Nejvíc nominací na televizní Emmy získali Strážci, rekordně vede Netflix

Reuters ČTK Kultura Reuters, ČTK, Kultura
28. 7. 2020 21:37
Nejvyšší počet nominací na americké televizní ceny Emmy v úterý večer získal seriál Strážci – Watchmen od společnosti HBO. Dystopické drama, které vzniklo podle komiksové předlohy, má šanci uspět ve 26 kategoriích.
Regina Kingová (vlevo) je nominovaná za Strážce - Watchmen.
Regina Kingová (vlevo) je nominovaná za Strážce - Watchmen. | Foto: HBO

Druhý nejvyšší počet nominací, dvacet, si připsala komedie The Marvelous Mrs. Maisel (Úžasná paní Maiselová) od Amazonu. 18 nominací má seriál Ozark z produkce Netflixu.

O sošku pro nejlepší drama bude Ozark soutěžit se seriálem z prostředí rodinného mediálního konglomerátu Boj o moc, anglickou královskou Korunou, sci-fi The Mandalorian ze světa Hvězdných válek, Volejte Saulovi rozvíjejícího příběhovou linku z Perníkového táty, dystopickým Příběhem služebnice, sci-fi Stranger Things nebo komediálním špionážním Na mušce.

Nejlepší komedií se může stát poslední řada kanadského Schitt's Creek, Larry, kroť se v hlavní roli s komikem Larrym Davidem nebo The Marvelous Mrs. Maisel.

Nominace na herecké sošky získaly Cate Blanchettová za dobový seriál o feminismu Mrs. America, Zendaya za roli teenagerky v Euforii, Sandra Ohová a Jodie Comerová coby tajná agentka a vražednice v Na mušce nebo Olivia Colmanová za ztvárnění královny Alžbety II. v Koruně. Ta už herečce vynesla Zlatý glóbus. Comerová získala Emmy již vloni.

Z mužů budou o ceny usilovat Mark Ruffalo za dvojroli bratrů v Bludných kruzích, Hugh Jackman neboli oblastní školní ředitel ze Špatného vychování, Jason Bateman coby finanční poradce zapletený s mafií v seriálu Ozark, Brian Cox neboli zakladatel mediálního konglomerátu v Boji o moc, Steve Carell jako vyhozený novinář z The Morning Show, Michael Douglas coby někdejší herecká hvězda v Kominského metodě či Don Cheadle nominovaný za Černé pondělí, vracející se ke krachu Wall Streetu z roku 1987.

Mezi vysílacími společnostmi si nejlépe vede Netflix s rekordními 160 nominacemi, za ním skončilo HBO se 107. Netflix svého dlouholetého rivala v celkovém počtu nominací porazil druhý rok po sobě.

Letos byli adepti na ocenění vzhledem k pandemii nemoci covid-19 ohlášeni jen virtuálně.

Podle britského deníku Guardian jako by se porotci Emmy snažili dopředu minimalizovat případnou kritiku a vybrali osvědčené seriály "jako Kominského metodu nebo Marvelous Mrs. Maisel, kterou snad nesleduje nikdo jiný než právě porotci Emmy", napsal Guardian.

Podle něj porota opominula výkony Reese Witherspoonové hned ve třech seriálech, Boba Odenkirka coby hvězdy Volejte Saulovi nebo Elisabeth Mossové v nové řadě Příběhu služebnice.

Deník New York Times poznamenává, že 15 nominací pro sci-fi The Mandalorian potvrzuje rostoucí význam digitálních technologií v Hollywoodu. Na popularitě seriálu přidala postava roztomilého Baby Yody, celkově pak Mandalorianovi za úspěšný start vděčí nová streamovací platforma Disney+, kterou od loňského listopadu provozuje Walt Disney Company.

Ceny Emmy, televizní obdoba filmových Oscarů, budou vyhlášeny 20. září. Zatím není jasné, jakou podobu bude mít ceremoniál. Večerem má potřetí provázet televizní moderátor a komik Jimmy Kimmel.

Emmy byly poprvé uděleny roku 1949. Loňský slavnostní večer byl specifický v tom, že se obešel bez hlavního uvaděče. Vítěze jednotlivých kategorií představovaly slavné osobnosti filmu i televize. Letos poprvé po mnoha letech do nominací nepromluví již skončený seriál Hra o trůny, který cenám dominoval v poslední dekádě.

Vybrané nominace na Emmy 2020

Nejlepší dramatický seriál

Volejte Saulovi (AMC)
Koruna (Netflix)
Příběh služebnice (Hulu)
Na mušce (AMC)
The Mandalorian (Disney+)
Ozark (Netflix)
Stranger Things (Netflix)
Boj o moc (HBO)

Nejlepší komediální seriál

Larry, kroť se (HBO)
Smrt nás spojí (Netflix)
Dobré místo (NBC)
Nesvá (HBO)
Kominského metoda (Netflix)
The Marvelous Mrs. Maisel (Amazon Prime Video)
Schitt's Creek (Pop TV)
Co děláme v temnotách (FX)

Nejlepší miniseriál

Little Fires Everywhere (Hulu)
Mrs. America (FX)
Neuvěřitelná (Netflix)
Neortodoxní (Netflix)
Strážci - Watchmen (HBO)

Nejlepší komediální herec

Anthony Anderson, Black-ish
Don Cheadle, Černé pondělí
Ted Danson, Dobré místo
Michael Douglas, Kominského metoda
Eugene Levy, Schitt's Creek
Ramy Yousef, Ramy

Nejlepší komediální herečka

Christina Applegateová, Smrt nás spojí
Rachel Brosnahanová, The Marvelous Mrs. Maisel
Linda Cardellini, Smrt nás spojí
Catherine O'Hara, Schitt's Creek
Issa Raeová, Nesvá
Tracee Ellis Rossová, Black-ish

Nejlepší herec v dramatu

Jason Bateman, Ozark
Sterling K. Brown, Tohle jsme my
Steve Carell, The Morning Show
Brian Cox, Boj o moc
Billy Porter, Pose
Jeremy Strong, Boj o moc

Nejlepší herečka v dramatu

Jennifer Anistonová, The Morning Show
Olivia Colmanová, Koruna
Jodie Comerová, Na mušce
Laura Linneyová, Ozark
Sandra Ohová, Na mušce
Zendaya, Euforie

Nejlepší herečka v miniseriálu

Cate Blanchettová, Mrs. America
Shira Haasová, Neortodoxní
Regina Kingová, Strážci - Watchmen
Octavia Spencerová, Vypracovaná: Podle života Madam C. J. Walker
Kerry Washingtonová, Little Fires Everywhere

Nejlepší herec v miniseriálu

Jeremy Irons, Strážci - Watchmen
Hugh Jackman, Špatné vychování
Paul Mescal, Normal People
Jeremy Pope, Hollywood
Mark Ruffalo, Bludné kruhy

 

Právě se děje

před 22 minutami

Slovenská policie zadržela bývalého policejního prezidenta Lučanského

Elitní jednotka slovenské policie NAKA zadržela bývalého policejního prezidenta Milana Lučanského. Podle slovenského Denníku N se kauza týká akce s krycím názvem Jidáš, v rámci níž byli zatčeni i náměstek ředitele Slovenské informační služby (SIS) Boris Beňa nebo Petr Gašparovič, který byl donedávna šéfem kontrarozvědky SIS.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hongkongský aktivista Jimmy Lai byl obviněn z podvodu

V Hongkongu byl zatčen místní mediální magnát a obhájce demokracie Jimmy Lai. Čelí obvinění z podvodu. Ve čtvrtek se objevil u soudu, kde mu byla odepřena kauce, napsala agentura AP.

Jimmy Lai založil společnost Next Digital, která vydává list Apple Daily. Patřil mezi deset osob zatčených 10. srpna kvůli údajnému porušení zákona o národní bezpečnosti a tajné dohodě s cizí zemí. Později byl třiasedmdesátiletý Lai propuštěn na kauci, ale policie v říjnu provedla razii v jeho kancelářích a odnesla si dokumenty. Ve středu byl Lai a dva manažeři firmy Next Digital obviněni z podvodu, protože prý porušili nájemní podmínky kancelářských prostor Next Digital.

Obvinění z podvodu sice nespadá pod nový zákon o národní bezpečnosti, je však další ukázkou zákroku proti osobám s prodemokratickým smýšlením v bývalé britské kolonii. Ta byla v roce 1997 předána Pekingu s příslibem zachování nezávislého způsobu života ve městě po dobu 50 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy