Natalie Portman se stane dcerou Michaela "Jobse" Fassbendera

Kultura Kultura
27. 11. 2014 14:05
Životopisný snímek o zakladateli společnosti Apple láká oscarovou herečku Natalii Portman zřejmě do roce Jobsovy dcery Lisy.
Natalie Portman.
Natalie Portman. | Foto: ISIFA

Praha - Kolem nového hollywoodského životopisu Steva Jobse, který začal vznikat pro společnost Sony Pictures, od níž projekt převzal Universal a jehož scenáristou je Aaron Sorkin, je opět živo, i když se zprávy pohybují zejména ve sféře spekulací.

Nejnovějším přírůstkem do hvězdné sestavy filmu by se měla stát oscarová kráska Natalie Portman, která je podle informací serveru Deadline v kontaktu právě se Sorkinem ohledně zatím neupřesněné role.

Scenárista ovšem nedávno odhalil, že se ve filmu objeví i Jobsova dcera Lisa, takže se spekulace médií zaměřují právě tímto směrem. Proti ovšem mluví fakt, že Jobse by měl hrát Michael Fassbender, který je pouze o čtyři roky starší než Natalie Portman. Ovšem hollywoodští maskéři dokížou zázraky...

V souvislosti s filmem v poslední době padla také jména Jessicy Chastain a Setha Rogena. Zatímco u herečky zatím role také není jasná, pro Rogena je prý připravena role Steva Wozniaka.

Jobsův životopis už ale zažil několik spekulací a jména mění nepřiměřeně rychle. Původně měl snímek režírovat David Fincher, který se Sorkinem tvořil oscarový tým filmu o zakladateli Facebooku Marku Zuckerbergovi The Social Network. Fincherovo místo ovšem zaujal jiný oscarový tvůrce, a to Danny Boyle (Trainspotting, Milionář z chatrče). Do role Jobse už studio lákalo Leonarda DiCapria a Christiana Balea. Oba odmítli.

Podle Sorkina bude film rozdělen na tři dějství, z nichž se každé odehrává před jedním z milníků vývoje společnosti Apple, před prvním počítačem typu Mac, před založením firmy NeXT a před iPodem.

"Je to jako psát o Beatles. Je tu spousta lidí, kteří Jobse znali a ctili jej," řekl o scénáři Sorkin deníku Variety.

Datum premiéry zatím nebyl zveřejněn.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Čína kritizuje kroky Američanů kvůli Hongkongu, hrozí "protiútokem"

Rozhodnutí USA ukončit zvláštní vztah s Hongkongem a další zásahy proti Číně se podle Pekingu setkají s tvrdými protiopatřeními. Kroky, které Washington oznámil minulý týden v reakci na čínským parlamentem podpořený bezpečnostní zákon o Hongkongu, v pondělí kritizovalo čínské ministerstvo zahraničí.

"Jakákoliv prohlášení nebo kroky proti čínským zájmům se setkají s tvrdým protiútokem," uvedl mluvčí ministerstva. Zopakoval také, že žádná cizí země nemá právo zasahovat do záležitostí Hongkongu a pevninské Číny.

Čínský parlament ve čtvrtek na svém plenárním zasedání schválil přijetí nového bezpečnostního zákona pro autonomní Hongkong. Nová právní norma má umožnit potlačování teroristických a separatistických aktivit, podvratné činnosti i zahraničního vměšování. Bezpečnostní orgány Pekingu budou moci na základě normy zřídit v Hongkongu úřady, které budou dohlížet na národní bezpečnost.

Zdroj: ČTK
před 39 minutami

Růžička bude opět hrát pod svým otcem, ze Sparty míří do Hradce

Hokejový útočník Vladimír Růžička zamířil po odchodu z týmu pražské Sparty do Hradce Králové. Bude tak opět hrát pod vedením svého otce Vladimíra, který se stal začátkem dubna hlavním vládcem střídačky Východočechů. Jednatřicetiletý Růžička uzavřel s Mountfieldem dvouletou smlouvu.

Zkušený útočník posílil ambiciózní klub krátce poté, co byl oznámen odchod jednoho z ofenzivních tahounů v minulé sezoně Matěje Chalupy. Jednadvacetiletý hráč uzavřel v NHL dvouletý kontrakt s Chicagem.

"Již delší dobu jsme sháněli kreativního centra, který by nám pomohl zlepšit přesilové hry, byl silný na puku, úspěšný na vhazování a samozřejmě uměl dát gól. To vše Vláďa splňuje. Slibujeme si od něj především zlepšení přesilových her a produktivity," uvedl pro web královéhradeckého klubu generální manažer Aleš Kmoníček.

Další zprávy