Cruise o natáčení akčního filmu: Málem jsem se po... strachy

mad
2. 5. 2015 10:03
Herec Tom Cruise při natáčení kaskadérských scén pro pokračování filmu Mission: Impossible zažil nebezpečné chvíle.
Tom Cruise zažil při natáčení Mission: Impossible strach | Video: YouTube

Praha – V Las Vegas proběhl třídenní CinemaCon, který je setkáním majitelů kin. Na akci se v rámci prezentace studia Paramount nečekaně objevil známý herec Tom Cruise a pohovořil o natáčení nového akčního filmu.

Cruise hraje v pátém pokračování série Mission: Impossible, jejíž podtitul zní Národ grázlů. Na plátna se tak vrátí postava agenta Ethana Hunta, který se postupně objevoval v kinech v letech 1996, 2000, 2006 a naposledy v Mission: Impossible – Ghost Protocol (2011).

Herec je znám tím, že se při kaskadérských kouscích nenechá zastupovat a pro větší autentičnost je provádí sám. Ke scéně z traileru, kdy visí na Airbusu A400, otevřeně přiznal: "Skoro jsem se strachy pos..." Scéna se natáčela loni v říjnu na britské letecké základně a jeden paparazzo vyfotil herce, jak "visí" na straně obrovského letadla, které právě vzlétalo.

Hollywoodská hvězda popsala, že scéně předcházela pečlivá příprava, kdy se znemožnil přílet ptákům a odklízely předměty, které by jej mohly zasáhnout. Scéna se opakovala celkem osmkrát a hned při prvním pokusu mu prudký vítr zvedl nohy směrem od letadla.

Cruise také popsal, co se stalo ve vzduchu později: "Zasáhl mě menší předmět. Myslel jsem si, že mi to zlomilo žebro." Náročné natáčení se však podle jeho slov vyplatilo: "Chci diváky zarazit do sedaček. A když je kaskadérský kousek skutečný, tak je to pro ně rozdílný pocit."

Pátý díl Mission: Impossible, který režíruje Christopher McQuarrie, bude vyprávět o nebezpečném Syndikátu, který chce zničit organizaci IMF, pro kterou Ethan pracuje. V dalších rolích se objeví Jeremy Renner, Alec Baldwin nebo Simon Pegg.

Film dorazí do českých kin 30. července.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Právo na první hokejovou ligu získaly Šumperk, Vrchlabí a Kolín

Hokejisté Šumperku, Vrchlabí a Kolína získali právo účasti v první lize. Po předčasném ukončení sezony kvůli pandemii koronaviru rozhodl o postupu nejlepších týmů základní části jednotlivých skupin druhé ligy Východ, Sever a Střed výkonný výbor Českého hokeje.

V případě, že využije možnosti hrát druhou nejvyšší soutěž celé trio i všechny další kluby, rozšíří se první liga z dosavadních 16 na 19 účastníků. Původně měla mít v sezoně 2020/21 první liga 17 týmů. Postup si měl zajistit nejlepší z trojice vítězů jednotlivých skupin druhé ligy z play off. Druhá liga ale byla ukončena po třetích duelech předkola play off.

"Výkonný výbor současně rozhodl, že kluby, které získaly právo účasti postupem z nižší soutěže v předčasně ukončené sezoně, ho nemohou postoupit jinému zájemci. Pokud klub práva účasti ve vyšší soutěži nevyužije, zůstává mu zachováno právo účasti v soutěži, v níž nastupoval v sezoně 2019/20," uvedl tiskový mluvčí svazu Zdeněk Zikmund.

Přihlášky mohou kluby podávat do 22. května. "Po podání přihlášek rozhodne výkonný výbor o herním systému soutěží pro sezonu 2020/21 včetně postupu a sestupu tak, aby byly v nejbližším následujícím ročníku dosaženy počty účastníků stanovené jeho rozhodnutím z 19. prosince 2019. Na základě tohoto rozhodnutí bude v sezoně 2021/22 nastupovat v první lize šestnáct účastníků," doplnil Zikmund.

Od sezony 2022/23 bude mít první liga podle prosincového rozhodnutí výkonného výboru 14 týmů. Přímé postupy a sestupy mezi jednotlivými soutěžemi budou sjednoceny.

Šumperk ovládl základní část skupiny Východ se 103 body ze 40 zápasů a měl náskok 35 bodů před druhou Opavou. Do první ligy se může vrátit poprvé od sezony 2015/16.

Vrchlabí ve skupině Sever nasbíralo také 103 bodů ze 40 duelů a druhý Dvůr Králové nad Labem za ním zaostal o 18 bodů. V druhé nejvyšší soutěži hrálo naposledy v ročníku 2010/11, po kterém ze soutěže odstoupilo. Po dvou sezonách v Královéhradecké krajské lize působilo v druhé lize. V uplynulé sezoně za Vrchlabí hráli například útočníci Jaroslav Bednář, Jan Hlaváč, Petr Sýkora a před návratem do Pardubic i Tomáš Rolinek.

Kolín ve skupině Střed nasbíral 93 bodů z 42 utkání a měl osmibodový náskok před druhým Táborem i třetí Příbramí. V druhé nejvyšší soutěži hrál naposledy v sezoně 1982/83.

Právo účasti ve druhé lize získaly na základě výsledků před ukončením soutěží Frýdek-Místek B, Pelhřimov, Rakovník, Moravská Třebová, Cheb, Jičín, TNP Praha, Klášterec nad Ohří, Velké Meziříčí a Nový Bydžov. Postup do nejvyšší juniorské soutěže si zajistil AZ Havířov 2010.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Bulharsko se přihlásí do "čekárny na euro" koncem dubna

Bulharsko se přihlásí do "čekárny na euro", tedy do mechanismu směnných kurzů ERM-2, koncem dubna. V pátek to uvedl bulharský premiér Bojko Borisov. Podle něj současná koronavirová krize ukazuje, že členské státy eurozóny a ty země, které jsou už do ERM-2 zařazeny, budou mít po odeznění pandemie k dispozici miliardy eur na oživení ekonomiky, zatímco ostatní si budou muset půjčovat za vyšší úrok.

Země původně předpokládala, že k ERM-2, kde musí vydržet dva roky před přijetím eura, a k bankovní unii se připojí letos v červenci. V posledních týdnech se pak zdálo, že globální krize vyvolaná šířením koronaviru Sofii přiměje plán odsunout až na příští rok.

Borisov ale dnes vysvětlil, že se jeho vláda rozhodla po konzultacích se šéfkou Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeovou a s vysoce postavenými úředníky ECB přípravy naopak urychlit. Dodal také, že je přesvědčen, že jak jeho země, tak Chorvatsko do eurozóny přijaty budou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy