Obrazem: Izrael otevřel plovoucí kino. Na jezeře v parku lidé dodržují rozestupy

Obrazem: Izrael otevřel plovoucí kino. Na jezeře v parku lidé dodržují rozestupy
Na jezeře v izraelském městě Tel Aviv se ve čtvrtek uskutečnila testovací projekce prvního takzvaného plovoucího kina.
V době, kdy jsou kina v zemi stále zavřená kvůli pandemii koronaviru, chtějí telavivské úřady tímto způsobem lidem umožnit zhlédnout film pod širým nebem a zároveň dodržet patřičné rozestupy.
Plovoucí biograf vymyšlený telavivským magistrátem se nachází v parku Jarkon, pojmenovaném podle řeky, která jím protéká.
Kino má kapacitu 70 veslových člunů a šlapadel, která od sebe kvůli hygienickým opatřením musí dodržovat dvoumetrové rozestupy.
Foto: Reuters
Reuters Reuters
21. 8. 2020 20:55
Na jezeře v izraelském městě Tel Aviv se ve čtvrtek uskutečnila testovací projekce prvního takzvaného plovoucího kina. V době, kdy jsou kina v zemi stále zavřená kvůli pandemii koronaviru, chtějí telavivské úřady tímto způsobem lidem umožnit zhlédnout film pod širým nebem a zároveň dodržet patřičné rozestupy.
 

Právě se děje

před 32 minutami

Vláda Zemanovi navrhla, aby jmenoval druhou generálku české armády

Armáda by měla získat druhou generálku. Vláda dnes schválila návrh na jmenování rektorky Univerzity obrany plukovnice Zuzany Kročové do hodnosti brigádní generálky. Kabinet odsouhlasil také návrh na jmenování dalších deseti generálů. Pokud prezident Miloš Zeman vládní doporučení odsouhlasí, povýšeni budou k 8. květnu. Sdělil to v pondělí Jakub Fajnor z tiskového oddělení ministerstva obrany.

Návrh vládě předložil ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). "Přestože je většina pozornosti věnována pomoci armády v opatřeních proti covidu-19, nebylo možné opomenout tradiční a významnou událost, jmenování nových generálů," uvedl. "Všichni nově jmenovaní i povýšení generálové si uznání zaslouží, protože dlouhodobě prokazují, že patří k nejlepším vojákům z povolání, které ozbrojené síly České republiky mají," dodal ministr.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 32 minutami

Německá vládní CDU chce Lascheta jako kandidáta na kancléře, CSU zase Södera

Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) dosluhující kancléřky Angely Merkelové dnes podpořila kandidaturu svého předsedy a premiéra Severního Porýní-Vestfálska Armina Lascheta na kancléře v zářijových parlamentních volbách. Sesterská bavorská Křesťanskosociální unie (CSU) se následně jasně postavila za svého šéfa a bavorského premiéra Markuse Södera. Nyní je tak na Söderovi a Laschetovi, aby se dohodli, kdo z nich tedy konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede.

Generální tajemník CDU Paul Ziemiak na dnešní tiskové konferenci po jednání předsednictva CDU prohlásil, že podpora Laschetovi není konečným rozhodnutím. Postoj CDU ho totiž pověřuje k tomu, aby se nyní dohodl se Söderem, kdo z této dvojice nakonec konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede. Laschet prohlásil, že se Söderem bude hovořit ještě dnes. Söder k tomu uvedl, že s ním již jednal o záležitostech pandemie a že nevylučuje další telefonát. Dodal ale, že dnes nelze rozhodnutí o kandidatuře očekávat.

Další zprávy