Tahle parta ukradne plány Hvězdy smrti. Seznamte se!

mad
17. 8. 2015 16:41
Plány Hvězdy smrti budou krást Felicity Jonesová nominovaná na Oscara za Teorii všeho, čínská hvězda bojových umění Donnie Yen nebo mexický herec Diego Luna.
Foto: Lucasfilm

Praha – Obsazení spin-offu Hvězdných válek o víkendu odhalila oficiální stránka franšízy Star Wars. Snímek nazvaný Rogue One: A Star Wars Story se právě začal natáčet v britských Pinewood Studios a zveřejněna byla i první fotografie.

Režisérem filmu je již dříve ohlášený Gareth Edwards, který naposledy točil Godzillu (2014). Děj filmu se odehrává před Epizodou IV (1977) a zaměří se na skupinu rebelů, kteří chtějí ukradnout plány k Hvězdě smrti.

První fotografie ukazuje potemnělou zbrojnici, v níž stojí Riz Ahmed (Slídil), Diego Luna (Elysium), Felicity Jonesová (Teorie všeho), Jiang Wen (Osamělý válečník) a Donnie Yen (Ip Man). V dalších rolích se objeví známí herci Mads Mikkelsen (seriál Hannibal) a Forest Whitaker (Bojovník).

Rogue One: A Star Wars Story je prvním ze série spin-offů. Další bude vyprávět o mládí Hana Sola a do kin dorazí v květnu 2018. Třetí snímek z univerza Hvězdných válek se zaměří na lovce odměn Bobu Fetta, zápletka však nebyla oficiálně potvrzena a zatím není ani známo datum premiéry.

Do českých kin dorazí Rogue One: A Star Wars Story 15. prosince 2016.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Hejtman Půta úplatky nebral, liberecký soud ho zprostil obžaloby

Krajský soud v Liberci zprostil obžaloby libereckého hejtmana Martina Půta (Starostové pro Liberecký kraj). Obžaloba ho vinila z toho, že přijal úplatek a zneužil pravomoc veřejného činitele. Státní zástupce pro něj navrhoval pět let vězení. Půta od počátku tvrdil, že je nevinný. Předseda senátu nyní čte odůvodnění rozsudku, což potrvá zřejmě několik hodin.

Půta byl obžalován v korupční kauze spolu s dalšími 11 lidmi a čtyřmi firmami. Kauza se týká dvou libereckých projektů obecně prospěšné společnosti Geotermální energie pro občany (GEPO) téměř za 100 milionů korun, na něž chtěla čerpat evropské dotace přes ROP Severovýchod. Ani na jeden vyplacené nebyly. Podle spisu přijal Půta úplatek v souvislosti s opravou libereckého kostela sv. Máří Magdalény za 65 milionů korun s přislíbenou dotací zhruba 55 milionů. Úplatek pro Půtu měl podle obžaloby činit 830 000 korun s tím, že 530 000 Kč mu bylo vyplaceno.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Koronavirus zmařil plány na koupi budovy v Bruselu, Česko si ji nejspíš pronajme

Ministerstvo zahraničí ustoupilo od záměru koupit novou budovu pro stálé zastoupení Česka v Bruselu, píše Deník N. Pořídit ji chtělo v souvislosti s nadcházejícím českým předsednictvím v Evropské unii. Koronavirová krize zpozdila jednání, nebylo reálné, aby nová nemovitost byla připravena k užívání pro české předsednictví v Radě EU ve druhé polovině roku 2022, řekl deníku mluvčí ministerstva financí Michal Žurovec. Ministerstvo zahraničí nyní podle své mluvčí Zuzany Štíchové uvažuje pro předsednictví o pronájmu prostor.

Zdroj: ČTK
Další zprávy