Oživlé kostky Lega se za oceánem líbí divákům i kritice

Kultura Kultura
10. 2. 2014 15:14
Za první víked vydělal animovaný LEGO® příběh v amerických kinech téměř 70 milionů dolarů. Památkáři mají ani ne třetinu.
LEGO® příběh
LEGO® příběh | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Dlouho už nebyl nějaký film překvapením na tolika úrovních. LEGO® příběh se ale oproti všem předpokladům líbí jak kritikům (skvělé metaskóre na Rottentometoes.com 95 %), tak i divákům (neméně vynikající start na 8,7 bodech s deseti na IMDb.com).

Ani tržby nezůstaly pozadu. Snímek režisérského dua Phil Lord a Christopher Miller otevřel za oceánem na téměř 70 milionech dolarů za první víkend, což je při rozpočtu 60 milionů hodně slušná suma. Vzhledem k vynikající pověsti LEGA není důvod předpokládat, že by tržby měly výrazně klesat.

Se značným odstupem na druhém místě najdeme další premiéru - Památkáře George Clooneyho s 22 miliony dolary. To už je při rozpočtu 72 milionů problematičtější suma, při troše trpělivosti se ji však snad podaří dostatečně navýšit.

Na třetím místě se drží s desíti miliony afroamerická krimikomedie Ride Along. V amerických kinech snímek utržil již sto milionů, mimo Spojené státy se ale téměř nepromítá.

Na čtvrtém místě se drží nezničitelné Ledové království. Sedm milionů za dvanáctý víkend a 930 celkově. předpokládá se, že po započtení asijských trhů by Disney mohl odškrtnout miliardu.

Na pátém místě se krčí That Awkward Moment. Snímek se Zacem Afronem za pouhých osm milionů dolarů nemůže při mizivých nákladech prodělat, proto i skromných pět milionů za druhý víkend bohatě stačí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Kvůli koronaviru nebudou letní wagnerovské slavnosti v Bayreuthu

Kvůli epidemii nového typu koronaviru se letos neuskuteční tradiční wagnerovské Hudební slavnosti v Bayreuthu. Ovlivní to také program příštích ročníků, uvedli organizátoři akce v bavorském městě. Oblíbené slavnosti, jež jsou vrcholem německé operní sezóny, pravidelně navštěvovala i kancléřka Angela Merkelová. Letos měly začít 25. července a skončit 30. srpna. Na slíbené nové nastudování Wagnerovy tetralogie Prsten Nibelungův dojde až v roce 2022, na příští rok už je totiž program hotový. Diváky čeká nová produkce Bludného Holanďana a opakování dřívějších inscenací oper Tannhäuser, Mistři pěvci norimberští a Lohengrin.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Sýrie ohlásila sestřelení izraelských raket nad svým územím

Syrská protivzdušná obrana sestřelila izraelské rakety nad syrským Homsem. Informovala o tom syrská televize i agentura SANA. Podle televize izraelská letadla vypálila rakety, když byla nad libanonským územím. Izrael tradičně tyto informace nekomentuje. Podle syrských médií si operace nevyžádala mrtvé ani raněné.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Čínská basketbalová liga musí restart odložit

Plány na obnovení profesionální basketbalové ligy v Číně CBA v polovině dubna vzaly prozatím za své. Vláda nejlidnatější země světa podle agentury AP kvůli přetrvávajícím obavám z pandemie koronaviru nařídila, aby všechny velké sportovní soutěže zůstaly na neurčito přerušené.

CBA se kvůli šíření nového typu koronaviru nehraje od konce ledna, v poslední době se ale začala chystat na restart a do země se postupně začali vracet zahraniční hráči. Někteří už nastoupili do povinné dvoutýdenní karantény, jako třeba bývalý hráč NBA Jeremy Lin.

Liga podle informací médií plánovala soustředit všech dvacet účastnických týmů do dvou měst (Tung-kuan a Čching-tao) a odehrát zbytek základní části bez diváků, v přísně střežených podmínkách a pod dohledem zdravotníků. Každému celku k tomu zbývá sehrát 16 zápasů.

Na povolení úřadů bude čekat i fotbalová liga, která měla původně začít 22. února. Týmy se sice v minulém týdnu vrátily k tréninku, termín startu soutěže ale nebyl stanoven. Hovořilo se o konci dubna nebo počátku května.

Pandemie má původ právě v Číně, odkud se nákaza v prosinci začala šířit. Asijská velmoc je ale v současnosti až na čtvrtém místě žebříčku podle počtu infikovaných osob. Podle nejnovějších údajů se tam virem nakazilo přes 82.000 lidí a zemřelo na 3300. Země v poslední době hlásí poměrně nízká čísla nově nakažených, panují ale obavy, že by se zde mohl virus znovu rozšířit zejména kvůli tomu, že se do země navrátilo mnoho lidí ze zahraničí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy