Nové Star Wars budou jízda a nebude chybět humor, tvrdí režisér Rian Johnson

mad
11. 1. 2017 9:07
Režisér osmého dílu Star Wars doufá, že film bude vtipný a dobrý stejně jako Epizoda VII – Síla se probouzí. V rozhovoru pro americký web prozradil, že se diváci dozvědí více o minulosti a motivacích hlavního tria. Na plátno se také vrací Mark Hamill, který bude mít více prostoru než v minulém díle.
Star Wars: Síla se probouzí
Star Wars: Síla se probouzí | Foto: Lucasfilm

Rian Johnson, režisér osmé epizody ságy Star Wars, v rozhovoru pro USA Today přiblížil, jaký snímek bude. "Chci, aby to byla pecka, aby to bylo vtipné a také aby to byla jízda ve stylu Síla se probouzí a původních Star Wars filmů," uvedl režisér v interview, které proběhlo před smrtí Carrie Fisherové.

Snímek se více zaměří na motivace hlavního tria, které tvoří Rey (Daisy Ridley), Finn (John Boyega) a Poe (Oscar Isaac), a ukáže divákům také víc z jejich minulosti.

Režisér uvedl, že pro každou postavu nalezl to, co je pro ni nejtěžší. Chce je do těchto situací uvrhnout a pozorovat, jak je zvládnou a co je opravdu pohání. Dozvíme se také více o rodičích Rey, kteří zatím nebyli odhaleni. 

V osmé epizodě se opět objeví Mark Hamill coby Luke Skywalker a tentokrát bude na plátně delší dobu. Režisér si je vědom, že jde o postavu mezi diváky velmi oblíbenou, takže k ní s tímto vědomím přistupuje a doufá, "že to bude působit upřímně a opravdově, bude to dávat smysl a lidi zajímat".

Režisér zatím název filmu neodhalil, to učiní až ve "správný čas", jak uvedl v rozhovoru.

Snímek dorazí do českých kin 14. prosince.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Tenisté Evropy vedou v Laver Cupu po prvním dnu nad světem 3:1

Tenisté Evropy vedou po úvodním dnu Laver Cupu nad výběrem světa 3:1. Body výběru kapitána Björna Borga získali ve dvouhrách v Ženevě Dominic Thiem a Stefanos Tsitsipas, v týmu Johna McEnroea uspěl Jack Sock. Čtyřhru na závěr dnešního programu vyhrál domácí favorit Roger Federer s Alexandrem Zverevem nad Denisem Shapovalovem se Sockem 6:3, 7:5.

Rakušan Thiem v úvodním duelu třetího ročníku Laver Cupu odvrátil v duelu se Shapovalovem tři mečboly a nakonec Kanaďana porazil 6:4, 5:7 a 13:11. Američan Sock pak vyrovnal výhrou 6:1, 7:6 nad Italem Fabiem Fogninim a Evropu pak dostal znovu do vedení Tsitsipas, který v duelu debutantů přehrál dalšího Američana Taylora Fritze 6:2, 1:6, 10:7.

Úvodní ročník, který v roce 2017 hostila Praha, vyhrál tým Evropy a vloni v Chicagu trofej obhájil. V Ženevě bude vítěz znám v neděli.

Tenisový Laver Cup v Ženevě:

Evropa - Výběr světa 3:1 po prvním dnu

Thiem - Shapovalov 6:4, 5:7, 13:11, Fognini - Sock 1:6, 6:7 (3:7), Tsitsipas - Fritz 6:2, 1:6, 10:7, Federer, A. Zverev - Shapovalov, Sock 6:3, 7:5.

Další zprávy