reklama
 
 

Nicole Kidman mapuje Blízký východ jako Královna pouště

16. 6. 2015 13:00
První trailer k filmu
Podívejte se na první ukázku z hvězdně obsazeného dramatu Queen of the Desert s Nicole Kidman v hlavní roli. Režisérem filmu je uznávaný tvůrce Werner Herzog.

Praha – Německý režisér Werner Herzog je oceňovaným filmařem už od 70. let. V posledních letech spolupracuje se známými americkými herci a natočil např. Temný úsvit (2006) nebo Špatnýho poldu (2009). Jeho nejnovějším filmem je životopisné drama Queen of the Desert (Královna pouště) s Nicole Kidman v hlavní roli.

Snímek měl premiéru letos v únoru v soutěžní sekci filmového festivalu Berlinale a nyní se blíží uvedení do kin v USA. Distributor zveřejnil první ukázku, která nabízí napětí i romanci. Při skromném rozpočtu 36 milionů dolarů se podařilo režisérovi sestavit hvězdné obsazení.

Významnou spisovatelku, cestovatelku, archeoložku a političku Gertrudu Bell, jež mapovala začátkem 20. století Blízký východ a byla uznávanou osobností, která díky svým četným kontaktům spoluvytvářela politiku Britského impéria, hraje Nicole Kidman.

Jejího kolegu, diplomata a archeologa E. T. Lawrence, ztvárnil Robert Pattinson známý z upírské Twilight ságy. V dalších rolích se objeví James Franco (Interview) nebo Damian Lewis ze seriálu Ve jménu vlasti (2011).

Americká premiéra Queen of the Desert je naplánována na 15. září.

autor: mad | 16. 6. 2015 13:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama