Trailer: O slovo se hlásí Noví mutanti. S hvězdou seriálu Hra o trůny v hlavní roli

mad
16. 10. 2017 15:56
První trailer filmu Noví mutanti, který vznikl podle stejnojmenné komiksové předlohy, ukazuje v hororové atmosféře skupinu mladých lidí, kteří mají zvláštní schopnosti. Nejprve se musí naučit, jak je ovládat, jsou však uvězněni v tajemné budově, kde se záhy začnou odehrávat podivné věci... V rolích mutantů se objeví Maisie Williamsová, která se proslavila jako Arya Stark ve fantasy seriálu Hra o trůny, Anya Taylor-Joyová (Rozpolcený) nebo Charlie Heaton (seriál Stranger Things). Film režíruje Josh Boon, jenž se proslavil romantickým dramatem Hvězdy nám nepřály (2014). Snímek dorazí do českých kin 12. dubna 2018.
Trailer k filmu Noví mutanti | Video: CinemArtCZ
 

Právě se děje

před 31 minutami

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy