Michael Haneke natočí Flashmob o vztahu médií a reality

Kultura Kultura
29. 5. 2014 16:34
Dvojnásobný vítěz festivalu v Cannes začne točit nový film letos v létě. Snímek Flashmob by se mohl utkat o Zlatou palmu v roce 2015.
Rakouský režisér Michael Haneke.
Rakouský režisér Michael Haneke. | Foto: Reuters

Praha - Flashmob je název nového filmu Michaela Hanekeho, který jej začne natáčet letos v létě.

Podle serveru Film Comment půjde o multicharakterové drama, které se bude odehrávat v USA a bude se zabývat, jak sám Haneke naznačil, "křehkým vztahem mezi médii a realitou" na příbězích lidí, kteří se setkávají prostřednictvím internetu a ve finále se střetnou na flash mobu.

S nápadem na Flasmob si Haneke prý pohrával už od roku 2010. Podle prvních náznaků by se film mohl objevit na festivalu v Cannes v příštím roce, což se zdá jako velmi pravděpodobné vzhledem k úspěchu, který tam slavil zatím poslední Hanekeho film Láska. Ziskem Zlaté palmy v roce 2012 odstartoval cestu i za cizojazyčným Oscarem.

Haneke v Cannes vyhrál také se svým předcházejícím filmem Bílá stuha. Je kromě bratří Dardennů jediným filmařem, který má v posledních třech desetiletích ve své sbírce více než jednu nejvyšší trofej z nejprestižnějšího filmového festivalu.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Do areálu amerického velvyslanectví v Bagdádu dopadly tři rakety

Do areálu amerického velvyslanectví v irácké metropoli Bagdádu dopadly tři rakety. Jedna z nich zasáhla jídelnu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. O obětech či raněných se agentura nezmiňuje.

Podle AFP je to poprvé, co rakety zasáhly přímo americkou ambasádu nacházející se v opevněné a přísně střežené Zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení.

před 6 hodinami

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

Další zprávy