Panovačný Steve Jobs buduje Apple ve filmu Dannyho Boylea

Kultura Kultura
2. 7. 2015 16:39
Film Steve Jobs bude mít českou premiéru letos v listopadu a hlavního protagonistu si zahraje Michael Fassbender. Podívejte se na působivý trailer.
Michael Fassbender jako Steve Jobs
Michael Fassbender jako Steve Jobs | Foto: YouTube repro

Praha - Režisér Danny Boyle dokončil nový film, tentokrát o Stevu Jobsovi podle scénáře Aarona Sorkina. Hlavní roli vizionáře a zakladatele firmy Apple ztvárnil herec Michael Fassbender. Kromě procesu vývoje známých "applovských" produktů se bude zabývat i Jobsovým soukromým životem.

Danny Boyle má za sebou už celou řadu úspěšných a oceňovaných filmů, natočil například kultovní film Trainspotting (1996) z drogového prostředí, Oscarem oceněný snímek Milionář z chatrče (2008), který se odehrává v indickém slumu, nebo drama 127 hodin (2010) inspirované skutečným příběhem.

Boyle je známý výpravností a dramatičností svých filmů, takže se dá očekávat, že Steve Jobs bude podobnou napínavou podívanou. Zaměří se na období Jobsova života, kdy přišel se třemi zásadními produkty firmy Apple až do roku 1998, kdy vznikl první osobní počítač iMac.

Michael Fassbender se proslavil filmy 300: Bitva u Thermopyl (2006), Hanebný pancharti (2009) nebo 12 let v řetězech (2013). Kromě něj se ve vedlejších rolích objeví Seth Rogen, Kate Winslet, Jeff Daniels nebo Michael Stuhlbarg.

Film Dannyho Boylea je v pořadí už druhým pokusem o zfilmování života slavného zakladatele Applu. Poprvé se o to pokusil režisér Joshua Michael Stern, který v roce 2013 natočil snímek jOBS s Ashtonem Kutcherem v hlavní roli.

Ohlasy však nebyly příliš pozitivní. Tentokrát negativní reakce sice nemířily na často kritizovaného herce Ashtona Kutchera, ale spíše se týkaly slabých výkonů herců ve vedlejších rolích a nepříliš zdařilého scénáře Matta Whiteleyho.

"Apple bude bezpochyby spokojený, možná dokonce pocítí i úlevu. Ti, kdo ale čekali ostřejší a pronikavější podívanou, budou muset počkat na Sorkina," uvedl například ve své recenzi britský list The Guardian.

Video: YouTube
 

Právě se děje

před 17 minutami

Polovina kontrolovaných e-shopů v prvním čtvrtletí porušila zákon, zjistila inspekce

Polovina internetových obchodů, které kontrolovala v letošním prvním čtvrtletí Česká obchodní inspekce (ČOI), porušila předpisy. Nejčastěji se zjištěná pochybení týkala zákona o ochraně spotřebitele a inspekce za ně uložila pokuty za téměř 1,5 milionu korun. V tiskové zprávě to v pondělí uvedla ČOI, která ve sledovaném období, poznamenaném epidemií nemoci covid-19, provedla meziročně šestkrát více kontrol e-shopů. Vzhledem k uzavření mnohých kamenných prodejen kvůli protikoronavirovým opatřením se totiž prodej přes internet výrazně zvýšil.

"Výsledky kontrol v 1. čtvrtletí 2021 potvrzují, že u internetového prodeje dochází stále k vysokému počtu porušování spotřebitelské legislativy," uvedl ředitel ČOI Mojmír Bezecný. Podle něj e-shopy často neinformují zákazníky o subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů nebo o jejich právech týkajících se reklamace zboží. Dopouští se i nekalých obchodních praktik a často poskytují lživé či neúplné údaje o výrobku, dodal.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 33 minutami

Dálnice uzavřená kvůli popraskané vozovce způsobuje na Olomoucku dopravní komplikace

Dálnice D35 ve směru z Olomouce na Ostravu je uzavřena kvůli nehodě nákladního a osobního auta. Nehoda se stala na 279. kilometru, všechny nájezdy ve směru na Ostravu jsou uzavřeny, informoval mluvčí policie Libor Hejtman. Provoz je podle Ředitelství silnic a dálnic odkloněn na exitu 276 Holice. Okolnosti nehody se vyšetřují.

Dálnice je uzavřena od 275. kilometru. "Všechny nájezdy na 276. kilometru exit Holice ve směru na Ostravu jsou uzavřené a to od Olomouce i od Přerova. Řidiči mohou zpět na dálnici D35 najet na 290. kilometru exitu Velký Újezd," uvedl mluvčí policie.

Komplikace na dálnici D35 zkomplikoval o víkendu také teplem poškozený povrch a to v úseku mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem. Dálnice D35 je nyní v úseku od 281. kilometru do 290. kilometru zcela uzavřena v obou směrech. Kvůli zvlněné vozovce tam poté havarovala čtyři osobní auta a nákladní vůz, při nehodách utrpělo deset lidí lehčí zranění. Záchranáři zraněné ošetřili a některé převezli do nemocnice.

Další zprávy