Natočím Trainspotting 2, potvrdil režisér Danny Boyle. Obsadí i Ewana McGregora

mad
8. 9. 2015 16:38
Danny Boyle na zářijovém filmovém festivalu Telluride v Coloradu, kde měl premiéru jeho film Steve Jobs, potvrdil, že natočí Trainspotting 2, informoval web Deadline.O pokračování dnes již kultovního dramatu z roku 1996 se mluví již několik let. Podle Boyla natáčení dvojky začne brzy. Vrátí se také čtyři hlavní postavy v podání Ewana McGregora, Ewena Bremnera, Jonnyho Lee Millera a Roberta Carlyla. "Teď jde o to, abychom sladili diáře herců, což je komplikované, protože dva z nich teď hrají v amerických seriálech," vysvětlil Boyle. Scenáristou je stejně jako u jedničky John Hodge a scénář je podle Boyla "skvělý".
Ewan McGregor jako Renton ve filmu Trainspotting
Ewan McGregor jako Renton ve filmu Trainspotting | Foto: Miramax
 

Právě se děje

před 8 minutami

U Jasenné na Zlínsku se stala smrtelná autonehoda, silnice je uzavřená

U Jasenné na Zlínsku se v neděli ráno stala smrtelná dopravní nehoda. Silnice mezi obcemi Jasenná a Liptál na Vsetínsku je uzavřená, policisté v obou obcích odklánějí dopravu, sdělila zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Nehoda se stala na hlavním tahu ze Zlína na Vsetín.

"Řidič osobního vozidla při jízdě od Vsetína do Vizovic čelně narazil do stromu a s vozidlem skončil na střeše. Vozidlo začalo po havárii hořet. Veškeré okolnosti této tragické dopravní nehody na místě prověřují dopravní policisté ve spolupráci s kriminalisty," uvedla Kozumplíková. Silnice by podle ní měla zřejmě být uzavřená celé dopoledne.

před 41 minutami

Smlouvu o zákazu jaderných zbraní podepsalo potřebných padesát zemí

Smlouvu o nešíření jaderných zbraní (TPNW) už podepsalo 50 zemí. Poté, se k ní v sobotu připojil Honduras, tak dokument může za 90 dní, tedy 22. ledna, vstoupit v platnost, oznámila v noci na neděli OSN. Jaderné mocnosti však dokument odmítají, upozorňuje agentura AP.

Generální tajemník OSN António Guterres řekl, že vstoupením smlouvy v platnost vyvrcholí světové hnutí, které upozorňuje na "katastrofální důsledky jakéhokoli používání jaderných zbraní proti lidem" a že dokument je "holdem přeživším jaderných výbuchů a zkoušek, z nichž mnozí se o tuto smlouvu zasazovali".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Kvůli údržbě trati nejezdí tramvaje mezi zastávkami Lazarská a Jindřišská

Kvůli údržbě trati nejezdí v neděli tramvaje mezi zastávkami Lazarská a Jindřišská v centru Prahy. Jednosměrná výluka potrvá od 08:00 do 16:00 a týká se linek 3, 5, 6, 9 a 14. Detailní informace zveřejnil dopravní podnik hlavního města na svém webu.

Tramvaje budou v uzavřeném úseku jezdit po objízdných trasách, a to pouze ve směru Lazarská-Jindřišská. V opačném směru bude provoz bez omezení. Náhradní doprava nebude zavedena, cestující můžou využít metro.

Zdroj: ČTK
Další zprávy