VIDEO Otrlé video recykluje festival pro filmové zvrhlíky

Filip Kršiak, Vojtěch Koudela
12. 3. 2014 9:18
Podívejte se na alternativní video magazín Aktuálně.cz s titulem What The Film, jehož prvním dílem je speciál o festivalu béčkových filmů Otrlý divák.
Video:

Video - Festival otrlého diváka se přesouvá od středy 13. března do brněnského kina Scala. Pražská část skončila v neděli.

„Připravili jsme alternativní reflexi jednoho z nejzajímavějších filmových festivalů u nás. Zcela béčkově a neoriginálně si hrajeme s formálními prostředky i ve What The Film magazínu. Doufám, že je to takový návod, jak číst festival,“ říká jeden z autorů magazínu Vojtěch Koudela.

Festival Otrlého diváka se věnuje filmům na okraji. Jedná se často o výrazně špatně natočené filmy, pornografické snímky, filmy plné krve, slizu a dalších tekutin. Podtéma festivalu se věnuje VHS kazetám. Tento nosič v posledních letech slaví návrat podobně jako vinylové kotouče.

„Otrlý divák je plný kinematografického odpadu, a proto tento odpad recyklujeme,“ dodává druhý tvůrce magazínu Filip Kršiak.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Německá vláda se dohodla se spolkovými zeměmi na klimatickém balíčku

Zástupci německé vlády se v noci na pondělí domluvili s představiteli spolkových zemí na zvýšení ceny tuny CO2 v chystaném národním systému emisních povolenek v oblastech dopravy a bydlení z dosud plánovaných deseti eur (255 korun) na 25 eur k 1. lednu 2021. Informovala o tom agentura DPA. Obě strany se na upraveném balíčku opatření proti klimatickým změnám dohodly po dlouhých jednáních. V pátek tak může opatření schválit Spolková rada, kterou tvoří zástupci 16 spolkových zemí. Spolkový sněm balíček na ochranu klimatu schválil už v listopadu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy