Po Hepnarové natáčejí další film. Život nelze chápat jen rozumově, říkají

ČTK ČTK
31. 5. 2021 17:46
Autoři filmu Já, Olga Hepnarová, který byl oceněn v Česku i zahraničí, začali natáčet novinku nazvanou Nikdo mě nemá rád. Vypráví o ženě, jež ztratila jedinou životní lásku. Projekt podpořil Státní fond kinematografie pěti miliony korun, do kin jej distribuční společnost Bontonfilm uvede v létě 2023.

Melodrama vzniká v mezinárodní koprodukci Česka, Slovenska, Francie a Švýcarska, s mezinárodním obsazením a za podpory filmového festivalu v Berlíně.

Podobně jako Já, Olga Hepnarová také Nikdo mě nemá rád bude obrazově a autorsky výrazný snímek o lidech, kteří nezapadají do společnosti. Hrdinkou je osamocená Sára, která se nečekaně zamiluje do tajemného muže. Ani jeden ovšem nesplňuje představy okolí a jejich vztah se stane nepřijatelným.

"Oba hlavní hrdinové, Sára i Martin, se od okolí odlišují. Navzdory tomu a navzdory svým pochybám jsou ale silnými osobnostmi a nevzdávají se lacino. Jejich úsilí o štěstí přesahuje běžnou každodennost," říká jeden z dvojice režisérů Tomáš Weinreb.

Výrazným inspiračním zdrojem scénáře Nikdo mě nemá rád bylo klasické řecké drama Antigona o thébské princezně, která navzdory královu zákazu pohřbila svého bratra.

"Už od počátku jsme ale chtěli, aby se děj odehrával v současnosti," doplňuje druhý režisér Petr Kazda. "Napsali jsme příběh, ve kterém chceme ukázat, že život nelze chápat a vnímat jen rozumově a pragmaticky, protože ve všem, co se kolem nás děje, může být skryt nějaký objev nebo otřesná pravda," dodává.

V hlavních rolích se představí slovenská herečka Rebeka Poláková a Litevec Mantas Zemleckas. Dále hrají Miroslav Hanuš, Hana Vagnerová a Slovenka Barbora Bobuľová. Ta proslula jako princezna Pavlínka v pohádce Nesmrtelná teta z roku 1993, poté hrála v Itálii, kde získala několik cen.

"S Olgou Hepnarovou Petr s Tomášem debutovali v Berlíně a zahajovali sekci Berlinale Panorama, festival nás pak s naším novým projektem podpořil v industry sekci ve fázi vývoje výběrem na Copro-market 2018. I teď se zajímají, jak práce pokračuje a jak se film vyvíjí," doplňuje producent Vojtěch Frič. Berlinale podle něj dlouhodobě sleduje výrazné autory, kteří na něm debutovali.

Filmový recenzent Kamil Fila si myslí, že český snímek o nejznámější české masové vražedkyni Já, Olga Hepnarová měl být ještě o něco odvážnější. | Video: Kamil Fila
 

Právě se děje

před 7 minutami

ČEZ plánuje do roku 2030 investovat do modernizace tepláren 30 až 40 miliard Kč

Energetická společnost ČEZ plánuje do roku 2030 investovat do modernizace a transformace svých teplárenských lokalit na nová paliva 30 až 40 miliard korun. Největší část půjde do lokality Mělník. Místopředseda představenstva ČEZ Pavel Cyrani na úterní konferenci Institutu pro veřejnou diskusi o budoucnosti českého teplárenství uvedl, že celkové investiční výdaje v Mělníku mohou od letoška do roku 2030 dosáhnout na 20 až 30 miliard korun.

"Lokalita Mělník dodává teplo pro Prahu, je největší a představuje tedy největší část investic. Do transformace ostatních teplárenských lokalit ČEZ na šetrnější zdroje předpokládáme investovat do deseti miliard korun celkem," řekl mluvčí ČEZ Roman Gazdík. Další teplárny má polostátní energetická společnost v Trmicích, Dětmarovicích, Hodoníně, Poříčí, Dvoře Králové nebo Jindřichově Hradci.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Slavná sopranistka tvrdí, že s ní francouzská policie jednala jako se zločincem

Jihoafrická sopranistka Pretty Yende tvrdí, že s ní francouzští policisté při kontrole na letišti Charlese de Gaulla v Paříži zacházeli jako se zločincem. "Svlékli mě a prohledali, jako bych byla zločinec, a umístili mě do cely," tvrdí zpěvačka.

Ta podle policistů přicestovala v pondělí z Milána na jihoafrický pas, v němž neměla vízum. "Nebyl tam ani v jedné chvíli žádný incident," tvrdí policejní zdroj a popírá, že by se sopranistka kvůli letištní kontrole musela svléknout. Z místnosti, kde čekala na vyřízení případu, vyšla po hodině a půl s vízem, které jí povolovalo vstup na francouzské území, a barva její kůže nehrála žádnou roli, řekl zdroj z letiště agentuře AFP. "Pro lidi, jako jsem já, je policejní násilí skutečné," tvrdí naopak pěvkyně. Do Francie přiletěla proto, že zpívá Belliniho operu Náměsíčná v Théâtre des Champs-Élysées.

Zdroj: ČTK/AFP
Další zprávy