Nicolas Cage vyráží na lov Usámy bin Ládina

Kultura Kultura
23. 1. 2015 10:06
Americký herec Nicolas Cage získal novou roli. Zahraje si v komedii Army of One, kterou točí režisér Borata.
Nicolas Cage ve filmu Nebezpečný cíl.
Nicolas Cage ve filmu Nebezpečný cíl. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Nicolas Cage hrál v posledních letech spíše v podprůměrných filmech jako například Unesená (2012), Zmrzlá zem (2013) nebo v dramatu Joe, který prošel našimi kiny v létě 2014.

Velkou část jeho kariéry tvoří akční thrillery, hrál také ve výpravných fantasy jako Čarodějův učeň (2010) nebo Hon na čarodějnice (2011). Většinu těchto filmů však spojují nízké tržby a negativní ohlasy recenzentů i diváků. The Hollywood Reporter nyní přinesl zprávu, že herce čeká role v žánru pro něj netypickém, a to v komedii.

Larry Charles bude režírovat satirickou komedii Army of One (Armáda jednoho), která bude vyprávět o obyčejném muži, který chce na vlastní pěst chytit Usámu bin Ládina. Scénář bude volně založen na článku z časopisu CQ, v němž Gary Faulkner psal o dělníkovi z Colorada, který se vydal hledat Ládina a několikrát se snažil dostat do Pákistánu a Afghánistánu.

Režisér Charles natočil v roce 2006 drzou komedii Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu v hlavní roli se Sachou Baronem Cohenem nebo Diktátora (2012). Uvidíme, zda bude jeho nový film zábavnou satirou a jestli dá Cageově skomírající kariéře ten správný impuls.

Natáčení by mělo začít v březnu, premiéra je plánovaná na konec roku.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Čeští fotbalisté zůstali v žebříčku FIFA na 45. místě

Čeští fotbalisté zůstali po třech říjnových zápasech v žebříčku reprezentací FIFA na 45. místě, o které se nyní dělí se Skotskem. Pořadí stále vede Belgie. Mezinárodní federace fotbalových asociací zveřejnila říjnový žebříček na svém webu.

Český tým v říjnu odehrál tři venkovní zápasy. Nejprve v přípravě zvítězil 2:1 na Kypru, následně v Lize národů vyhrál totožným výsledkem v Izraeli a poté ve stejné soutěži podlehl 0:1 ve Skotsku. Během srazu z mužstva postupně kvůli koronavirovým opatřením vypadlo sedm hráčů a v posledním duelu scházel i hlavní trenér Jaroslav Šilhavý.

Z českých soupeřů v Lize národů si nejvíce polepšil Izrael, který se posunul o pět míst na 88. pozici. Skotové poskočili o čtyři příčky a mají stejně bodů jako Šilhavého svěřenci. Slováci naopak klesli o jedno místo na 37. pozici.

Už přes dva roky vévodí žebříčku Belgičané. Prvních pět míst zůstalo nezměněno, na šestou pozici poskočili Španělé. Největší posun se povedl Maltě, která si polepšila o šest příček na 180. místo.

Další zprávy