Panovačný Steve Jobs buduje Apple ve filmu Dannyho Boylea

Kultura Kultura
2. 7. 2015 16:39
Film Steve Jobs bude mít českou premiéru letos v listopadu a hlavního protagonistu si zahraje Michael Fassbender. Podívejte se na působivý trailer.
Michael Fassbender jako Steve Jobs
Michael Fassbender jako Steve Jobs | Foto: YouTube repro

Praha - Režisér Danny Boyle dokončil nový film, tentokrát o Stevu Jobsovi podle scénáře Aarona Sorkina. Hlavní roli vizionáře a zakladatele firmy Apple ztvárnil herec Michael Fassbender. Kromě procesu vývoje známých "applovských" produktů se bude zabývat i Jobsovým soukromým životem.

Danny Boyle má za sebou už celou řadu úspěšných a oceňovaných filmů, natočil například kultovní film Trainspotting (1996) z drogového prostředí, Oscarem oceněný snímek Milionář z chatrče (2008), který se odehrává v indickém slumu, nebo drama 127 hodin (2010) inspirované skutečným příběhem.

Boyle je známý výpravností a dramatičností svých filmů, takže se dá očekávat, že Steve Jobs bude podobnou napínavou podívanou. Zaměří se na období Jobsova života, kdy přišel se třemi zásadními produkty firmy Apple až do roku 1998, kdy vznikl první osobní počítač iMac.

Michael Fassbender se proslavil filmy 300: Bitva u Thermopyl (2006), Hanebný pancharti (2009) nebo 12 let v řetězech (2013). Kromě něj se ve vedlejších rolích objeví Seth Rogen, Kate Winslet, Jeff Daniels nebo Michael Stuhlbarg.

Film Dannyho Boylea je v pořadí už druhým pokusem o zfilmování života slavného zakladatele Applu. Poprvé se o to pokusil režisér Joshua Michael Stern, který v roce 2013 natočil snímek jOBS s Ashtonem Kutcherem v hlavní roli.

Ohlasy však nebyly příliš pozitivní. Tentokrát negativní reakce sice nemířily na často kritizovaného herce Ashtona Kutchera, ale spíše se týkaly slabých výkonů herců ve vedlejších rolích a nepříliš zdařilého scénáře Matta Whiteleyho.

"Apple bude bezpochyby spokojený, možná dokonce pocítí i úlevu. Ti, kdo ale čekali ostřejší a pronikavější podívanou, budou muset počkat na Sorkina," uvedl například ve své recenzi britský list The Guardian.

Video: YouTube
 

Právě se děje

před 52 minutami

Evropská komise se chce zabývat českými kvótami na potraviny, nesmějí narušit volný pohyb zboží

Evropská komise hodlá podrobně prozkoumat povinné kvóty na prodej českých potravin, pokud návrh zákona v současnosti schvalovaný parlamentem vstoupí v platnost. Novinářům to ve čtvrtek řekla mluvčí exekutivy Evropské unie, podle níž norma nesmí být v rozporu s pravidly volného pohybu zboží ani diskriminovat žádné výrobce. Pokud by zákon začal platit a porušoval unijní normy, Česku by hrozila žaloba a vysoké pokuty.

Podle návrhu novely zákona o potravinách, která ve středu prošla Poslaneckou sněmovnou, by od příštího roku prodejny potravin o ploše nad 400 metrů čtverečních musely u některých druhů potravin prodávat minimálně 55 procent českých produktů. O normě nyní bude jednat Senát, který se podle zástupců nejsilnějších klubů chystá kvóty patrně odmítnout.

"V tomto případě, který se týká nabídky potravin, je zcela zásadní zachovat volný pohyb potravinářských produktů v rámci jednotného trhu," prohlásila dnes mluvčí Evropské komise. Brusel podle ní sleduje vývoj kolem české novely, podrobně analyzovat ji však bude až v případě, pokud vstoupí v platnost. Mluvčí nicméně podotkla, že kdykoliv nějaká země zavádí nějaké regulace prodeje, musí zajistit, aby byla "nutná, vyvážená a nikoho nediskriminovala".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Soudce pustil z vazby ženu obviněnou z krádeže laptopu Pelosiové

Americký soudce rozhodl propustit z vazby Riley June Williamsovou, která je obviněna z podílu na krádeži laptopu z kanceláře předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové při nedávném útoku na Kapitol. Podle soudního rozhodnutí musí 22letá žena zůstat pod dohledem své matky, nesmí cestovat a v pondělí se má dostavit k federálnímu soudu ve Washingtonu k projednání případu.

Williamsová je z Pensylvánie a obviněna je z krádeže, bránění spravedlnosti, nepovoleného vstupu a výtržnictví spáchaného na půdě Kapitolu. Podle soudce Martina Carlsona jde o vážná obvinění. Ve prospěch Williamsové podle něj svědčí její dosud čistý trestní rejstřík.

Příznivci minulého prezidenta Donalda Trumpa vnikli do Kapitolu 6. ledna, kdy se sešly obě komory Kongresu k poslednímu stvrzení výsledku listopadových prezidentských voleb. Několik hodin tam rabovali, zákonodárci se museli ukrývat na bezpečném místě. Federální úřad pro vyšetřování se nyní snaží výtržníky identifikovat, Williamsovou údajně poznal na jednom ze zveřejněných videí její bývalý partner. Tvrdil, že žena doufala, že se jí podaří laptop Pelosiové prodat ruské tajné službě. Na videu je žena podobná Williamsové zachycená, jak volá na výtržníky, aby šli po schodech nahoru. Na jiném snímku je ji vidět, jak vychází z Pelosiové kanceláře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy