Michael Haneke natočí Flashmob o vztahu médií a reality

Kultura Kultura
29. 5. 2014 16:34
Dvojnásobný vítěz festivalu v Cannes začne točit nový film letos v létě. Snímek Flashmob by se mohl utkat o Zlatou palmu v roce 2015.
Rakouský režisér Michael Haneke.
Rakouský režisér Michael Haneke. | Foto: Reuters

Praha - Flashmob je název nového filmu Michaela Hanekeho, který jej začne natáčet letos v létě.

Podle serveru Film Comment půjde o multicharakterové drama, které se bude odehrávat v USA a bude se zabývat, jak sám Haneke naznačil, "křehkým vztahem mezi médii a realitou" na příbězích lidí, kteří se setkávají prostřednictvím internetu a ve finále se střetnou na flash mobu.

S nápadem na Flasmob si Haneke prý pohrával už od roku 2010. Podle prvních náznaků by se film mohl objevit na festivalu v Cannes v příštím roce, což se zdá jako velmi pravděpodobné vzhledem k úspěchu, který tam slavil zatím poslední Hanekeho film Láska. Ziskem Zlaté palmy v roce 2012 odstartoval cestu i za cizojazyčným Oscarem.

Haneke v Cannes vyhrál také se svým předcházejícím filmem Bílá stuha. Je kromě bratří Dardennů jediným filmařem, který má v posledních třech desetiletích ve své sbírce více než jednu nejvyšší trofej z nejprestižnějšího filmového festivalu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Fotbalový Liberec prodloužil smlouvu s kapitánem Mikulou

Fotbalový Liberec si pojistil služby kapitána Jana Mikuly. Osmadvacetiletý defenzivní univerzál prodloužil se severočeským ligovým klubem smlouvu o další dvě sezony. Slovan o tom informoval na svém webu.

"V Liberci jsem od začátku roku 2017, za tu dobu jsem si zde zvykl a jsem tady spokojený. Je tu dobrý kolektiv a já budu rád dál jeho součástí," uvedl Mikula.

"Miky je součástí Slovanu už pár roků a je dobře, že zůstává. Je to charakterově výborný kluk, který má zkušenosti a je poctivým fotbalistou. Je velmi zodpovědný v defenzivní práci, ale umí i zaútočit. Je také skvělým týmovým hráčem. Jeho další nespornou výhodou je univerzálnost. V defenzivě umí zahrát více postů, když nás tlačí bota při zranění některých hráčů," doplnil liberecký kouč Pavel Hoftych.

Mikula má na kontě 135 ligových startů a čtyři vstřelené branky. Nejvyšší soutěž hrál vedle Liberce také za Slavii Praha a Jihlavu.

Další zprávy