Michael Haneke natočí Flashmob o vztahu médií a reality

Kultura Kultura
29. 5. 2014 16:34
Dvojnásobný vítěz festivalu v Cannes začne točit nový film letos v létě. Snímek Flashmob by se mohl utkat o Zlatou palmu v roce 2015.
Rakouský režisér Michael Haneke.
Rakouský režisér Michael Haneke. | Foto: Reuters

Praha - Flashmob je název nového filmu Michaela Hanekeho, který jej začne natáčet letos v létě.

Podle serveru Film Comment půjde o multicharakterové drama, které se bude odehrávat v USA a bude se zabývat, jak sám Haneke naznačil, "křehkým vztahem mezi médii a realitou" na příbězích lidí, kteří se setkávají prostřednictvím internetu a ve finále se střetnou na flash mobu.

S nápadem na Flasmob si Haneke prý pohrával už od roku 2010. Podle prvních náznaků by se film mohl objevit na festivalu v Cannes v příštím roce, což se zdá jako velmi pravděpodobné vzhledem k úspěchu, který tam slavil zatím poslední Hanekeho film Láska. Ziskem Zlaté palmy v roce 2012 odstartoval cestu i za cizojazyčným Oscarem.

Haneke v Cannes vyhrál také se svým předcházejícím filmem Bílá stuha. Je kromě bratří Dardennů jediným filmařem, který má v posledních třech desetiletích ve své sbírce více než jednu nejvyšší trofej z nejprestižnějšího filmového festivalu.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Bolivijský prezident Morales věří, že mandát obhájil v nedělním prvním kole voleb. Volební soud ale přestal zveřejňovat výsledky sčítání

Bolivijský prezident Evo Morales, který stojí v čele země už téměř 14 let, vyhrál první kolo nedělních prezidentských voleb. Podle předběžných výsledků, které po sečtení zhruba 84 procent hlasů oznámil volební soud, ale nezískal přes padesát procent hlasů, ani nezvítězil s desetiprocentním náskokem. Pokud se tyto výsledky potvrdí, bude se 15. prosince poprvé v této zemi konat druhé kolo prezidentských voleb. Podle pozorovatelů Organizace amerických států (OAS) ale volební soud už několik hodin nezveřejňuje další sčítání výsledků.

Podle dosud zveřejněných výsledků získal Morales 45,3 procenta hlasů a jeho největší soupeř Carlos Mesa 38,2 procenta hlasů. A zatímco Mesa po zveřejnění těchto výsledků už vyzval ostatní opoziční kandidáty, aby ho podpořili ve druhém kole, Morales prohlásil, že druhé kolo nebude, protože "věří v sílu venkova". Zatím totiž nebyly sečteny všechny výsledky z venkovských oblastí, kde má nynější prezident více příznivců než Mesa.

Zdroj: ČTK
před 52 minutami

Provoz na lince metra A byl před sedmou hodinou znovu obnoven

Vyplývá to z informací na stránkách Dopravního podniku hlavního města Prahy. Metro v pondělí ráno krátce nejezdilo mezi stanicemi Želivského a Depo Hostivař kvůli srážce soupravy s člověkem. 

Zdroj: Domácí
Další zprávy