Nový Ben Hur je tuctový a špatný film ve všech směrech, píší kritici. Finančně propadne

Marie Dostálová
19. 8. 2016 7:23
Zahraniční recenze na remake oceňovaného filmu Ben Hur jsou velmi negativní. Podle kritiků snímek příliš spoléhá na vizuální efekty, chybí mu výrazné herecké jméno a celkově zklamává ve všech ohledech.
Ben Hur - trailer | Video: Paramount Pictures

Ve Spojených státech má tento týden premiéru předělávka dnes již klasického filmu Ben Hur (1959), který získal 11 Oscarů. První recenze jsou velice negativní a film se může stát největším kasovním propadákem léta, ne-li roku, píše novinář Roger Friedman.

Na agregátoru recenzí RottenTomatoes má snímek pouze 34 procent. Na stránce Metacritic na tom není o mnoho lépe. Dosud obdržel od kritiků jednu pozitivní, osm smíšených a tři negativní recenze a jeho celkové skóre je zatím 42 bodů ze 100.

Oficiální rozpočet filmu režiséra Timura Bekmambetova (Noční hlídka) činí 100 milionů dolarů, podle novináře Friedmana bude číslo však o 50 milionů vyšší. Dodává, že filmu scházejí velká herecká jména. U Gladiátora (1999) táhl do kin Russell Crowe, Ben Hur má v hlavních rolích pouze Jacka Hustona a Tobyho Kebbella.

Jednoznačně negativní byl při hodnocení filmu Todd McCarthy z The Hollywood Reporter. O nové verzi slavného závodu koňských spřežení říká, že je nejhorší scénou filmu. Jeho slovy jde o snímek "mizerný ve všech směrech" a odsouzený k propadnutí v kinech.

Jonathan Pine z časopisu Empire ohodnotil film 40 procenty. Podle kritika film po většinu stopáže "ujde", ale je k smíchu tam, kde nemá být. Snímek také v akčních scénách příliš spoléhá na vizuální efekty a "ve finiši jen zkrvaveně vrávorá".

Kritik David Ehrlich z webu IndieWire filmu udělil známku C-. Píše, že příběh Bena Hura je natolik solidní, že ho nemůže úplně pokazit ani režisér Abrahama Lincolna: Lovce upírů (2012). Snímek označuje za tuctový, zapomenutelný a hloupý.

Ben Hur dorazí do českých kin 25. srpna.  

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Komise: Obětí církevního sexuálního zneužívání může být ve Francii od roku 1950 až 10 tisíc

Obětí církevního sexuálního zneužívání může být ve Francii od roku 1950 až 10.000. Aktualizovaný odhad dnes podle agentury AFP zveřejnila komise, která problematiku zkoumá. Nezávislou komisi pro sexuální zneužívání v církvi (Ciase) v roce 2018 zřídila katolická církev v reakci na sérii skandálních odhalení sexuálního zneužívání ve Francii i ve světě. Komise v polovině minulého roku odhadla počet obětí na nejméně 3000, což dnes její předseda Jean-Marc Sauvé označil za "jednoznačné podhodnocení".

Komise na více než rok zřídila telefonní linku pro hlášení sexuálního zneužívání, na kterou se za tu dobu obrátilo 6500 obětí či svědků těchto násilných činů. V polovině telefonátů se jednalo o případy z 50. a 60. let minulého století, útokům častěji čelili muži a 87 procent volajících bylo v době zneužívání nezletilých, zveřejnila loni na podzim Ciase.

"Zdaleka ale nejde o všechny", upozornil dnes Sauvé. "Zásadní otázkou zůstává, kolik lidí se ozvalo. Deset procent, pět procent, méně?" dodal.

"I když je 10.000 hodně, jsme stále daleko od pravdy," komentoval nový odhad Jean-Pierre Sautreau, jež stojí v čele organizace sdružující oběti církevního zneužívání v západofrancouzském departementu Vendée. "Skutky jsou často datovány do 50. let minulého století a ti lidé již zemřeli, nebo je jim přes 80 a už o tom nechtějí mluvit," vysvětluje.

"Je to vrchol ledovce, je to rozhodně mnohem více," domnívá se rovněž Véronique Garnierová z jiného sdružení obětí.

Zpráva komise má na podzim představit celkovou diagnózu problematiky a vysvětlit, jak se církev do situace dostala. Instituce mají následně navrhnout podobu odškodnění obětí. Podle Sauvého však trauma obětí nevyřeší pouze odškodnění finanční, "obzvlášť v případě, že by jej doprovázel příkaz mlčet".

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Grammozis se stal pátým trenérem fotbalistů Schalke v sezoně

Novým trenérem fotbalistů Schalke 04 se stal Dimitrios Grammozis. S klubem z Gelsenkirchenu, který už má jen minimální šance na udržení v první lize, podepsal dva dny po odvolání kouče Christiana Grosse smlouvu do roku 2022. Ve funkci by měl podle médií zůstat i v případě sestupu.

Dvaačtyřicetiletý Grammozis byl bez angažmá od loňského léta, kdy skončil u druholigového Darmstadtu. Na lavičce Schalke je už pátým koučem v aktuální sezoně, před ním se u týmu vystřídali David Wagner, Manuel Baum, Huub Stevens a naposledy Gross.

Premiéru s mužstvem absolvuje v pátek v duelu s dalším kandidátem na sestup Mohučí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy