VIDEO Otrlé video recykluje festival pro filmové zvrhlíky

Filip Kršiak, Vojtěch Koudela
12. 3. 2014 9:18
Podívejte se na alternativní video magazín Aktuálně.cz s titulem What The Film, jehož prvním dílem je speciál o festivalu béčkových filmů Otrlý divák.
Video:

Video - Festival otrlého diváka se přesouvá od středy 13. března do brněnského kina Scala. Pražská část skončila v neděli.

„Připravili jsme alternativní reflexi jednoho z nejzajímavějších filmových festivalů u nás. Zcela béčkově a neoriginálně si hrajeme s formálními prostředky i ve What The Film magazínu. Doufám, že je to takový návod, jak číst festival,“ říká jeden z autorů magazínu Vojtěch Koudela.

Festival Otrlého diváka se věnuje filmům na okraji. Jedná se často o výrazně špatně natočené filmy, pornografické snímky, filmy plné krve, slizu a dalších tekutin. Podtéma festivalu se věnuje VHS kazetám. Tento nosič v posledních letech slaví návrat podobně jako vinylové kotouče.

„Otrlý divák je plný kinematografického odpadu, a proto tento odpad recyklujeme,“ dodává druhý tvůrce magazínu Filip Kršiak.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Pekhartův gól rozhodl o výhře fotbalistů Legie v Poznani

Český útočník Tomáš Pekhart skóroval v prvním kole polské ligy po koronavirové pauze a zařídil fotbalistům Legie Varšava výhru 1:0 v Poznani. Vedoucí celek tabulky díky jeho gólu ze 17. minuty udržel osmibodový náskok před gliwickými obhájci titulu.

Bývalý reprezentant Pekhart se v Ekstraklase trefil po únorovém přestupu z Las Palmas podruhé. Čtyři dny po 31. narozeninách snadno doklepl do opuštěné branky míč, který se k němu snesl po nedorozumění domácího gólmana se spoluhráči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy