Novinky na DVD: Hra o trůny, Ocelová pěst

MD
4. 3. 2012 21:26
Jaké filmy a seriály vycházejí na DVD 7. března? Přinášíme vám jejich přehled
Ocelová pěst
Ocelová pěst | Foto: Aktuálně.cz

Jaké filmy nebo seriály vychází 7. března na DVD? Přinášíme vám tři tipy a přehled.

Ocelová pěst

Ocelová pěst (2011) je americké akční sci-fi s Hughem Jackmanem z prostřední zápasů s roboty. Recenzent Aktuálně.cz Kamil Fila ve své recenzi napsal: "Teoreticky by dojem z filmu měl být silnější než z klasického boxerského dojáku; prakticky ale hodně mizí emocionální rozměr zápasů, který často spočívá v tom, že hrdina bojuje o to, aby se vyšvihnul ze společenského dna. V případě zápasení s roboty se to bere těžko vážně, a přestože i zde se proti sobě staví technologie zastaralejší-chudší a vyspělejší-dražší, pořád to působí hlavně jako blbnutí nebo pouhý hazard, který si hrdinové můžou odpustit - nejdou zkrátka s kůží na trh." Film vychází i na Blu-ray discích a obsahuje např. nepovedené scény.

Amarcord

Znovu vychází klasika Federica Felliniho - Amarcord (1973). Mix dramatu a komedie získal Oscara za Nejlepší cizojazyčný film. Režisérův autobiografický snímek se odehrává ve 30. letech v jeho rodišti - městě Rimini.. Fellini ve filmu vzpomíná na své dospívání, které zahrnovalo první erotické zážitky, tajné návštěvy kina či platonická láska. Legendární film z vrcholné režisérovi tvorby pořídíte za 200 korun.

Seriál Hra o trůny

První série amerického fantasy seriálu Hra o trůny, která si velmi dobře vede u českých i zahraničních diváků, nyní vychází s řadou bonusů na DVD.

Filmy, které vycházejí 7. března

Footloose: Tanec zakázán, Konspirátor, Náhradnice, Nebožtíci přejí lásce, Perfect Days - I ženy mají své dny, Podobizna

Výpravný seriál HBO, jež natočený podle bestsellerové ságy Píseň ohně a ledu od George R. R. Martina, zachycuje soupeření o moc mezi králi a královnami, rytíři a odpadlíky, lháři a šlechtici. Na počátku požádá král Robert Baratheon, jehož žena Cersei pochází z rodu bohatých a bezohledných Lannisterů, lorda Eddarda Starka, aby přijel na jih a pomohl mu spravovat království poté, co záhadně skonal jeho pobočník. První sezonu s pěti DVD ve stylové černé krabičce koupíte za tisíc korun.

 

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy