Nový Ben Hur je tuctový a špatný film ve všech směrech, píší kritici. Finančně propadne

Zahraniční recenze na remake oceňovaného filmu Ben Hur jsou velmi negativní. Podle kritiků snímek příliš spoléhá na vizuální efekty, chybí mu výrazné herecké jméno a celkově zklamává ve všech ohledech.
Ben Hur - trailer | Video: Paramount Pictures

Ve Spojených státech má tento týden premiéru předělávka dnes již klasického filmu Ben Hur (1959), který získal 11 Oscarů. První recenze jsou velice negativní a film se může stát největším kasovním propadákem léta, ne-li roku, píše novinář Roger Friedman.

Na agregátoru recenzí RottenTomatoes má snímek pouze 34 procent. Na stránce Metacritic na tom není o mnoho lépe. Dosud obdržel od kritiků jednu pozitivní, osm smíšených a tři negativní recenze a jeho celkové skóre je zatím 42 bodů ze 100.

Oficiální rozpočet filmu režiséra Timura Bekmambetova (Noční hlídka) činí 100 milionů dolarů, podle novináře Friedmana bude číslo však o 50 milionů vyšší. Dodává, že filmu scházejí velká herecká jména. U Gladiátora (1999) táhl do kin Russell Crowe, Ben Hur má v hlavních rolích pouze Jacka Hustona a Tobyho Kebbella.

Jednoznačně negativní byl při hodnocení filmu Todd McCarthy z The Hollywood Reporter. O nové verzi slavného závodu koňských spřežení říká, že je nejhorší scénou filmu. Jeho slovy jde o snímek "mizerný ve všech směrech" a odsouzený k propadnutí v kinech.

Jonathan Pine z časopisu Empire ohodnotil film 40 procenty. Podle kritika film po většinu stopáže "ujde", ale je k smíchu tam, kde nemá být. Snímek také v akčních scénách příliš spoléhá na vizuální efekty a "ve finiši jen zkrvaveně vrávorá".

Kritik David Ehrlich z webu IndieWire filmu udělil známku C-. Píše, že příběh Bena Hura je natolik solidní, že ho nemůže úplně pokazit ani režisér Abrahama Lincolna: Lovce upírů (2012). Snímek označuje za tuctový, zapomenutelný a hloupý.

Ben Hur dorazí do českých kin 25. srpna.  

 

Právě se děje

před 23 minutami

Skotská národní strana je blízko vítězství ve volbách do parlamentu, většinu nemá jistou

Skotská národní strana (SNP), která usiluje o nezávislost na Británii, je na cestě k jasnému vítězství ve volbách do parlamentu v Edinburghu. Podle analytiků ale zřejmě nezíská většinu křesel, která by jí umožnila prosadit plán na uspořádání nového referenda o samostatnosti v roce 2023. Sčítání hlasů ze čtvrtečních voleb zatím postupuje pomalu a konečné výsledky se čekají nejdříve v sobotu.

Volební komise zatím určily obsazení 42 z celkem 129 poslaneckých míst ve skotském parlamentu, 35 z nich připadne SNP. K získání většiny je potřeba 65 křesel. Svůj mandát pohodlně obhájila šéfka SNP a skotská první ministryně Nicola Sturgeonová, která v Glasgow porazila labouristu Anase Sarwara.

Předpovídat konečné výsledky je zatím velice složité, protože ve Skotsku se volí velmi komplikovaným způsobem. Větší část poslanců určí vítězství v některém ze 73 volebních obvodů, zbylých 56 zákonodárců je voleno poměrným volebním systémem v osmi regionech. Každý volič má dva hlasy - prvním volí poslance ve svém volebním obvodu a druhým volí sedmičlennou kandidátku politické strany ve svém regionu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy