Český trailer z nového Lvího krále ukazuje ohromující krajinu a mluvící zvířata

Reuters Kultura Reuters, Kultura
11. 4. 2019 12:04
Ohromující africkou krajinu a mluvící zvířata zahrnul Disney do prvního plnohodnotného traileru z realisticky vyhlížejícího remaku Lvího krále.
Nového Lvího krále začnou česká kina promítat 18. července. | Video: Falcon

Divákům nabízí ucelenější pohled na jeden z nejočekávanějších hollywoodských snímků roku.

Film vyrobený za pomoci počítačových triků opakuje zápletku z původního oscarového animovaného Lvího krále, kterého Disney uvedl roku 1994. Opět tedy dojde na vyprávění o lvíčeti Simbovi, jež musí uprchnout ze zvířecí říše poté, co jeho zlý strýc Scar zaujme místo Simbova otce Mufasy.

Anglická verze nynějšího remaku láká na účast hvězd, které trikovým postavám propůjčí své hlasy - v angličtině zvířata nadabují zpěvačka Beyoncé a herci Donald Glover, Chiwetel Ejiofor, Seth Rogen nebo letos osmaosmdesátiletý James Earl Jones. Ten už Mufasu mluvil v původní animované verzi z roku 1994.

Disney vydal nový trailer 100 dnů předtím, než snímek vstoupí do kin. Také ta česká jej uvedou 18. července.

"Život není spravedlivý, že, můj malý příteli? Někteří se narodí, aby hodovali, druzí musí strávit život v temnotách a žebrat o drobky," říká ve videu Scar, obklopený hyenami, malému Simbovi.

Trailer čítající necelé dvě minuty ukazuje skálu v disneyovském světě známou jako Pride Rock, Simbovu kamarádku z dětství a později lásku Nalu nebo jeho kamarády Pumbu a Timona. Ve videu je kromě Scara slyšet také Mufasa mluvený Jamesem Earlem Jonesem.

Lví král se roku 1994 stal okamžitým celosvětovým hitem, celosvětově utržil 968 milionů dolarů. Brzy vznikla také úspěšná muzikálová adaptace, kterou dodnes uvádějí divadla na newyorské Broadwayi a v Londýně.

První teaser trailer z nového Lvího krále vydal Disney vloni v listopadu, během prvních dvou hodin nasbíral 1,5 milionu zhlédnutí.

Lví král je dalším z mnoha remaků, které Walt Disney Company poslední dobou uvádí do kin. Film natočil Jon Favreau, režisér tři roky staré trikové předělávky Knihy džunglí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 22 minutami

Slovinsko schválilo manželství i adopce pro homosexuální páry

Slovinský parlament v úterý schválil zákon, který stejnopohlavním párům umožní vstup do manželství a adopci dětí. Uvedla to slovinská agentura STA. V červenci ústavní soud zrušil jako diskriminační ustanovení zákona, podle kterého byly sňatky a adopce možné pouze u heterosexuálních párů. Soudci dali parlamentu šest měsíců na to, aby zákon upravil způsobem, který by byl v souladu s rozsudkem.

Zákon podpořilo 48 zákonodárců z vládní středolevicové koalice. Proti byli naopak zákonodárci z pravicových stran. Poslanci ze Slovinské demokratické strany (SDS) bývalého premiéra Janeze Janši tvrdili, že kromě manželství a adopcí měli homosexuálové v zemi stejná práva jako heterosexuálové. Křesťanští demokraté označili zákon za experiment, který připraví děti o otce a matku. Před parlamentem se shromáždili odpůrci zákona, uvedla televize RTV Slovenija.

Ústavní soud o věci rozhodoval na základě stížnosti dvou homosexuálních párů, které v souvislosti s uzavřením manželství a žádostí o adopci neuspěly u soudů nižší instance. Ústavní soudci napsali, že jejich rozhodnutí neubírá na důležitosti tradičnímu manželství. V roce 2015 uzákonění sňatků homosexuálů Slovinci odmítli v referendu.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Ministryně životního prostředí Hubáčková předala rezignaci premiéru Fialovi

Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (za KDU-ČSL) v úterý předala svou rezignaci premiérovi Petru Fialovi (ODS). Hubáčkovou má ve funkci nahradit lidovecký místopředseda Petr Hladík.

Hubáčková rezignaci oznámila ze zdravotních důvodů v pondělí. Řekla, že ji čeká operace a po ní čtyři až šest měsíců rekonvalescence, což mimo jiné omezí její schopnost cestovat. Považuje to za vážnou překážku zejména v době českého předsednictví v Radě Evropské unie.

Fiala by měl rezignaci a zároveň Hladíkovu nominaci v dohledné době doručit prezidentovi Miloši Zemanovi. Hlava státu podle vicepremiéra a předsedy KDU-ČSL Mariana Jurečky přislíbila, že i s ohledem na předsednictví provede výměnu v čele ministerstva rychle.

Hladík je předsedou komise pro životní prostředí KDU-ČSL, spolu s Hubáčkovou připravoval ekologickou část programu koalice Spolu a za agendu životního prostředí zodpovídal v Brně.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

Obrana nezávazně zažádala Spojené státy o nabídku na letouny F-35

Ministerstvo obrany v pondělí zaslalo Spojeným státům nezávaznou žádost o nabídku 24 stíhacích letounů F-35. Jde o předpoklad dalších jednání. Ta by měla pokračovat v polovině října ve Spojených státech, sdělilo v úterý ministerstvo v tiskové zprávě.

V pondělí úřad předal americké straně tzv. dopis s žádostí o nabídku. "Tento dokument není závazným požadavkem, česká vláda jeho prostřednictvím pouze indikuje svůj zájem začít s americkou stranou o nákupu letounů jednat," uvedlo ministerstvo. "Předání dopisu je pro americkou stranu nutným předpokladem pro další vyjednávání," dodalo.

Úvodní jednání o případném pořízení moderních stíhacích letounů z USA začala v září, kdy se setkaly české a americké expertní týmy. Další schůzka je naplánována na polovinu října, kdy budou zástupci ministerstva obrany ve Spojených státech jednat o parametrech pořízení a provozu letounů. "Jedním z hlavních bodů všech nadcházejících jednání bude možné zapojení českého průmyslu," uvedl úřad. V českém vyjednávacím týmu jsou zástupci ministerstev obrany, zahraničí, financí a průmyslu a obchodu.

Vláda v létě rozhodla, že začne jednat s americkou vládou o nákupu 24 moderních stíhacích letounů F-35. Stalo se tak na základě vojenského doporučení armády. Ministryně Jana Černochová má pověření jednat s americkou vládou do října 2023. Pokud by se nepodařilo dosáhnout dohody, mohou přijít na řadu další způsoby řešení. Americké letouny v armádě nahradí švédské gripeny. Na jejich pronájem má Česko smlouvu do roku 2027, využít poté může dvouletou opci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy