Piráti z Karibiku 5 připlouvají. Javier Bardem chce zabít kapitána Jacka Sparrowa

mad
4. 10. 2016 7:00
První ukázka z pátého dílu série Piráti z Karibiku s podtitulem "Mrtví muži mnoho nepoví" ukazuje v hlavní záporné roli Javiera Bardema coby nebezpečného piráta Salazara, který chce chytit Jacka Sparrova (Johnny Depp) a zabít všechny další piráty. Ve vedlejších rolích se vrátí Geoffrey Rush jako Barbossa a také Orlando Bloom coby Will Turner, který v předchozím díle chyběl. Film režírují Joachim Rønning a Espen Sandberg, kteří byli za svůj dobrodružný film Kon-Tiki (2012) nominováni na Oscara. Nový díl Pirátů z Karibiku dorazí do českých kin 25. května 2017.
Video:
 

Právě se děje

před 12 minutami

Síť Vodafone v Česku postihl výpadek, služby už jsou ale obnoveny

Síť Vodafone v Česku ve čtvrtek odpoledne postihl výpadek služeb. Podle vyjádření Vodafonu na Twitteru se už ale podařilo služby obnovit. Výpadek se týkal hovorů, mobilních dat, pevné sítě i televize. Na problémy upozornil server iDNES.cz. Kterých regionů a kolika zákazníků se výpadek dotkl, operátor ani několik hodin od začátku problémů neupřesnil.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Hospodářská komora: Povinný prodej českých potravin je protiprávní

Povinný podíl až 85 procent českých potravin v obchodech, navrhovaný některými poslanci, odporuje podle Hospodářské komory ČR evropskému právu. Proti návrhu se staví také Svaz obchodu a cestovního ruchu, podle kterého by to vedlo ke zdražování a snížení kvality zboží. Sněmovna se bude možná novelou zákona o potravinách zabývat v příštích dnech ve třetím čtení. Sněmovní zemědělský výbor ale již dříve doporučil vrátit návrh do debaty ve druhém čtení.

Pozměňovací návrh zavádějící do novely povinný podíl českých potravin v obchodech předložila skupina dvou desítek poslanců napříč politickým spektrem. Kdyby byl návrh schválen, na pultech by muselo být již od příštího roku nejméně 55 procent potravin z Česka. Následně by se měl tento podíl zvyšovat o pět procentních bodů každý rok až na 85 procent. Hospodářská komora to označila za nepřípustný zásah do podnikání.

"Smlouva o fungování Evropské unie v článku 34 jasně uvádí, že množstevní omezení dovozu, jakož i veškerá opatření s rovnocenným účinkem, jsou mezi členskými státy zakázána. Předložený návrh jasně porušuje pravidla jednotného trhu Evropské unie," sdělil prezident komory Vladimír Dlouhý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy