Nejlepší film Febiofestu je Střídavá péče. Snímek o nešťastném chlapci půjde do českých kin

ČTK ČTK
22. 3. 2018 20:11
Ve čtvrtek večer skončila pražská část filmového festivalu Febiofest. Porota soutěžní sekce Nová Evropa v čele s Martou Kubišovou jako nejlepší snímek vybrala film francouzského režiséra Xaviera Legranda Střídavá péče. Vypráví příběh chlapce, kterého spory mezi násilnickým otcem a nešťastnou matkou po rozvodu rodičů dovedou na okraj propasti. Snímek se objeví i v české distribuci. Cenu Kristián za přínos kinematografii si převzala francouzská herečka Catherine Deneuveová. "Je to velice krásná a velice těžká cena," řekla. "Můj syn je rovněž herec, hraje v divadle, a tak bych mu toto ocenění ráda věnovala," dodala. Festival se nyní přesouvá do regionů. 
Střídavá péče.
Střídavá péče. | Foto: Haut et Court
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Zemřel volejbalový mistr světa Smolka, bylo mu 81 let

Volejbalový mistr světa z roku 1966 z Prahy Josef Smolka dnes zemřel ve věku 81 let. O úmrtí legendy Dukly Liberec informoval ČTK ředitel klubu Pavel Šimoníček.

Smolka, rodák z Troubek, získal s úspěšnou generací reprezentantů také bronzovou medaili na olympijských hrách v Mexiku 1968 a byl vicemistrem Evropy z roku 1967.

Na domácí scéně se stal jako hráč trojnásobným mistrem republiky a později jako trenér dovedl Duklu k pěti titulům. Je také členem Síně slávy českého volejbalu.

Jeho stejnojmenný syn byl rovněž volejbalovým reprezentantem a v současné době působí v klubu pod Ještědem jako kouč mládeže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy