Nejlepší filmy a seriály roku 2018: Od Spider-Mana k béčku, které způsobí halucinace

Tomáš Stejskal Tomáš Stejskal
29. 12. 2018 14:33
Nový hollywoodský Spider-Man, umělecká díla Alfonse Cuaróna či Paula Thomase Andersona nebo český Rédl se dostaly do výběru dvaceti nejlepších filmů a seriálů roku 2018 podle Aktuálně.cz. Pro větší přehlednost jsme ho rozdělili na zahraniční filmy, českou tvorbu a část věnovanou seriálům.

10 nejpozoruhodnějších filmů roku

Nejskloňovanějším snímkem žebříčků zahraničních filmových periodik je mexické drama Roma, s nímž se domů vrátil dnes už přední oscarový hollywoodský režisér Alfonso Cuarón. A právem.

Výběr Aktuálně.cz však vedle Romy a dalších vynikajících dramat zdůrazňuje i některé důležité hollywoodské velkorozpočtové tituly, a dokonce snímek, který na první pohled spadá do říše braku - a ještě v něm hraje Nicholas Cage.

Kinematografie je rozmanitá, dávno zahodila dělení na vysoké a nízké umění. Spider-Man či Nicholas Cage s motorovou pilou tak mohou být podobně inspirativní jako černobílé drama o dospívání v Mexiku 70. let.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

USA zařadí hnutí Antifa mezi teroristické organizace, oznámil Trump

Spojené státy zařadí krajně levicové antifašistické hnutí Antifa na seznam teroristických organizací. Na Twitteru to oznámil americký prezident Donald Trump, který Antifu viní z podílu na nynější vlně násilností vyvolané smrtí černocha George Floyda při zatýkání policií. Trump o zařazení Antify na seznam mluvil už loni po střetech extremistů v Portlandu.

Další zprávy