Štáb oscarového režiséra Cuaróna byl v Mexiku okraden a napaden. Policie vše popírá

mad
3. 11. 2016 16:25
Při natáčení filmu oscarového režiséra Alfonse Cuaróna v hlavním městě Mexika mělo údajně dojít k potyčce mezi štábem a skupinou lidí, která se identifikovala jako úředníci. Několik členů štábu skončilo v nemocnici a došlo také ke krádežím.
Alfonso Cuarón, režisér filmu Gravitace
Alfonso Cuarón, režisér filmu Gravitace | Foto: Reuters

Při natáčení nového filmu Alfonsa Cuaróna v Mexiku došlo k potyčce mezi štábem a skupinou lidí, kteří tvrdili, že jsou z místního úřadu, píše server Deadline.

Podle slov produkce, která pracovala ve čtvrti Tabacalera v hlavním městě Mexika, byl štáb napaden a okraden. Filmaři měli oficiální povolení z Filmové komise Mexico City, přesto byli napadeni úředníky z čtvrti Cuahutémoc. Režisér se v tu chvíli na place nenacházel.

Podle místní policie se ke štábu přiblížila skupina lidí, kteří se identifikovali jako úředníci. Došlo ke slovním výměnám, nikoli k napadení.

Produkce však v dopise píše, že nešlo o "prostý střet" zmiňovaný policií, ale útoky, při nichž bylo několik lidí zraněno, konkrétně dvě ženy. Pět členů štábu muselo do nemocnice a došlo ke krádeži šperků a peněženek.

Štáb podal stížnost a odezva byla rychlá a pozitivní, uvádí dopis. "Doufáme, že místní úřady splní slib a pomohou vykompenzovat ukradené předměty a viníky přivedou před spravedlnost," píše štáb.

Snímek zatím nemá název, časově je zasazen do 70. let minulého století a vypráví o jedné rodině střední třídy.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 13 minutami

Německá CDU podpořila jako kandidáta na kancléře Armina Lascheta

Vedení německé vládní Křesťanskodemokratické unie (CDU) dosluhující kancléřky Angely Merkelové jasně podpořilo kandidaturu svého předsedy Armina Lascheta na kancléře v zářijových parlamentních volbách. Na tiskové konferenci to prohlásil generální tajemník CDU Paul Ziemiak, který uvedl, že podpora není konečným rozhodnutím. Postoj CDU totiž pověřuje Lascheta, aby se nyní dohodl s bavorským premiérem a šéfem Křesťanskosociální unie (CSU) Markusem Söderem, kdo z této dvojice nakonec konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede. Laschet prohlásil, že se Söderem bude hovořit ještě v pondělí.

Výsledek schůzky vedení CDU ohlásil ještě před tiskovou konferencí hesenský premiér Volker Bouffier. Předsednictvo podle Bouffiera konstatovalo, že předseda strany a premiér Severního Porýní-Vestfálska Laschet je mimořádně vhodný kandidát na kancléřský úřad. "Zároveň jsme ho požádali, aby s Markusem Söderem projednal další postup," řekl Bouffier. CDU by chtěla, aby jasno bylo do týdne.

Další zprávy