Nový vládce podsvětí. Trailer představuje seriál o Bobovi Fettovi ze světa Star Wars

Kultura Kultura
2. 11. 2021 7:00
Společnost Walt Disney Company v pondělí večer zveřejnila první trailer z chystaného hraného seriálu The Book of Boba Fett, který se odehrává na planetě Tatooine ze sci-fi světa Hvězdných válek.
Seriál The Book of Boba Fett bude mít premiéru 29. prosince na službě Disney+. | Video: Walt Disney Company

Zaměřuje se na lovce lidí Bobu Fetta, který se jako vedlejší postava poprvé objevil v páté a šesté epizodě filmových Star Wars ze začátku 80. let minulého století, píše server Indiewire.com.

Seriál The Book of Boba Fett bude mít premiéru 29. prosince na streamovací službě Disney+, která zatím v Česku není a po nedávném odkladu zde začne fungovat až v létě 2022. Po seriálu The Mandalorian tak bude The Book of Boba Fett již druhým titulem ze světa Hvězdných válek, k němuž se zdejší diváci dostanou s výrazným zpožděním.

Dějově bude novinka provázaná právě s Mandalorianem, uvedl Disney. Protagonistu ztvární šedesátiletý Novozélanďan Temuera Morrison, který se začátkem tisíciletí podílel na nové trilogii Star Wars. Ve druhé epizodě nazvané Klony útočí ztvárnil lovce lidí Janga Fetta, jenž se stane předlohou armády klonů a kromě toho si místo syna nechá vyrobit vlastní klon Bobu Fetta. Toho už jako dospělého ztělesnil tentýž Morrison poprvé v loňské druhé řadě seriálu The Mandalorian.

Po jeho boku se rovněž objevila vražedkyně Fennec Shandová, kterou bude nyní znovu hrát Američanka čínského původu Ming-Na Wen.

Nový seriál navazuje na události z druhé řady Mandaloriana, kdy lovec lidí po někdejším nástupci mafiána Jabby the Hutta přebírá kontrolu nad tatooinským podsvětím a po boku Fennec Shandové se snaží srovnat do latě zdejší gangstery, nastiňuje server Polygon.com.

Kromě třetí řady Mandaloriana chystá Walt Disney Company také další seriály ze světa Star Wars. K nejočekávanějším patří ty o Cassianu Andorovi hraném Diegem Lunou, Ahsoce Tano ztvárněné Rosario Dawsonovou, a především šestidílná série o rytíři Jedi Obi-Wanu Kenobim. Toho má stejně jako ve filmech ze začátku tisíciletí ztvárnit Ewan McGregor.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 10 minutami

Vláda USA žaluje Texas, změnou volebních obvodů podle ní diskriminuje menšiny

Americké ministerstvo spravedlnosti dnes podalo žalobu na stát Texas, který podle něj překreslením hranic volebních obvodů diskriminuje tamní latinskoamerickou a černošskou populaci. Jedná se o první žalobu, která napadá nové volební hranice po jejich nedávné změně v souvislosti s se sčítáním lidu. Právní experti očekávají, že se podobných sporů povede celá řada.

Podle americké ústavy se přiděluje počet křesel ve Sněmovně reprezentantům jednotlivým státům podle počtu jejich obyvatel. Ten se zjišťuje každých deset let sčítáním lidu. Texas kvůli nárůstu svého obyvatelstva získal loni nárok na dvě křesla navíc, a bude tak mít 38 zástupců v dolní kongresové komoře. V horní komoře, Senátu, je zastoupení států rovné, každý tam má dvě křesla.

Zvýšením nebo snížením počtu obvodů vzniká nutnost znovu nakreslit jejich hranice, což je v USA předmětem dlouholetých politických sporů. Činitelé politických stran totiž mají k dispozici velice přesné voličské mapy, jež jim umožňují zvolit tvar tak, aby v nově vzniklém obvodu získal jejich kandidát rozhodující výhodu. Proces mají často v rukou komise, které ovládá strana, jež je ve státu zrovna u moci.

Podle žaloby pochází téměř veškerý populační přírůstek v Texasu z komunit Hispánců, černochů a Asiatů, nové mapy těmto skupinám obyvatelstva však nezajišťují možnost, aby si spravedlivě zvolili svoje politické zástupce. Tím stát podle ministerstva porušil některá ustanovení zákona o občanských právech z roku 1965.

před 1 hodinou

Grawemeyerovu cenu za skladbu získala Olga Neuwirth, přijede na Pražské jaro

Prestižní Grawemeyerovu cenu za skladbu, kterou udílí University of Louisville v americkém státě Kentucky, letos získá Rakušanka Olga Neuwirth. Porota ocenila její operu Orlando podle stejnojmenného románu Virginie Woolf. Předloni ji jako první žena zkomponovl na objednávku Vídeňské státní opery. Kromě ocenění Neuwirth dostane šek na 100 tisíc dolarů, v přepočtu přes 2,2 milionu korun.

Neuwirth se tak zařadí po bok prestižních laureátů ceny, k nimž patří současníci Kaija Saariaho, Thomas Adès, Tan Dun a György Kurtág nebo dnes již nežijící Pierre Boulez, Witold Lutosławski a Krzysztof Penderecki. V roce 1993 ocenění převzal český rodák Karel Husa.

Třiapadesátiletá Olga Neuwirth bude příští rok hostem festivalu Pražské jaro. V rámci dvoudenní akce Prague Offspring navštíví pražské Centrum současného umění DOX, kde tři její kompozice zahraje renomovaný ansámbl Klangforum Wien. Cena za skladbu nazvaná po filantropovi Charlesi Grawemeyerovi, jenž žil v letech 1912 až 1993, je udílena od roku 1985.

Zdroj: New York Times
Další zprávy