Novinky na DVD: Hra o trůny, Ocelová pěst

MD
4. 3. 2012 21:26
Jaké filmy a seriály vycházejí na DVD 7. března? Přinášíme vám jejich přehled
Ocelová pěst
Ocelová pěst | Foto: Aktuálně.cz

Jaké filmy nebo seriály vychází 7. března na DVD? Přinášíme vám tři tipy a přehled.

Ocelová pěst

Ocelová pěst (2011) je americké akční sci-fi s Hughem Jackmanem z prostřední zápasů s roboty. Recenzent Aktuálně.cz Kamil Fila ve své recenzi napsal: "Teoreticky by dojem z filmu měl být silnější než z klasického boxerského dojáku; prakticky ale hodně mizí emocionální rozměr zápasů, který často spočívá v tom, že hrdina bojuje o to, aby se vyšvihnul ze společenského dna. V případě zápasení s roboty se to bere těžko vážně, a přestože i zde se proti sobě staví technologie zastaralejší-chudší a vyspělejší-dražší, pořád to působí hlavně jako blbnutí nebo pouhý hazard, který si hrdinové můžou odpustit - nejdou zkrátka s kůží na trh." Film vychází i na Blu-ray discích a obsahuje např. nepovedené scény.

Amarcord

Znovu vychází klasika Federica Felliniho - Amarcord (1973). Mix dramatu a komedie získal Oscara za Nejlepší cizojazyčný film. Režisérův autobiografický snímek se odehrává ve 30. letech v jeho rodišti - městě Rimini.. Fellini ve filmu vzpomíná na své dospívání, které zahrnovalo první erotické zážitky, tajné návštěvy kina či platonická láska. Legendární film z vrcholné režisérovi tvorby pořídíte za 200 korun.

Seriál Hra o trůny

První série amerického fantasy seriálu Hra o trůny, která si velmi dobře vede u českých i zahraničních diváků, nyní vychází s řadou bonusů na DVD.

Filmy, které vycházejí 7. března

Footloose: Tanec zakázán, Konspirátor, Náhradnice, Nebožtíci přejí lásce, Perfect Days - I ženy mají své dny, Podobizna

Výpravný seriál HBO, jež natočený podle bestsellerové ságy Píseň ohně a ledu od George R. R. Martina, zachycuje soupeření o moc mezi králi a královnami, rytíři a odpadlíky, lháři a šlechtici. Na počátku požádá král Robert Baratheon, jehož žena Cersei pochází z rodu bohatých a bezohledných Lannisterů, lorda Eddarda Starka, aby přijel na jih a pomohl mu spravovat království poté, co záhadně skonal jeho pobočník. První sezonu s pěti DVD ve stylové černé krabičce koupíte za tisíc korun.

 

 

Právě se děje

před 48 minutami

Při zásahu proti demonstrantům v Barmě zastřelili ženu

Barmská policie v sobotu použila vodní děla a gumové projektily k rozehnání demonstrantů, kteří hromadně vyšli do ulic protestovat proti vojenskému převratu z 1. února, píše agentura AFP. Při zásahu ve městě Monywa jedna žena zemřela, desítky lidí, včetně novinářů, policie zadržela. Agentura Reuters odhaduje, že se protestů po celé zemi účastnily stovky tisíc lidí.

Policisté při sobotním zásahu byli často v civilu. Podle fotografií na sociálních sítích lidé ve městech Rangún a Monywa stavěli v ulicích barikády, aby zpomalili postup policie. Bezpečnostní síly se pokusily zmařit protesty v Mandalaji, na klíčových křižovatkách postavily zátarasy a obvyklá místa setkání demonstrantů obsadila policie. Protestů v Mandalaji se opětovně zúčastnili i buddhističtí mniši a dodali jim morální autoritu, píše AP.

Jedním z impulzů pro demonstrace bylo páteční prohlášení barmského velvyslance při OSN Ťjo Mou Tchuna, že stojí za svrženou Do Aun Schan Su Ťij, píše agentura AP. Při projevu v OSN převrat tvrdě odsoudil a vyzval k přísnějším mezinárodním sankcím. Při projevu použil gesto se třemi zdviženými prsty, které se stalo symbolem poklidných demonstrací v Barmě. Jeho projev vyvolal vlnu kladných reakcí jak přímo v sále OSN, tak u barmské veřejnosti.

Armáda 1. února svrhla vládu vedenou Do Aun Schan Su Ťij a zabránila tomu, aby se sešel parlament zvolený loni v listopadových volbách. Do demonstrací se od té doby zapojují desítky tisíc lidí. Demonstranti nevěří slibům vojenských představitelů, že uspořádají nové volby a předají moc vítězi. Novou vlnu odporu vyvolal i páteční převoz Aun Schan Su Ťij z domácího vězení na blíže neupřesněné místo.

Zdroj: Zahraničí , ČTK
Další zprávy