VIDEO Otrlé video recykluje festival pro filmové zvrhlíky

Filip Kršiak, Vojtěch Koudela
12. 3. 2014 9:18
Zdroj foto: Aktuálně.cz Zdroj foto: Aktuálně.cz
Podívejte se na alternativní video magazín Aktuálně.cz s titulem What The Film, jehož prvním dílem je speciál o festivalu béčkových filmů Otrlý divák.
Video:

Video - Festival otrlého diváka se přesouvá od středy 13. března do brněnského kina Scala. Pražská část skončila v neděli.

„Připravili jsme alternativní reflexi jednoho z nejzajímavějších filmových festivalů u nás. Zcela béčkově a neoriginálně si hrajeme s formálními prostředky i ve What The Film magazínu. Doufám, že je to takový návod, jak číst festival,“ říká jeden z autorů magazínu Vojtěch Koudela.

Festival Otrlého diváka se věnuje filmům na okraji. Jedná se často o výrazně špatně natočené filmy, pornografické snímky, filmy plné krve, slizu a dalších tekutin. Podtéma festivalu se věnuje VHS kazetám. Tento nosič v posledních letech slaví návrat podobně jako vinylové kotouče.

„Otrlý divák je plný kinematografického odpadu, a proto tento odpad recyklujeme,“ dodává druhý tvůrce magazínu Filip Kršiak.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Mexický prezident se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů ve městě Torreón. Masového vraždění, které López Obrador označil za malou genocidu, se dopustily oddíly hlásící se k mexické revoluci, uvedla agentura AP. Během tří dnů bylo zavražděno 303 osob, což byla zhruba polovina tehdejší čínské komunity v Torreónu.

"Musím se smutkem říct, že i po této malé genocidě pokračovaly beztrestný útlak a vraždění členů čínské komunity, ať už kvůli rasismu nebo z úmyslu je okrást," uvedl López Obrador. Podle něj diskriminace byla založena na rozšířených stereotypech, kterým Číňané v té době čelili.

Mexický prezident také řekl, že jeho země je vděčná za bratrství, které Čína prokázala během epidemie covidu-19. Mexiko, které vykazuje čtvrtý nejvyšší počet úmrtí v souvislosti s covidem-19, si v Pekingu objednalo zhruba 29 milionů dávek vakcíny proti covidu-19, z nichž zatím dostalo deset milionů.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

Do španělského autonomního města Ceuty, jež leží na africkém kontinentě, v pondělí nelegálně vstoupilo nejméně 2700 lidí a mezi nimi stovky nezletilců

Španělské úřady uvedly, že se jedná o druhý početnější příchod migrantů za poslední měsíc. Na konci dubna do Ceuty doplavalo z Maroka přes 150 lidí. Občas se migranti, hlavně ve větších skupinách, snaží překonat pevninskou přísně hlídanou hranici. Na její zhruba osmikilometrové délce stojí také deset metrů vysoký plot. Dnešní hojnější přeplavání hranice, které začalo od ranních hodin, podle policie usnadnil také nízký příliv. Kapacity pro přijetí migrantů ve městě jsou v současnosti přeplněné, uvedla stanice RTVE.

Zdroj: ČTK
Další zprávy