Ledové království má kromě dvou Oscarů i miliardu na kontě

Kultura Kultura
3. 3. 2014 17:15
V Hollywoodu padla další miliarda, u Disneyho bouchají ledově vychlazený šampus nejen kvůli dvěma Oscarům.
Ledové království.
Ledové království. | Foto: Disney

Praha - Miliarda už není, co bývala. Ani v dolarech. Inflace a příplatky za 3D z ní dělají už každoroční zvyk a bylo by divné, kdyby se za sezónu pár šťastlivců neobjevilo. Tím aktuálním je čerstvě oscarový disneyovský kýč Ledové království, který se stal obdivuhodnou trvalkou a tento víkend se přehoupl přes onu magickou sumu.

První dvě místa však patří premiérám. NON-STOP s Liamem Neesonem hnané star power svého protagonisty si připsalo 30 milionů. Rozpočet činil padesát, dostat se do plusu by tedy neměl být problém.

Pak následuje Son of God, další z mnoha filmů o Ježíšovi. Jeho 26 milionů je nejspíš adekvátní suma pro nábožensky založenou zemi, jakou je USA.

Na třetí, ale stále silnou pozici se posunul LEGO® příběh. 21 milionů za čtvrtý víkend je skvě

lý výsledek, stejně jako 330 celosvětových milionů. 200 milionů má snímek jen z USA. Svět je opatrnější, což je zajímavé, protože my Češi jsme si LEGO oblíbili velmi.

Pak už následuje velká propast a čtvrtí Památkáři si musí vystačit s 5 miliony. Ne že by sí víc zasloužili. Podobnou sumou disponují i 3 dny na zabití, Robocop a Pompeje.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Senát USA odmítl námitku, že soudit Trumpa po odchodu z funkce je protiústavní. Podle AP se ale ukázalo, že úspěch ústavní žaloby je nepravděpodobný

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Federální soudce zakázal vládě USA vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti

Federální soudce zakázal americké vládě vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci nového prezidenta Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti. Příkaz soudce Drewa Tiptona novou politiku blokuje na 14 dní, přičemž se vztahuje na celé americké území. Podle agentury Reuters se očekává, že vláda se proti verdiktu odvolá. Vydáním dočasného zákazu soudce vyhověl státu Texas, který v pátek federální vládu kvůli pozastavení deportací zažaloval. Moratorium se týká většiny deportací a je klíčovou součástí Bidenovy imigrační politiky, píše agentura AP.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Biden telefonoval s Putinem, hovořilo se o dohodě Nový START, otravě Navalného i o prosincovém hackerském útoku na americké úřady, oznámil Bílý dům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy