Obrazem: Potlesk pro Bohdalovou, vypískaná Schillerová. Začal festival ve Varech

Prezident festivalu Jiří Bartoška předává cenu Julianne Mooreové.
Několik stovek lidí se v pátek odpoledne sešlo před karlovarským hotelem Thermal, aby spatřili příjezd hvězd 54. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.
První se na červeném koberci měli objevit okolo čtvrté odpoledne.
Stejně jako vloni ale zhruba hodinu nebylo po hostech ani vidu, ani slechu.
Lidem, kteří čekali na slunci, mezitím zdravotnice rozlévaly vodu.
Foto: Lukáš Bíba
Lukáš Bíba
28. 6. 2019 23:10
Přes dvě hodiny na slunci čekali diváci na příjezd hvězd při pátečním zahájení filmového festivalu v Karlových Varech. Zatímco herečka Jiřina Bohdalová nebo prezident přehlídky Jiří Bartoška sklidili aplaus, ministryni financí za ANO Alenu Schillerovou lidé vypískali. Uvnitř v sále pak diváky čekala choreografie bratří Cabanových a zlatý hřeb večera, předání Křišťálového glóbu americké herečce Julianne Mooreové. Podívejte se, jak se to seběhlo.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hischier prodloužil s New Jersey smlouvu o sedm let

Švýcarský hokejový útočník Nico Hischier prodloužil o sedm let kontrakt v NHL s New Jersey. Nová smlouva jedničce draftu z roku 2017 vynese celkem 50,75 milionu dolarů. Od sezony 2020/21 tak bude brát v průměru 7,25 milionu dolarů. Dvacetiletý Hischier má v této sezoně ještě poslední rok platnou nováčkovskou tříletou smlouvu se základním příjmem 925 tisíc dolarů a s možností získat na bonusech dalších 2,85 milionu dolarů.

"Jsme šťastní, že máme celý ten proces za sebou a domluvili jsme se s Nicem a jeho týmem na kontraktu, který bude přínosný pro obě strany. Vyzrál v komplexního centra, který odvádí skvělou práci s pukem i bez něj. Těšíme se na jeho další růst," řekl generální manažer Devils Ray Shero.

Hischier, který ve čtvrtečním duelu při výhře nad New York Rangers 5:2 chyběl v sestavě New Jersey kvůli zranění v horní části těla, si v šesti zápasech v této sezoně připsal dvě asistence. V NHL hraje třetí sezonu a má na kontě 157 zápasů a 101 bodů za 37 branek a 64 přihrávek. V pěti zápasech play off si připsal jednu asistenci.

před 1 hodinou

Kornfeil v Japonsku odstartuje z 3. řady, Salač kvalifikaci kvůli těžkému pádu a zlomenině nejel

Jakub Kornfeil obsadil v kvalifikaci na motocyklovou Velkou cenu Japonska sedmé místo a na startu sobotního závodu Moto3 bude stát ve třetí řadě. Filip Salač po pátečním pádu do dnešního programu nezasáhl a teprve se rozhodne, zda v neděli absolvuje Grand Prix.

Kornfeil zajel třetí nejlepší kvalifikaci v sezoně a vyrovnal výkon z Nizozemska, pouze v Alcaňizu a na Sachsenringu si vybojoval druhou řadu. Na základě pátečních jízd, v nichž zajel třetí čas, postoupil přímo do druhé části kvalifikace, protože dnešní třetí trénink se jel na mokré trati a pořadím nezamíchal. V podobných podmínkách se rozhodovalo i o pořadí na startu, Kornfeil zaostal o 863 tisícin za nejrychlejším Niccolem Antonellim z Itálie.

Salač měl těžký pád v pátečním druhém tréninku a se zlomeným malíčkem na pravé noze a potlučeným tělem v druhém dnu v Motegi odpočíval. Pokud bude v neděli závodit, odstartuje z uličky v boxech v důsledku trestu za příliš pomalou jízdu v prvním tréninku.

Další zprávy