Také ji pronásledovali novináři. Kristen Stewartová bude hrát princeznu Dianu

ČTK Reuters Kultura ČTK, Reuters, Kultura
18. 6. 2020 10:42
Americká herečka Kristen Stewartová, známá ze ságy Stmívání, v novém filmu ztvární zesnulou anglickou princeznu Dianu. Snímek bude vyprávět o rozpadu jejího manželství s britským princem Charlesem, informoval hollywoodský portál Deadline.
Příznivec britské královské rodiny drží knihu o princezně Dianě. Snímek vznikl u bran její někdejší rezidence v roce 2017, kdy od Dianiny smrti uplynulo 20 let.
Příznivec britské královské rodiny drží knihu o princezně Dianě. Snímek vznikl u bran její někdejší rezidence v roce 2017, kdy od Dianiny smrti uplynulo 20 let. | Foto: Reuters

Třicetiletá Stewartová se ujme hlavní role ve filmu, který zachytí tři dny zkraje 90. let minulého století, kdy se Diana rozhodla Charlese opustit.

Kristen Stewartová vloni v Cannes.
Kristen Stewartová vloni v Cannes. | Foto: ČTK/ABACA

Královský pár začal žít odděleně v roce 1992, o čtyři roky později přišel rozvod. Ten byl přitom u následníka trůnu v moderní historii britské monarchie označován za bezprecedentní. Princezna Diana zemřela při nehodě v Paříži roku 1997 ve věku 36 let. Stalo se tak v pařížském tunelu, když se Diana v autě se svým přítelem snažila ve vysoké rychlosti uprchnout bulvárnímu novináři.

Snímek, za kterým stojí chilský režisér Pablo Larraín, se začne natáčet příští rok. Kdo bude hrát prince Charlese, zatím není jasné.

Larraín režíroval i oceňovaný film Jackie z roku 2016 s Natalie Portmanovou v hlavní roli. Ten zachycoval první dny Jacqueline Kennedyové po vraždě jejího muže, amerického prezidenta Johna F. Kennedyho.

Pablo Larraín uvedl, že Stewartová se pro roli princezny Diany hodí. "Dokáže být velmi záhadná a křehká, ale zároveň i velmi silná a to je to, co potřebujeme," řekl režisér serveru Deadline.com. Ten zároveň upozorňuje, že Stewartová by pro roli princezny pronásledované bulvárními novináři mohla mít pochopení - herečka sama zažila něco podobného, když se jako mladičká stala hvězdou teenagerské ságy Stmívání. První díl nazvaný Twilight sága: Stmívání měl premiéru v roce 2008, kdy bylo Stewartové 18 let.

Na příběhu Diany režiséra zajímá situace, kdy "se někdo rozhodne nebýt anglickou královnou a raději být sám sebou, to je pohádka naruby", myslí si režisér. "Jak a proč člověk udělá takové rozhodnutí? Je to velký, univerzální příběh, který může oslovit miliony lidí," dodává Pablo Larraín.

Film se bude jmenovat Spencerová, podle Dianina příjmení za svobodna. Scénář napsal Angličan Steven Knight, autor Východních příslibů režiséra Davida Cronenberga nebo Špíny Londýna s Audrey Tautouovou v hlavní roli.

Podle Deadline.com budou práva na snímek o Dianě nabízena na virtuálním filmovém trhu v Cannes, nahrazujícím letošní ročník akce, která se vždy koná paralelně s tamním kinematografickým festivalem.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Ruská ekonomika letos klesne o šest procent, nejvíce od roku 2009

Ruská ekonomika v letošním roce klesne o šest procent, nejvíce od roku 2009. Vyplývá to z odhadu, který dnes zveřejnila Světová banka (SB). Na ekonomický vývoj v zemi má negativní dopady koronavirová pandemie a pokles cen ropy. K růstu by se Rusko mělo vrátit v letech 2021 a 2022.

Zdravotní krize způsobená pandemií nemoci covid-19 zpomalila podnikatelskou aktivitu v zemi, ale také poptávku po ropě, hlavní ruské vývozní komoditě. Míra nezaměstnanosti v Rusku pak prudce vzrostla v reakci na omezení pohybu zavedeném po celé zemi s cílem zabránit šíření covidu, dodala SB.

V příštím roce by měla ruská ekonomika podle nynějších odhadů SB oživit a hrubý domácí produkt (HDP) vykázat růst o 2,7 procenta. V roce 2022 růst ještě zrychlí, a to na 3,1 procenta, očekává SB. Dodala nicméně, že ani při pozitivním výhledu dalšího růstu se HDP v roce 2022 nedostane na úroveň před pandemií.

Zdroj: ČTK
před 37 minutami

Vítkovice sestupují z druhé ligy

Fotbalisté Vítkovic v dnešním utkání 28. kola prohráli 1:3 ve Varnsdorfu a jsou prvním sestupujícím z druhé ligy. Slezané mají dvě kola před koncem na příčky zajišťující záchranu nesmazatelnou ztrátu osmi bodů. Domácí naopak opustili sestupové pásmo.

Varnsdorf do důležitého souboje vstoupil velmi rázně a už v deváté minutě vedl 2:0 po brankách Schöna s Ondráčkem. Po přestávce přidal třetí gól Breda a hosté už jen v nastavení snížili. Varnsdorf se tak po šesti kolech dočkal vítězství a přiblížil se záchraně.

Dvě kola před koncem je Varnsdorf s 25 body těsně nad sestupovým pásmem na čtrnácté příčce a od patnáctého Sokolova ho dělí dva body. Poslední Vítkovice jsou se 17 body už bez šance a po čtyřech letech mají namířeno do třetí nejvyšší soutěže MSFL.

před 1 hodinou

D6 na 5. km u Hostivice uzavřela ve směru na Karlovy Vary nehoda tří aut, sedm lidí utrpělo lehká zranění. Dálnice je kvůli nehodě uzavřena.

před 1 hodinou

Dánsko povolilo obnovení prací na plynovodu Nord Stream 2

Dánsko dnes vydalo povolení, aby projekt plynovodu Nord Stream 2 mohl dokončit poslední úsek potrubí v dánských vodách. Kodaň tak odstranila hlavní překážku k dokončení projektu, který už byl několikrát zpožděn a kterým se má přepravovat ruský zemní plyn do Evropy. Informovala o tom agentura Reuters. Proti projektu se staví Spojené státy, ale také Ukrajina a Polsko, dosavadní tranzitní země pro ruský plyn. Nový plynovod tyto země obejde.

Výstavba plynovodu o celkové délce 1230 kilometrů je téměř u konce. Chybí ještě dokončit úsek v dánských vodách dlouhý téměř 120 kilometrů. Plynovod má přivádět plyn z Ruska po dně Baltského moře do Německa, takže obchází státy střední a východní Evropy.

Projekt se zastavil v prosinci, protože švýcarsko-nizozemská společnost Allseas, která pokládá potrubí, přerušila činnost kvůli americkým sankcím. Dánský energetický úřad dnes uvedl, že umožní projektu vedenému ruským plynárenským gigantem Gazprom použít lodě k pokládce potrubí s kotvami namísto vyspělejších plavidel, která využívají takzvanou technologii self-positioning. Ta automaticky udržuje pozici lodě a právě na ni se americké sankce zaměřují.

Další zprávy