Obézní baletka od Disney? I někdo takový se může s radostí hýbat, říká psycholožka

Michael Rozsypal Michael Rozsypal
14. 11. 2022 8:08
Ve videotéce Disney+ lze vidět šestiminutový animovaný film Reflect o malé baletce s kilogramy navíc. V duchu hnutí body positivity, které hlásá přijetí vlastního těla, jej natočila Hillary Bradfieldová. „Poselství příběhu je, že člověk se může hýbat s radostí bez ohledu na to, jak vypadá,” říká psycholožka Tereza Jirotka Beníčková.
Mí klienti z kurzů hubnutí mají zábrany, aby cvičili, a jedním z důvodů je i obava, jak se na ně ostatní budou dívat, říká Tereza Jirotka Beníčková. | Video: Michael Rozsypal
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Poprvé v historii. Izraelský prezident Herzog přiletěl na návštěvu do Bahrajnu

Izraelský prezident Jicchak Herzog přiletěl do Bahrajnu, informovala agentura AFP. Toto království v Perském zálivu patří k několika muslimským státům, s nimiž Izrael normalizoval vztahy. Jde o první návštěvu hlavy židovského státu v této zemi a izraelská média ji označují za historickou.

Herzoga v zemi přivítal bahrajnský ministr zahraničí Abdal Latíf bin Rašíd Zajání. Poté se setkal s králem Hamadem bin Ísou Chalífou i korunním princem a premiérem Salmánem bin Hamadem Chalífou. Herzog dříve uvedl, že při setkání se chce soustředit na "způsoby posílení hospodářské spolupráce" mezi oběma zeměmi, jakož i na otázky změny klimatu a bezpečnosti.

Bahrajn a Spojené arabské emiráty, které Herzog navštíví v pondělí, se v září 2020 staly prvními arabskými státy, které v uplynulém čtvrtstoletí normalizovaly vztahy s Izraelem. Předtím takový krok učinily pouze dvě arabské země - Jordánsko v roce 1994 a Egypt v roce 1979. Dohodu s Izraelem zástupci SAE a Bahrajnu podepsali ve Washingtonu. Palestinci krok odsoudili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy