Natalie Portman se stane dcerou Michaela "Jobse" Fassbendera

Kultura Kultura
27. 11. 2014 14:05
Životopisný snímek o zakladateli společnosti Apple láká oscarovou herečku Natalii Portman zřejmě do roce Jobsovy dcery Lisy.
Natalie Portman.
Natalie Portman. | Foto: ISIFA

Praha - Kolem nového hollywoodského životopisu Steva Jobse, který začal vznikat pro společnost Sony Pictures, od níž projekt převzal Universal a jehož scenáristou je Aaron Sorkin, je opět živo, i když se zprávy pohybují zejména ve sféře spekulací.

Nejnovějším přírůstkem do hvězdné sestavy filmu by se měla stát oscarová kráska Natalie Portman, která je podle informací serveru Deadline v kontaktu právě se Sorkinem ohledně zatím neupřesněné role.

Scenárista ovšem nedávno odhalil, že se ve filmu objeví i Jobsova dcera Lisa, takže se spekulace médií zaměřují právě tímto směrem. Proti ovšem mluví fakt, že Jobse by měl hrát Michael Fassbender, který je pouze o čtyři roky starší než Natalie Portman. Ovšem hollywoodští maskéři dokížou zázraky...

V souvislosti s filmem v poslední době padla také jména Jessicy Chastain a Setha Rogena. Zatímco u herečky zatím role také není jasná, pro Rogena je prý připravena role Steva Wozniaka.

Jobsův životopis už ale zažil několik spekulací a jména mění nepřiměřeně rychle. Původně měl snímek režírovat David Fincher, který se Sorkinem tvořil oscarový tým filmu o zakladateli Facebooku Marku Zuckerbergovi The Social Network. Fincherovo místo ovšem zaujal jiný oscarový tvůrce, a to Danny Boyle (Trainspotting, Milionář z chatrče). Do role Jobse už studio lákalo Leonarda DiCapria a Christiana Balea. Oba odmítli.

Podle Sorkina bude film rozdělen na tři dějství, z nichž se každé odehrává před jedním z milníků vývoje společnosti Apple, před prvním počítačem typu Mac, před založením firmy NeXT a před iPodem.

"Je to jako psát o Beatles. Je tu spousta lidí, kteří Jobse znali a ctili jej," řekl o scénáři Sorkin deníku Variety.

Datum premiéry zatím nebyl zveřejněn.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Trump propustil Albrightovou a další z poradního orgánu Pentagonu

Americký prezident Donald Trump pokračuje necelé dva měsíce před koncem svého mandátu v personálních změnách na ministerstvu obrany. Podle zdrojů časopisu Foreign Policy zbavil funkce několik vysoce postavených činitelů z Odboru obranné politiky (DPB), což je externí poradní orgán ministerstva. Mezi nimi byla například Madeleine Albrightová, česká rodačka, jež byla první ženou, která stála v čele americké diplomacie v letech 1997 až 2001. Zprávy o personálních změnách následně potvrdilo i ministerstvo.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policisté zajistili na několika místech miliony korun v hotovosti patřící bývalému místopředsedovi Fotbalové asociace ČR Romanu Berbrovi.

Policisté zajistili na několika místech miliony korun v hotovosti patřící bývalému místopředsedovi Fotbalové asociace ČR Romanu Berbrovi. Uvedla to dnes Česká televize. Kriminalisté také zjistili, že Berbr ovládá společnost Lugas Corporation na Seychelských ostrovech, přes niž může řídit i své podnikání v Česku. I proto soud rozhodl, že zůstane ve vazbě.

"Kapitál této společnosti (na Seychelských ostrovech) dle rejstříku dosahuje výše 100.000 dolarů a je rozdělen do akcií, jichž je obviněný držitelem," citovala Česká televize z vazebního návrhu Vrchního státního zastupitelství v Praze.

Peníze i investiční drahé kovy objevili policisté při razii v Berbrově bankovní bezpečnostní schránce. Bankovky našli také v jeho kanceláři v budově Plzeňského fotbalového svazu, v jehož čele Berbr stál. Další hotovost zabavili podle České televize v trezoru vedeném na jeho dceru.

Do vazby fotbalového funkcionáře, který je jedním z 20 obviněných v kauze údajného ovlivňování výsledků zápasů druhé a třetí fotbalové ligy, poslal v říjnu Obvodní soud pro Prahu 6. Proti rozhodnutí Berbr podal stížnost, které minulý týden odvolací pražský městský soud nevyhověl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy