Film z vietnamské války se Samuelem L. Jacksonem uvede Jákl na webu

ČTK ČTK
8. 4. 2020 18:13
Českou premiéru snímku Nejvyšší pocta, který koprodukoval, uvede režisér a producent Petr Jákl na novém filmovém portálu Vašekino.cz. Chce tak v současné nepříznivé situaci podpořit biografy i neziskovou organizaci, jimž věnuje výdělek ze streamu.

Snímek nazvaný Nejvyšší pocta režíroval Todd Robinson, jednu roli v něm ztvárnil známý americký herec Samuel L. Jackson.

Válečné drama mělo v amerických kinech premiéru v lednu pod názvem The Last Full Measure. Vypráví skutečný příběh zdravotníka amerického letectva, jehož statečnost ve Vietnamu zachránila desítky životů. Když se jeho osudem o tři dekády později začne zabývat ambiciózní byrokrat z Pentagonu, odhalí utajované skutečnosti, jejichž zveřejnění jej může stát víc než kariéru.

Na velká plátna českých kin snímek momentálně nedorazí, a tak se Petr Jákl rozhodl jej představit divákům přes portál, který zprovoznila Asociace provozovatelů kin. Web pomáhá překonat kinům období, kdy jsou zavřená, a zároveň zprostředkovává sledování filmů bez reklam a ve stejné kvalitě jako v kině.

Do projektu Vašekino.cz se zapojilo přes 80 jednosálových biografů z celé republiky, lístky v ceně 70 korun se prodávají on-line přes prodejní systémy jednotlivých kin.

Nejvyšší poctu mohou diváci vidět premiérově příští čtvrtek 16. dubna od 20 hodin a ve stejný čas také v sobotu 18. dubna.

"Je jasné, že film nedostane šanci vydělat to, co v kinech, a proto další projekty čekají na jejich spuštění," uvádí Petr Jákl. "My jsme se nakonec rozhodli podpořit kina právě v této chvíli a spolu s nimi i neziskový sektor, takže celý zisk filmu ze streamingu, což bude přibližně polovina vstupného, půjde na dobrou věc. I film Nejvyšší pocta je o tom, že si lidé pomáhají a díky tomu to někam dotáhnou," doplňuje.

Zisk z takto prodaných vstupenek věnuje terapeutickému centru Modré dveře, které bylo vyhlášeno neziskovou organizací roku 2018. Poskytuje krizovou pomoc jako první záchytný bod pro děti i dospělé v krizi a následně se jim věnuje v rámci individuální i rodinné psychoterapie.

V Nejvyšší poctě účinkují Samuel L. Jackson, Christopher Plummer nebo Peter Fonda. | Video: Bioscop

V dramatu Nejvyšší pocta z dob vietnamské války kromě Samuela L. Jacksona hrají Christopher Plummer, William Hurt, Ed Harris nebo Sebastian Stan. Jde o poslední film, kde účinkoval Peter Fonda.

Hudbu složil Philip Klein, který je i autorem soundtracku k Janu Žižkovi, Jáklovu připravovanému celovečernímu filmu. "Tak jsme se vlastně potkali. Nadchlo mě, jak emotivní hudbu složil pro Nejvyšší poctu, a řekl jsem si, že by to byl skvělý skladatel i pro Žižku. Momentálně na hudbě k filmu Jan Žižka pracujeme a moc si to užíváme. Hudba k filmu Nejvyšší pocta byla nahrávána taky v Praze," dodává Jákl.

Snímek o Janu Žižkovi má do kin dorazit v první polovině příštího roku.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Extraligovou Spartu posílil švédský útočník Thorell

Novou posilou hokejistů extraligové Sparty se stal švédský útočník Erik Thorell. Devětadvacetiletý křídelník má zkušenosti ze švédské i finské nejvyšší soutěže, poslední dvě sezony byl ale spoluhráčem kapitána českého týmu na letošním mistrovství světa Jana Kováře ve švýcarském Zugu. O jeho příchodu informovala Sparta na webu.

Další zprávy