Medvídka už vidělo v kinech 200 tisíc Čechů

Irena Hejdová Irena Hejdová
25. 9. 2007 12:00
Ve čtvrtek Hřebejkovi přibude těžký soupeř - Gympl
Medvídek: Jiří Macháček
Medvídek: Jiří Macháček | Foto: 2media.cz

Praha - Po třech týdnech v kinech se nový film Jana Hřebejka dopracoval k velmi slušným výsledkům. V kinech už ho podle údajů Unie filmových distributorů vidělo 214 472 diváků a celkem už má hořká komedie o krizi tří manželských dvojic na kontě 25 milionů korun.

Medvídek se stal i nejnavštěvovanějším filmem uplynulého víkendu. Čmž potvrdil, že české filmy - a ty Hřebejkovy zvlášť - mají v českých kinech pravidelně větší úspěch než zahraniční trháky.

Až na druhém místě se drží animovaná komedie Ratatouille, americkými kritiky označovaná za nejlepší film roku. O víkendu ji vidělo 26605 diváků a celkem veselá dobrodružství gurmetského krysáka Remyho shlédlo v českých kinech 77 tisíc diváků.

Gympl: Jiří Mádl a Tomáš Vorel jr.
Gympl: Jiří Mádl a Tomáš Vorel jr. | Foto: Falcon

Až na třetím a čtvrtém místě jsou novinky minulého týdne - teenagerský thriller Disturbia a rozverná komedie Když si Chuck bral Larryho. Páté místo po čtyřech týdnech v kinech okupuje Jason Bourne z Bourneova ultimáta.

Staří známí se usídlili i na dalších místech: šesté patří Harrymu Potterovi, který tentokrát zápolí s Fenixovým řádem, sedmé pak Simpsonovým ve filmu. Za nimi se dotahují romantická komedie Koření života, animovaný Shrek Třetí a akční Transformers.

Další český film je až na jedenáctém místě - ovšem s přihlédnutím k tomu, že se zatím promítal v jediném kině a oficiální premiéru si odbyde až tento čtvrtek, si Gympl rozhodně nevede špatně.

Právě jeho ofenzíva a příběh o mladých grafiťácích ztvárněných Jiřím Mádlem a Tomášem Vorlem jr. může Hřebejkovi přidělat vrásky.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Na stovkách nádraží a pošt vzniknou místa pro výdej poštovních balíků

Na 144 železničních nádražích vzniknou místa pro výdej poštovních balíků. Dalších 135 výdejních boxů pak přibude na pobočkách pošt. Správa železnic se na tom dohodla s Českou poštou, uvedly ve středu obě společnosti. Výdejní místa bude provozovat vysoutěžená zásilková firma.

Výdejních boxů by po celé republice mělo být skoro 300. K dispozici budou ve 144 stanicích, například na hlavních nádražích v Plzni, Praze či Olomouci, dále také v Havlíčkově Brodě nebo Hodoníně. Se 135 místy se pak počítá i na pobočkách České pošty. Na umístění boxů ve vytyčených lokalitách bude nyní vypsána veřejná soutěž, nájemní smlouva s vítězem soutěže bude uzavřena na pět let. V následujících letech se předpokládá zřízení boxů i v dalších lokalitách.

"Naším cílem je postupně rozšířit portfolio služeb, které na nádražích mohou denně využít nejenom cestující, ale i každý kolemjdoucí. Zřízení výdejních boxů je prvním z těchto kroků, věřím, že novou službu veřejnost ocení," uvedl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Sudetští Němci na sjezdu udělí cenu českému exministrovi kultury Hermanovi

Sudetoněmecké krajanské sdružení (SL) na červencovém sjezdu v Mnichově udělí bývalému českému ministrovi kultury Danielu Hermanovi nejvyšší vyznamenání, kterým je Evropská cena Karla IV. Ve středu to oznámilo krajanské sdružení, které zastupuje zájmy sudetských Němců odsunutých po druhé světové válce z Československa a jejich potomků. Mluvčí sudetských Němců Bernd Posselt v prohlášení označil Hermana za člověka, který pomáhá ostatní spojovat a usmiřovat.

Nejvyšší představitel sudetských Němců Posselt uvedl, že Herman je mimořádným křesťanským stavitelem mostů a usmiřovatelem. Cenu si Herman převezme v sobotu 17. července.

Herman navštívil sudetoněmecký sjezd v roce 2016 jako první člen české vlády. V tehdejším projevu, ve kterém sudetské Němce pozdravil oslovením milí krajané, připomněl nacistické zločiny i násilnosti Čechů při poválečném odsunu německy mluvícího obyvatelstva. Vyjádřil také lítost nad těmito událostmi. Sjezdu se Herman zúčastnil také v roce 2019, který byl kvůli pandemii nemoci covid-19 zatím poslední. Tehdy byl jedním z řečníků, kteří gratulovali dlouholeté šéfce Izraelitské kulturní obce v Mnichově a Horním Bavorsku Charlotte Knoblochové k Evropské ceně Karla IV.

Zdroj: ČTK
Další zprávy