Skvělé obsazení a úchvatná akce. Představitel Luka Skywalkera je nadšený z nových Star Wars

Marie Dostálová
20. 12. 2016 7:30
Další díl ságy Star Wars si herec Mark Hamill velmi pochvaluje. Snímku se daří dobře i kasovně. Rogue One za první víkend celosvětově utržil téměř 300 milionů dolarů.
Hamill
Hamill | Foto: Reuters

Mark Hamill, známý jako představitel Luka Skywalkera, je z nového dílu Hvězdných válek Rogue One: Star Wars Story nadšen.

Na svém twitterovém účtu uvedl: "Skvělé obsazení, úchvatná akce, nonstop napětí, které vás pohltí od prvního záběru a nepustí. Nejenom skvělý Star Wars film, ale skvělý film. TEČKA!"

Následoval další tweet, ve kterém psal, že film výborně prohlubuje a rozšiřuje Star Wars universum a zároveň snímek funguje samostatně. Nadšenou reakci doprovodil hashtagem "triumf".

Rekordní tržby

Snímek o premiérovém víkendu celosvětově utržil 290 milionů dolarů. V USA činí tržby za první víkend 155 milionů dolarů, což znamená druhý nejlepší start v prosinci vůbec.

První příčku drží sedmá epizoda s názvem Síla se probouzí, která měla premiéru loni a utržila v USA 248 milionů dolarů přes první víkend.

Zároveň je Rogue One na třetím místě v kategorii nejvyšších tržeb tohoto roku v USA, píše server Variety. Lepší start měly jen snímky Captain America: Občanská válka (179 milionů dolarů) a Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti (166 milionů dolarů)

V Česku je snímek na první příčce návštěvnosti kin a zhlédlo jej 92 tisíc diváků, kteří nechali v pokladnách kin přes 14 milionů korun.

Film se dějově odehrává před Epizodou IV - Novou nadějí z roku 1977 a sleduje osudy povstalců, kteří chtějí ukrást plány nebezpečné Hvězdy smrti.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Indičtí policisté zastřelili podezřelé ze znásilnění a vraždy

Indičtí policisté zastřelili čtveřici mužů podezřelých ze znásilnění a vraždy 27leté veterinářky. Muži se pokusili během rekonstrukce na místě, kde se čin minulý týden odehrál, policisty odzbrojit a utéct. Ti ale zahájili palbu. Dva policisté jsou zranění. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC.

Spálené tělo veterinářky bylo nalezeno minulý čtvrtek pod silničním nadjezdem ve vesnici nedaleko města Hajdarábád. Podle policie byla oběť před smrtí zřejmě hromadně znásilněna, nicméně kvůli špatnému stavu jejího těla to lze jen těžko ověřit. Policie zatkla čtyři podezřelé a dočasně postavila mimo služby tři policisty, kteří podle rodiny oběti nereagovali dostatečně rychle poté, co byla veterinářka nahlášena jako nezvěstná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy