Přežije Čočkin? Skončí Eda s Dášou? Most jde do finále, připomeňte si ho v galerii

Návrat mafiána Romana v sedmé epizodě drasticky zamával veškerým děním.
Hrdinové Mostu! v prvním díle: Luděk čerstvě propuštěný za lajdáctví a rasistickou poznámku, exkomunikovaný alkoholický farář, hostinský plný předsudků Eda, podnikavý bývalý vrátný České televize Čočkin a dobrosrdečný popelář Franta.
Pravidelně se setkávají v Edově hospodě Severka, na jejíž černé listině je "čtvrtina Mostu plus kompletní Chanov". Franta má výjimku, "je domestikovanej", jak sám říká.
Pořád ale kvůli barvě pleti musí "držet úhel", opakuje mu hostinský. "Seš tady jenom jako očkování," usazuje ho Eda. "Můžu sem, protože jedinej nepiju na sekyru," odsekne Franta.
"Čočkin jednou vydělá peníze a stane se starostou Mostu," prorokuje v prvním díle farář.
Foto: Michaela Buchtová, Česká televize
Kultura Kultura
23. 2. 2019 14:10
Netradičně až od 21.45 hodin odvysílá Česká televize toto pondělí poslední díl seriálu Most!, z něhož se stal hit sledovaný ve všech koutech republiky. Velká obrázková galerie připomíná, co se postavám dosud přihodilo a které otázky musí vyřešit závěrečná epizoda.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 48 minutami

Rusko vyhostí v odvetě za krok Washingtonu deset amerických diplomatů

Rusko vyhostí deset amerických diplomatů a zváží další odvetné kroky vůči Washingtonu, oznámil dnes ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Americkému velvyslanci zároveň doporučil, "aby se vrátil domů ke konzultacím". Moskva podle ruské diplomacie vyhostí i pět diplomatů z Polska v odpovědi na podobný krok Varšavy. Zveřejnila rovněž sankční seznam osmi bývalých i současných předních amerických činitelů, informovaly zahraniční tiskové agentury.

"Dostali jsme seznam deseti diplomatů s žádostí, aby opustili Spojené státy. Na toto opatření odpovíme recipročně a požádáme deset amerických diplomatů v Rusku, aby opustili naši zemi," citovala agentura AFP Lavrova.

Spojené státy ve čtvrtek přijaly sérii kroků, jejichž cílem je potrestat Rusko za údajné vměšování do loňských prezidentských voleb v USA, za kybernetické útoky proti americkým vládním agenturám, agresivní vystupování vůči Ukrajině a další škodlivé jednání. Kromě vyhoštění deseti ruských diplomatů Washington oznámil i uvalení sankcí na skoro čtyři desítky jednotlivců a firem.

Moskva dnes také zakázala vstup na své území osmi současným i bývalým předním americkým činitelům. Je mezi nim šéf Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) Christopher Wray, ředitelka tajných služeb (DNI) Avril Hainesová, ministr vnitřní bezpečnosti Alejandro Mayorkas, ministr spravedlnosti Merrick Garland, bezpečností poradce administrativy bývalého prezidenta Donalda Trumpa John Bolton či někdejší ředitel Ústřední zpravodajské služby (CIA) James Woolsey.

Ruský ministr zahraničí také zmínil další odvetná opatření, například zpřísnění restrikcí pro pohyb amerických diplomatů na ruském území.

Zdroj: ČTK
Další zprávy