VIDEO Otrlé video recykluje festival pro filmové zvrhlíky

Filip Kršiak, Vojtěch Koudela
12. 3. 2014 9:18
Podívejte se na alternativní video magazín Aktuálně.cz s titulem What The Film, jehož prvním dílem je speciál o festivalu béčkových filmů Otrlý divák.
Video:

Video - Festival otrlého diváka se přesouvá od středy 13. března do brněnského kina Scala. Pražská část skončila v neděli.

„Připravili jsme alternativní reflexi jednoho z nejzajímavějších filmových festivalů u nás. Zcela béčkově a neoriginálně si hrajeme s formálními prostředky i ve What The Film magazínu. Doufám, že je to takový návod, jak číst festival,“ říká jeden z autorů magazínu Vojtěch Koudela.

Festival Otrlého diváka se věnuje filmům na okraji. Jedná se často o výrazně špatně natočené filmy, pornografické snímky, filmy plné krve, slizu a dalších tekutin. Podtéma festivalu se věnuje VHS kazetám. Tento nosič v posledních letech slaví návrat podobně jako vinylové kotouče.

„Otrlý divák je plný kinematografického odpadu, a proto tento odpad recyklujeme,“ dodává druhý tvůrce magazínu Filip Kršiak.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Prezident Zeman se příští týden setká s polským protějškem Dudou

Prezident Miloš Zeman se příští týden na Pražském hradě setká s polským prezidentem Andrzejem Dudou. Budou jednat o tématech Evropské unie či o visegrádské spolupráci. Na webu Pražského hradu to dnes uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Rudolf Jindrák řekl, že se setkání uskuteční na žádost Polska. "Polská strana chce konzultovat aktuální věci kolem Evropské unie a polského předsednictví Visegrádu," uvedl. Konkrétní témata se podle něj teprve dojednávají, předpokládá ale projednávání právě evropské a visegrádské agendy, mohla by být i příležitost probrat bilaterální témata.

Zdroj: ČTK
Další zprávy