DiCaprio si ve Scorseseho režii zahraje sériového vraha

mad
12. 8. 2015 7:16
Americký herec Leonardo DiCaprio ztvární sériového vraha Henryho H. Holmese z 19. století, a to ve filmu Martina Scorseseho. Půjde o jejich šestou spolupráci.
DiCaprio ve filmu Vlk z Wall Street
DiCaprio ve filmu Vlk z Wall Street | Foto: Bontonfilm

PrahaLeonardo DiCaprio a režisér Martin Scorsese spolu natočí film The Devil in the White City o sériovém vrahovi, jak informoval web Deadline.

Naposledy spolu dvojice pracovala na Vlkovi z Wall Street (2013), který si vysloužil celkem pět oscarových nominací a utržil téměř čtyřnásobek svého 100milionového rozpočtu.

DiCaprio se o roli vraha zajímal již několik let. Studio Paramount nyní vyhrálo aukci na práva, a projekt se tak může rozběhnout. Přihazování bylo napjaté a účastnila se ho velká americká studia jako Fox nebo Universal, píše Deadline.

Hollywoodský herec ztvární hlavní roli, scénář napíše Billy Ray (Kapitán Phillips). The Devil in the White City vychází ze stejnojmenné knižní předlohy Erika Larsona, která vznikla podle života psychopatického lékaře Henryho Howarda Holmese fascinovaného lidským tělem.

Holmes je jedním z prvních zdokumentovaných sériových vrahů v moderních dějinách USA. Přiznal se celkem k 27 vraždám, spekuluje se však, že mohl zabít až 200 lidí. Za své zločiny byl odsouzen k smrti oběšením. Rozsudek byl vykonán v květnu 1896.

Premiéra zatím nebyla stanovena. DiCaprio momentálně dotočil snímek The Revenant režiséra Alejandra G. Iňárritua, který do českých kin dorazí v lednu 2016. Scorsese dokončuje drama Silence o jezuitských kněžích ze 17. století, kteří šíří víru v Japonsku.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Spor Trump vs. Republikáni pokračuje. Bývalý prezident nesouhlasí s používáním svého jména

Ve Spojených státech se v posledních dnech vyhrocuje spor mezi Republikánskou stranou a bývalou hlavou státu Donaldem Trumpem ohledně využívání exprezidentova jména k propagačním účelům a výběru finančních příspěvků od drobných přispěvatelů. Trump v pondělí vyzval svoje podporovatele, aby nedávali peníze tradičním republikánským strukturám, a aby místo toho podpořili jeho vlastní volební skupinu, jejímž cílem je podporovat kandidáty souznějící s Trumpovým programem.

Trumpovi právníci zaslali v pátek výzvu Celostátnímu výboru Republikánské strany (RNC) a dalším dvěma klíčovým stranickým organizacím, aby přestaly používat Trumpovo jméno ve veřejných kampaních bez jeho svolení. Podle exprezidentova poradce je Trump na volné používání svého jména citlivý a vadí mu také to, že tři zmíněné struktury Republikánské strany podporují kandidaturu některých zákonodárců, kteří se letos připojili na stranu demokratů při projednávání ústavní žaloby, jež na exprezidenta mířila ve spojitosti s lednovými nepokoji v Kapitolu.

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

Česko má za sebou zřejmě nejmrazivější noc týdne, na Jizerce naměřili minus 21 stupňů

Noc na dnešek byla podle meteorologů pravděpodobně nejmrazivější nocí tohoto týdne. Především na východě a severovýchodě teploty při vyjasnění klesly až k minus deseti stupňům Celsia. Největší zima byla v Jizerských horách, v mrazové kotlině na Jizerce naměřili dokonce minus 21 stupňů. V dalších dnech se má oteplovat, od pátku už by teploty v noci pod nulu klesat neměly, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

V noci na dnešek se vyjasnilo všude kromě jihu a jihozápadu země. "Ve studeném vzduchu a při slabém větru tak klesly teploty v nižších a středních polohách na minus čtyři až minus osm stupňů Celsia, na východě a severovýchodě až na minus deset stupňů Celsia," uvedli meteorologové. V Jizerských horách se teploty pohybovaly většinou kolem minus 15 stupňů, ve výjimečných případech, jako právě na Jizerce, spadly ještě níže.

Na jihu a jihozápadě Čech bylo díky nízké oblačnosti tepleji, nejčastěji mezi nulou až minus čtyřmi stupni Celsia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy