Tahle parta ukradne plány Hvězdy smrti. Seznamte se!

mad
17. 8. 2015 16:41
Plány Hvězdy smrti budou krást Felicity Jonesová nominovaná na Oscara za Teorii všeho, čínská hvězda bojových umění Donnie Yen nebo mexický herec Diego Luna.
Foto: Lucasfilm

Praha – Obsazení spin-offu Hvězdných válek o víkendu odhalila oficiální stránka franšízy Star Wars. Snímek nazvaný Rogue One: A Star Wars Story se právě začal natáčet v britských Pinewood Studios a zveřejněna byla i první fotografie.

Režisérem filmu je již dříve ohlášený Gareth Edwards, který naposledy točil Godzillu (2014). Děj filmu se odehrává před Epizodou IV (1977) a zaměří se na skupinu rebelů, kteří chtějí ukradnout plány k Hvězdě smrti.

První fotografie ukazuje potemnělou zbrojnici, v níž stojí Riz Ahmed (Slídil), Diego Luna (Elysium), Felicity Jonesová (Teorie všeho), Jiang Wen (Osamělý válečník) a Donnie Yen (Ip Man). V dalších rolích se objeví známí herci Mads Mikkelsen (seriál Hannibal) a Forest Whitaker (Bojovník).

Rogue One: A Star Wars Story je prvním ze série spin-offů. Další bude vyprávět o mládí Hana Sola a do kin dorazí v květnu 2018. Třetí snímek z univerza Hvězdných válek se zaměří na lovce odměn Bobu Fetta, zápletka však nebyla oficiálně potvrzena a zatím není ani známo datum premiéry.

Do českých kin dorazí Rogue One: A Star Wars Story 15. prosince 2016.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Bavorský premiér Söder uhájil předsednictví v CSU

Kongres německé vládní strany, bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) v pátek zvolil do čela uskupení opět Markuse Södera. Dvaapadesátiletý politik, který je od loňska také bavorským premiérem, dostal 91,3 procenta hlasů delegátů, tedy ještě více než při lednovém prvním zvolení do čela strany.

Söder byl zvolen předsedou CSU poprvé 19. ledna, kdy dostal 87,4 procenta hlasů. Tehdy nahradil o 17 let staršího Horsta Seehofera, který ho po deseti letech v čele strany sám navrhl jako svého nástupce. Už loni v březnu Söder vystřídal Seehofera také ve funkci bavorského ministerského předsedy. Sedmdesátiletý Seehofer je teď německým ministrem vnitra a v roce 2021 hodlá odejít do politického důchodu.

Aktualizováno před 2 hodinami

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku na několik hodin uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku dnes zhruba na čtyři hodiny uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění, vyplývá z informací jihomoravské policie a hasičů. Před 10:00 se podařilo obnovit provoz jedním pruhem, oznámilo Ředitelství silnic a dálnic. Do té doby byla D1 neprůjezdná mezi sjezdem 178 u Ostrovačic a exitem 182 u Kývalky. Až zhruba do 18:00 ale v místě pokračovaly odklízecí práce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy