Nicole Kidman mapuje Blízký východ jako Královna pouště

mad
16. 6. 2015 13:00
Podívejte se na první ukázku z hvězdně obsazeného dramatu Queen of the Desert s Nicole Kidman v hlavní roli. Režisérem filmu je uznávaný tvůrce Werner Herzog.
První trailer k filmu | Video:

Praha – Německý režisér Werner Herzog je oceňovaným filmařem už od 70. let. V posledních letech spolupracuje se známými americkými herci a natočil např. Temný úsvit (2006) nebo Špatnýho poldu (2009). Jeho nejnovějším filmem je životopisné drama Queen of the Desert (Královna pouště) s Nicole Kidman v hlavní roli.

Snímek měl premiéru letos v únoru v soutěžní sekci filmového festivalu Berlinale a nyní se blíží uvedení do kin v USA. Distributor zveřejnil první ukázku, která nabízí napětí i romanci. Při skromném rozpočtu 36 milionů dolarů se podařilo režisérovi sestavit hvězdné obsazení.

Významnou spisovatelku, cestovatelku, archeoložku a političku Gertrudu Bell, jež mapovala začátkem 20. století Blízký východ a byla uznávanou osobností, která díky svým četným kontaktům spoluvytvářela politiku Britského impéria, hraje Nicole Kidman.

Jejího kolegu, diplomata a archeologa E. T. Lawrence, ztvárnil Robert Pattinson známý z upírské Twilight ságy. V dalších rolích se objeví James Franco (Interview) nebo Damian Lewis ze seriálu Ve jménu vlasti (2011).

Americká premiéra Queen of the Desert je naplánována na 15. září.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy