Muzikál ze střední bude mít i romantický čtvrťák

Irena Hejdová Irena Hejdová
15. 4. 2008 13:50
Teenagerský hit chystá nejen třetí pokračování

Los Angeles - Děti chtivé romantiky už se mohou začít těšit - ještě ani nevstoupil do kin Muzikál ze střední 3 a už se mluví o čtvrtém dílu veleúspěšné pubertální série.

Muzikál ze střední se poprvé na americkém kanálu Disney vysílal v lednu 2006 a zaznamenal masivní ohlas. Pokračování mělo premiéru v srpnu 2007 a bylo vůbec nejsledovanějším pořadem kabelových televizí všech dob.

Je více méně jasné, co následovalo. Loni si dvacetiletý Zack Efron a devatenáctiletá Vanessa Hudgens, kteří ztvárnili ústřední dvojici, vysloužili módní společnou přezdívku Zanessa. A soundtracky obou filmů patří k nejprodávanějším titulům všech dob.

High School Musical - Muzikál ze střední
High School Musical - Muzikál ze střední | Foto: Aktuálně.cz

Dobře se vede videohře, množství knih a pochopitelně i oběma dílům na DVD. Internet je zaplaven pirátskými kopiemi, fanouškovskými stránkami, Youtube nabízí videa z filmu i parodie. Oblíbené jsou i pódiové verze muzikálu.

Není divu, že expanze pokračuje. Hollywood se už chopil třetího dílu, který půjde rovnou do kin - amerických snímek s podtitulem Maturita vstoupí do kin v říjnu. Začíná se natáčet ještě tento měsíc v americkém Utahu.

A na obzoru je podle Hollywood Reporteru už i čtvrté pokračování - zatím se podle prezidenta Disney Channelu Riche Rosse píše scénář a není jisté, zda se ve čtvrtém pokračování vrátí hvězdy tří předchozích.

"Budeme mít zpátky celé původní obsazení? Asi ne. A dostaneme alespoň některé z nich? To snad ano,"  naznačil jen Ross.

A zatímco třetí díl vstupuje rovnou na filmová plátna, ten čtvrtý se vrátí tam, odkud série vzešla - na televizní obrazovky. Více se o něm zatím neví; není ani známo, zda na režisérskou sesli znovu usedne režisér tří předchozích dílů Kenny Ortega.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Komerční banka má zablokovanou elektronickou identifikaci, řeší bezpečnostní incident

Správa základních registrů dočasně zablokovala Komerční bance poskytování služeb elektronické identifikace, tady takzvané digitální občanky. Banka měla službu spustit toto pondělí. Podle serveru Seznam Zprávy je důvodem blokace bezpečnostní incident, při kterém byla pravděpodobně zaměněna identita. Banka společně se SZR analyzuje příčiny problému.

"V průběhu předprodukčního testování jsme odhalili technický problém, který vedl k preventivnímu a dočasnému zastavení možnosti autentizace klientů Komerční banky," sdělil mluvčí banky Michal Teubner. Masivní testování všech scénářů je podle něj důležité pro identifikaci a odstranění chyb, které se mohou v rámci ostrého provozu objevit.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Vláda schválila rozdělení EU peněz mezi programy

Vláda dnes schválila rozdělení evropských dotací pro ČR v programovém období 2021 až 2027 mezi operační programy, a to přes odpor koaliční ČSSD. Na twitteru o tom informovala ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). podle ní rozhodnutí znamená méně peněz pro rodiny s dětmi, seniory, na rekvalifikace a sociální služby.

Z materiálu, který má ČTK k dispozici, vyplývá, že celkově by v letech 2021 až 2027 mělo být rozděleno mezi většinu operačních programů 18,8 miliardy eur (zhruba 488,5 miliardy korun). Přitom na operační program ministerstva práce a sociálních věcí je v návrhu vyčleněno 1,4 miliardy eur (36,4 miliardy korun). Podle portálu k evropským dotacím bylo v období 2014 až 2020 vyčleněno na operační program zaměstnanost 2,15 miliardy eur.

Zdroj: ČTK
Další zprávy