo služby tři policisty, kteří podle rodiny oběti nereagovali dostatečně rychle poté, co byla veterinářka nahlášena jako nezvěstná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy