Pekelný Famufest zná vítěze. Uspěla Špína od Terezy Nvotové i Bo Hai o fungování vietnamské večerky

Kultura Kultura
19. 11. 2017 7:00
Letošní festival Famufest, který každoročně představuje tvorbu studentů pražské FAMU a letos je inspirovaný "pekelně těžkou" spoluprací, zná vítěze. Nejlepší film je Špína Terezy Nvotové, která natočila snímek o životě znásilněné dívky. Špína si odnesla i ocenění za kameru a scénář. Diváckou cenu získal film Bo Hai režiséra Dužana Duonga. Ten zachytil život v rodině vietnamského majitele tuzemské večerky. Nejlepší režii animovaného filmu mají Plody mraků Kateřiny Karhánkové, nejlepším dokumentem je diskutovaná Hranice práce Apoleny Rychlíkové a o nejlepší zvuk se postaral Adam Bláha v černobílém snímku Přátelské setkání nad sportem o bizarním nohejbalovém turnaji v parném létě na vesnici.
Ukázka filmu Špína od Terezy Nvotové.
Ukázka filmu Špína od Terezy Nvotové. | Foto: Bfilm
 

Právě se děje

před 33 minutami

Export zbraní z ČR loni stoupl na až na 18 miliard korun, tvrdí zbrojaři

Export zbraní a vojenského materiálu z České republiky loni vzrostl podle odhadu Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu na 17 až 18 miliard korun. Její prezident Jiří Hynek to řekl na středečním zasedání sněmovního výboru pro obranu. V roce 2018 export zbraní a vojenského materiálu činil 14 miliard korun, o rok dříve 15,1 miliardy. Oficiální čísla za loňský rok budou známa zhruba v polovině roku. Pokud by se odhad potvrdil, šlo by o jeden z nejlepších výsledků za poslední roky.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Mosquera se vrací do Bohemians

Fotbalista Jhon Mosquera se po třech a půl letech vrací do Bohemians 1905. Devětadvacetiletý kolumbijský křídelník uspěl na zkoušce a coby volný hráč podepsal s Pražany smlouvu do konce sezony. Vršovický klub o tom informoval na svém webu.

Mosquera se k týmu připojil minulý týden. Absolvoval několik tréninků a úspěšně prošel lékařským vyšetřením. "Snažil jsem se Jhona několik týdnů přesvědčit, aby přiletěl do Čech a mohli jsme se potkat a probrat jeho působení u nás. To se nakonec povedlo," uvedl ředitel "Klokanů" Darek Jakubowicz.

Bohemians poprvé získali Mosqueru v létě 2014 z třetiligového španělského Hérculesu, nejprve na hostování a poté na přestup. Rodák z Cali v 55 utkáních české nejvyšší soutěže zaznamenal tři góly a šest asistencí a stal se oblíbencem fanoušků.

V létě 2016 se Mosquera rozhodl z Ďolíčku odejít, přestože měl s Bohemians platnou smlouvu. Po návratu do Kolumbie působil v Atléticu Nacional, s nímž si zahrál i na mistrovství světa klubů, a naposledy v Deportivu Cali.

Další zprávy