Julianne Mooreová si do Varů přijede pro Křišťálový glóbus, uvede nový film

ČTK ČTK
11. 6. 2019 12:24
Křišťálový glóbus na zahájení filmového festivalu v Karlových Varech převezme americká herečka a držitelka Oscara a Zlatého glóbu Julianne Mooreová. Na festivalu navíc uvede film svého manžela, režiséra Barta Freundlicha Po svatbě, ve kterém sama účinkuje po boku Michelle Williamsové. Křišťálový glóbus letos na festivalu dostane také americká herečka Patricia Clarksonová známá ze seriálu Ostré předměty. Na festival se rovněž vrátí herec Casey Affleck.
Julianne Moore
Julianne Moore | Foto: Reuters

Mooreová hrála s Anthonym Hopkinsem v thrilleru Hannibal. Paleontoložku Sarah Hardingovou ztvárnila ve Ztraceném světu: Jurský park. Objevila se také ve filmech Hodiny, Next, či Děcka jsou v pohodě.

Za postavu Alice Howlandové ve snímku Pořád jsem to já získala Oscara, Zlatý Glóbus i Cenu BAFTA za nejlepší herecký výkon v hlavní roli. Zlatý glóbus již předtím obdržela za film Prostřihy a televizní drama Prezidentské volby.

Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech se letos uskuteční od 28. června do 6. července. Již dříve pořadatelé oznámili, že Cenu prezidenta karlovarského festivalu dostane kameraman Vladimír Smutný.

V hlavní soutěži letos není žádný film českého režiséra. Českou stopou v hlavní soutěži představuje slovensko-české drama Budiž světlo Marko Škopa a české filmy jsou též v dalších soutěžích.

Sekce Na východ od Západu představí debut absolventa FAMU Michala Hogenauera Tiché doteky s Eliškou Křenkovou v hlavní roli au pair, vystavené manipulaci v rodině, v níž pracuje.

Dokumentární soutěž uvede novinku Martina Marečka, jíž je komorní road movie otce a syna Dálava.

Ve znělce festivalu se objeví herečka Jiřina Bohdalová a přehlídka ještě uvede digitálně zrestaurovaný film ze zlatého fondu české kinematografie, snímek Juraje Herze Spalovač mrtvol.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Ganna vyhrál úvodní časovku Gira d'Italia

Italský cyklista Filippo Ganna vyhrál úvodní časovku Gira d'Italia a jako první se oblékl do růžového dresu. Mistr světa v této disciplíně porazil na trati dlouhé 8,6 km v Turíně krajana Edoarda Affiniho o deset sekund. Jediný český cyklista ve startovní listině 104. ročníku Jan Hirt do závodu vstoupil 135. místem.

před 1 hodinou

Volejbalistky porazily v kvalifikaci i Slovinsko a jsou blízko k ME

České volejbalistky mají nakročeno k účasti na mistrovství Evropy. V lotyšském Daugavpilsu dnes porazily Slovinsko 3:1 po setech 21:25, 25:22, 25:19, 25:15 a po prvním turnaji vedou se třemi výhrami skupinu F.

V prvním utkání svěřenkyně řeckého trenéra Jannise Athanasopulose vyhrály nad domácím Lotyšskem jasně 3:0 a stejným poměrem si poradily i s Bosnou a Hercegovinou.

Stvrdit postup na šampionát můžou příští týden od pátku do neděle na odvetném turnaji v Bosně. Na ME, na kterém bude na přelomu srpna a září v Srbsku, Bulharsku, Chorvatsku a Rumunsku hrát 24 týmů, postoupí dva celky.

Další zprávy