reklama
 
 

LFŠ hlásí plno a zastavuje další akreditace

28. 7. 2008 10:19
Tradiční akce boduje i s novým vedením

Praha - Plné kapacity v neděli ohlásila Letní filmová škola.

Tradiční letní filmové akci Asociace českých filmových klubů (AČFK) letos předcházely dramatické události včetně odvolání Jiřího Králíka z pozice ředitele.

Králík v předvečer zahájení LFŠ ohlásil svou vlastní akci nazvanou Festival nad řekou, která se má uskutečnit poprvé za rok ve stejné době jako LFŠ.

Mladí fanoušci nicméně letos pádně dali vědět, že na LFŠ přes změny ve vedení nezanevřeli.

"K dnešnímu dni evidujeme 4500 akreditovaných návštěvníků včetně hostů," říká tisková mluvčí LFŠ Lenka Zemánková.

Více o LFŠ: Letní filmová škola se koná poprvé bez Králíka
Králíkova odveta: Králík zakládá Festival nad řekou
Blog: LFŠ: Bude i bez Králíka "forever young"?

I proto se z důvodu letos omezených kapacit sálů a ubytovacích zařízení rozhodli s okamžitou platností zastavit další akreditace.

"Ještě před týdnem jsme ani netušili, kolik účastníků letos přilákáme," říká nový předseda AČFK Petr Korč. "Mnozí diváci totiž čekali s akreditací na poslední chvíli, nebo se dokonce akreditovali až po příjezdu do Uherského Hradiště. Prioritní je pro nás pohodlí přítomných a očekávaných návštěvníků, proto musíme vyhlásit stop dalším akreditacím."

Pavel Bednařík, umělecký ředitel Asociace i Letní filmové školy, dodává: "Zájem o letošní v mnohém přelomový ročník nás skutečně těší, na druhou stranu nás mrzí, že nemůžeme vyhovět všem dalším zájemcům."

Festival začal v pátek a potrvá do neděle. Na programu je projekce 180 celovečerních, 45 středometrážních a 160 krátkometrážních filmů.

Všichni doposud akreditovaní účastníci mají průkazky a ubytování rezervovány do dne příjezdu. "Podle aktuálního vývoje zvážíme uvolnění omezeného počtu akreditací ke konci týdne," dodává Zemánková.

autor: Irena Hejdová | 28. 7. 2008 10:19

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama