Nemotorní Mimoni řádí ve službách dinosaura i Napoleona

mad
18. 5. 2015 8:57
Oblíbené žluté postavičky dostaly svůj vlastní film. Podívejte se na další trailer k animovaným Mimoňům, kteří letos v červnu dorazí do kin.
Další trailer k filmu Mimoni | Video:

Praha – Animovaný film Já, padouch z roku 2010 se stal velkým kasovním hitem. Při rozpočtu 69 milionů dolarů utržil celosvětově přes 543 milionů dolarů. O tři roky později následovala dvojka, jejíž tržby se přiblížily až k jedné miliardě.

Velkou popularitu si získaly roztomilé vedlejší postavy – žlutí mimoni. Studio Illumination Entertainment se rozhodlo oblíbenosti "žluťáků" využít, a do kin tak letos míří film výhradně o nich. Z komerčního hlediska je snímek Mimoni (Minions) sázkou na jistotu a podle třetího traileru to vypadá, že půjde i o zábavnou podívanou.

Film se zaměří na počátky existence postaviček. Trailer ukazuje, že mimoni jsou na Zemi už od pravěku a vždy hledali toho největšího padoucha, kterému by sloužili stejně jako tomu bylo v Já, padouch, kde pomáhali zlému Gruovi.

Foto: Illumination

V průběhu staletí nacházeli různé pány, ale svou nemotorností vždy nějak přispěli k jejich pádu, jak ukazuje video. Než však skřehotající mimoni našli Grua, sloužili Scarlet Odkráglové, kterou ve filmu dabuje Sandra Bullock.

Mimoni dorazí do českých kin 25. června, a to i ve 3D verzi.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 49 minutami

Kvůli silným bouřím a záplavám na Madagaskaru zemřelo 21 lidí

Silné bouře, které postihly severozápad Madagaskaru, si od neděle vyžádaly 21 mrtvých. Dalších 20 lidí se pohřešuje, uvedly dnes madagaskarské úřady. Prudký déšť, který na ostrově způsobil záplavy a sesuvy půdy, zasáhl téměř 90 000 lidí. Část země má narušenou infrastrukturu a hrozí nedostatek jídla, píše AFP.

Rozvodněná řeka například v městečku Mitsinjo smetla 24 lidí, z nich čtyři byli nalezeni mrtví, zbývajících 18 se pohřešuje. Ve 120 kilometrů vzdálené vesnici Tsaramandroso přišli o život rovněž čtyři lidé. Dalších devět lidí zemřelo ve městě Maevatanana, většina z nich v těžební oblasti.

Deště také poničily části dvou hlavních silnic, které spojují severozápad země se zbytkem ostrova, a odřízly tak několik vesnic. Voda na jednom místě odnesla zhruba 700 metrů dlouhý úsek silnice.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Představitelé EU i britský premiér Johnson podepsali brexitovou dohodu

Představitelé Evropské unie a Spojeného království dnes splnili jeden z posledních formálních požadavků před odchodem Británie z EU: Brusel i Londýn podepsali brexitovou "rozvodovou" dohodu, která by po ratifikaci Evropským parlamentem měla za týden ukončit spojení Spojeného království s unijní "sedmadvacítkou", informovala agentura AFP.

Dohodu nejprve za EU podepsala předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a předseda Evropské rady Charles Michel. Následně byl dokument odeslán do Londýna, kde jej podpisem stvrdil britský premiér Boris Johnson.

Europarlament bude o ratifikaci dohody hlasovat 29. ledna. Opustit EU by Británie měla po 47 letech členství o půlnoci 31. ledna.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Trump jako první prezident USA přišel na akci odpůrců potratů. Dřív patřil do opačného tábora

Šéf Bílého domu Donald Trump pokládá za "nesmírnou čest", že se dnes stal prvním prezidentem Spojených států, který se zúčastnil každoročního protipotratového shromáždění ve Washingtonu. Akce zvaná Pochod pro život, kterou organizátoři poprvé svolali v roce 1974, se na washingtonské parkové promenádě National Mall koná ve výroční den rozhodnutí Nejvyššího soudu USA, jenž před 46 lety legalizoval umělé přerušení těhotenství.

Trump byl před dvaceti lety stoupencem interrupcí a jeho kritici občas připomínají jeho slova z roku 1999, že je "v každém případě pro (potraty)". Od té doby ale radikálně změnil názor, podle agentury AP ve snaze získat na svou stranu věřící voliče bílé pleti. Dnes v projevu ke shromážděným obvinil opoziční demokraty, že prosazují "radikální a extrémní postoje". Pochválil účastníky dnešní akce a řekl, že "nenarozené děti nikdy neměly v Bílém domě pevnějšího zastánce".

Další zprávy