reklama
 
 

Sledovali jsme živě: Road movie Všechno bude na Českých lvech získala šest cen

23. 3. 2019 19:22
reklama
Filmem roku 2018 se na cenách Český lev nestalo historické drama Toman ani lyrický Hastrman, nýbrž road movie Všechno bude. V pražském Rudolfinu její autoři v čele s režisérem Olmem Omerzuem převzali šest sošek včetně těch hlavních za režii a snímek roku. Čtyři ocenění má Hastrman, po jednom pak Čertí brko, Domestik, Chvilky, Hmyz a dokument King Skate.

Sledovali jsme živě: Road movie Všechno bude na Českých lvech získala šest cen

reklama
20:15
Český lev

Vážení čtenáři, děkujeme za vaši přízeň a pro dnešek se loučíme. Výsledkům Českých lvů se na Aktuálně.cz ještě budeme věnovat v neděli.

21:12
 

Vítězný film dnešního večera nazvaný Všechno bude sbíral pozitivní ohlasy už při loňské premiéře na festivalu v Karlových Varech. "V některých momentech se jeho autor Olmo Omerzu opět projevuje jako jeden z našich nejtalentovanějších režisérů," napsal kritik Aktuálně.cz Tomáš Stejskal.

Připomeňte si recenzi vítězného snímku. Legálně si ho lze stáhnout za 100 korun na portálu dafilms.cz.

21:02
Twitter

… i nespokojené. Letos se na jevišti vůbec nehovořilo o politice.

21:01
Twitter

Na sociálních sítích zaznívají reakce pochvalné…

22:00
 

A tím jsou letošní České lvy u konce. Moderátor Václav Kopta už se jen stroze rozloučil s diváky. "Do příštích lvů buďte zdrávi, mějte se rádi, opatrujte se, hodně choďte do kina a také se dívejte na televizi, protože věřte mi, že čeští tvůrci za to rozhodně stojí. Dobrou noc, přátelé," zvolal.

21:57
 

Cenu pro film roku za autory Všechno bude převzal producent Jiří Konečný.

"Děkuji moc. Vůbec nevím, jestli to zvládnu, myslím, že jsem docela dojatý, tak se pokusím," začal, když se chopil mikrofonu. "Poděkuji své ženě za všechno, bez ní by to vůbec nebylo možné. Našim dětem, rodičům, celé rodině, beru to z této strany, protože je to pro mě základ, je to důležité a bez toho by žádná filmová záležitost neexistovala," řekl Konečný a otřel si čelo.

"Pak bych rád poděkoval všem, kdo na tom filmu dělali, zvlášť (režisérovi) Olmovi (Omerzuovi), je to velká jízda. Hance, Lukášovi, celému štábu, hercům, byli jste skvělí," vyjmenoval Konečný a na závěr pozdravil také pražskou FAMU. "Je to skvělá škola, držím jí palce a myslím, že bude prospívat dál," vzkázal.

Konečný na závěr svého projevu též vzdal poctu celému prostředí českého filmu. "Rád v něm pracuji a přináší mi to radost. Tento film bych chtěl věnovat všem outsiderům," dodal.

Jiří Konečný Foto: ČTK
21:51
Český lev

Úspěch je završen. Českého lva za nejlepší film získává Všechno bude, jasný vítěz dnešního večera.

21:50
Twitter

Novinář Jaroslav Kmenta zatím na Twitteru blahopřeje čerstvé držitelce Českého lva za mimořádný přínos kinematografii.

21:49
 

A je tu vrchol večera, zbývá poslední cena - ta hlavní pro film roku. Přichází ji předat představitel dokumentu Dobrý život sokola Bendy, zasloužilý sokol Miroslav Benda z Křenovic na Vyškovsku.

21:47
 

Olmo Omerzu (vlevo) od moderátora Václava Kopty přebírá Českého lva za režii.

Olmo Omerzu Olmo Omerzu (vlevo) od moderátora Václava Kopty přebírá Českého lva za režii. | Foto: ČTK
21:46

Nejlepším dokumentem je King Skate režiséra a filmového novináře Šimona Šafránka. Snímek mapuje začátky skateboardingu v někdejším Československu 70. a 80. let minulého století. "Wow, to je super," zvolal Šafránek, když sošku přebíral.

21:45
 

Pro cenu za mimořádný přínos české kinematografii si přišla čtyřiaosmdesátiletá Věra Plívová-Šimková, známá zejména filmy o dětech a pro děti. "Já vám moc a moc děkuji, už jsem stará bába a říkala jsem si: vždyť to měli dát někomu mladšímu," zvolala. "Ale opravdu!" zvážněla.

"Měla jsem a pořád mám film ráda, i televizi, pokud se můžu dívat," dodala po chvilce. Když pak divákům vzkázala "Mějte se všichni dobře a mějte se rádi", vysloužila si jeden z největších potlesků v sále.

Věra Plívová-Šimková Foto: ČTK
21:43
 

"Chtěl bych říct, že mám velkou radost, že mohu natáčet v Čechách a být součástí české kinematografie," řekl čtyřiatřicetiletý Omerzu, který se narodil ve Slovinsku, ale vystudoval pražskou FAMU a všechny své snímky natočil v Česku. "Pro mě je režie hodně o spolupráci," dodal a poděkoval svým hercům i spolupracovníkům.

21:41

A je tu jeden z vrcholů večera. Českého lva za režii právě získal Olmo Omerzu za Všechno bude.

21:36
 

A ještě Karel Dobrý, čerstvý držitel Českého lva za nejlepší mužský výkon v hlavní roli.

Karel Dobrý Foto: ČTK
21:31
 

Herečka roku Jenovéfa Boková při svém emotivním projevu.

Jenovéfa Boková Foto: ČTK
21:28

Nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli podal Karel Dobrý v Hastrmanovi. "To koukáš, mami," vyhrkl Dobrý na začátku krátké děkovné řeči.

21:25

A je tu velká chvíle šestadvacetileté Jenovéfy Bokové. Za výkon v dramatu Chvilky právě obdržela Českého lva za nejlepší herecký výkon v hlavní roli.

"Co mám říkat, Ježíš? Já jsem byla spokojená tam za stojánkem," říká Boková emotivně. "Děkuji moc akademii, že tuto cenu dala na konec, protože bylo hrozně příjemné tady čekat, já jsem už chtěla, aby to bylo za mnou," vykoktala Boková a s diváky se celá dojatá rozloučila stylovým "ty vole".

21:23
 

Jsme zhruba ve dvou třetinách přenosu, čas na hudební vložku. Ceremoniál dnes doprovází kapela skladatele Jana P. Muchowa nazvaná The Antagonists, ve které působí také dnes nominovaná herečka a houslistka Jenovéfa Boková. Se zpěváky Václavem Havelkou a Never Sol v čele skupina právě zahrála skladbu Out of Shadows ze sedm let starého filmu Yuma.

21:20
 

Ještě pohled na vítěze v kategorii pro nejlepší televizní film nebo minisérii, kde uspěla Dukla 61. Na snímku jsou režisér David Ondříček, producent Michal Reitler a scenáristé Jakub Řežný a Matěj Podzimek.

David Ondříček Foto: ČTK

autor: Kultura | 23. 3. 2019 19:22

Související

    Pokračujte dál

    Hlavní zprávy

    reklama
    reklama