Také ji pronásledovali novináři. Kristen Stewartová bude hrát princeznu Dianu

ČTK Reuters Kultura ČTK, Reuters, Kultura
18. 6. 2020 10:42
Americká herečka Kristen Stewartová, známá ze ságy Stmívání, v novém filmu ztvární zesnulou anglickou princeznu Dianu. Snímek bude vyprávět o rozpadu jejího manželství s britským princem Charlesem, informoval hollywoodský portál Deadline.
Příznivec britské královské rodiny drží knihu o princezně Dianě. Snímek vznikl u bran její někdejší rezidence v roce 2017, kdy od Dianiny smrti uplynulo 20 let.
Příznivec britské královské rodiny drží knihu o princezně Dianě. Snímek vznikl u bran její někdejší rezidence v roce 2017, kdy od Dianiny smrti uplynulo 20 let. | Foto: Reuters

Třicetiletá Stewartová se ujme hlavní role ve filmu, který zachytí tři dny zkraje 90. let minulého století, kdy se Diana rozhodla Charlese opustit.

Kristen Stewartová vloni v Cannes.
Kristen Stewartová vloni v Cannes. | Foto: ČTK/ABACA

Královský pár začal žít odděleně v roce 1992, o čtyři roky později přišel rozvod. Ten byl přitom u následníka trůnu v moderní historii britské monarchie označován za bezprecedentní. Princezna Diana zemřela při nehodě v Paříži roku 1997 ve věku 36 let. Stalo se tak v pařížském tunelu, když se Diana v autě se svým přítelem snažila ve vysoké rychlosti uprchnout bulvárnímu novináři.

Snímek, za kterým stojí chilský režisér Pablo Larraín, se začne natáčet příští rok. Kdo bude hrát prince Charlese, zatím není jasné.

Larraín režíroval i oceňovaný film Jackie z roku 2016 s Natalie Portmanovou v hlavní roli. Ten zachycoval první dny Jacqueline Kennedyové po vraždě jejího muže, amerického prezidenta Johna F. Kennedyho.

Pablo Larraín uvedl, že Stewartová se pro roli princezny Diany hodí. "Dokáže být velmi záhadná a křehká, ale zároveň i velmi silná a to je to, co potřebujeme," řekl režisér serveru Deadline.com. Ten zároveň upozorňuje, že Stewartová by pro roli princezny pronásledované bulvárními novináři mohla mít pochopení - herečka sama zažila něco podobného, když se jako mladičká stala hvězdou teenagerské ságy Stmívání. První díl nazvaný Twilight sága: Stmívání měl premiéru v roce 2008, kdy bylo Stewartové 18 let.

Na příběhu Diany režiséra zajímá situace, kdy "se někdo rozhodne nebýt anglickou královnou a raději být sám sebou, to je pohádka naruby", myslí si režisér. "Jak a proč člověk udělá takové rozhodnutí? Je to velký, univerzální příběh, který může oslovit miliony lidí," dodává Pablo Larraín.

Film se bude jmenovat Spencerová, podle Dianina příjmení za svobodna. Scénář napsal Angličan Steven Knight, autor Východních příslibů režiséra Davida Cronenberga nebo Špíny Londýna s Audrey Tautouovou v hlavní roli.

Podle Deadline.com budou práva na snímek o Dianě nabízena na virtuálním filmovém trhu v Cannes, nahrazujícím letošní ročník akce, která se vždy koná paralelně s tamním kinematografickým festivalem.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 41 minutami

Brabec vnímá po debatě o Turówě posun, příští týden se sejde s polským ministrem

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po pátečním jednání expertních týmů významný posun v některých bodech ohledně polského hnědouhelného dolu Turów. Příští týden, pravděpodobně v pondělí, bude jednat s polským protějškem Michalem Kurtykou, později opět zasednou i odborné týmy. 

Podle Česka důl Turów u česko-polské hranice mimo jiné ohrožuje zásoby pitné vody v českých obcích. Soudní dvůr Evropské unie v pondělí uvalil na Polsko pokutu půl milionu eur denně (asi 12,7 mil. Kč) za neuposlechnutí předchozího soudního příkazu k přerušení těžby v dole.

Unijní soud už v květnu vydal na základě české žaloby předběžné rozhodnutí o zastavení těžby v dole. Polská vláda reagovala oznámením, že důl zavřít nehodlá, a stejné stanovisko zaujal také generální ředitel společnosti PGE, vlastníka dolu. Náhlé zastavení těžby by podle Polska ohrozilo energetickou bezpečnost země a tisíce pracovních míst. Soud následně vyměřil Polsku zmíněnou pokutu.

Polský ministr spravedlnosti Zbigniew Ziobro v pátek podle agentury PAP řekl, že Soudní dvůr Evropské unie neměl v dané etapě sporu o důl Turów právo uložit Polsku pokutu. Spor o Turów před unijním soudem ještě nedospěl k verdiktu.

Brabec nechtěl být ohledně možné dohody konkrétní. "Dokud není domluveno všechno, není domluveno nic. Nicméně bylo několik bodů, které byly významně sporné celou dobu. Dnes po jednání vnímám posun v některých a uvidíme. Nechci konkretizovat," řekl v pátek. "Jsem rád, že se i po dnešním jednání přiblížil kompromis, který snad bude přijatelný pro obě strany, který snad budou umět schválit obě vlády," doplnil liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj).

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nizozemský soud poslal do vězení zloděje obrazů van Gogha a Franse Halse

Devětapadesátiletého Nizozemce v pátek poslal na osm let za mříže soud v Lelystadu severovýchodně od Amsterodamu za krádež dvou cenných obrazů. Obraz Vincenta van Gogha Farní zahrada v Nuenenu z roku 1884 zmizel loni v březnu z muzea Singer Laren ve městě Laren. Loni v srpnu pak podle soudu tentýž zloděj ukradl i Halsovo plátno Dva smějící se chlapci (1627) z malého muzea Hofje van Mevrouw van Aerden v Leerdamu, asi 60 kilometrů jižně od nizozemského hlavního města.

Obě díla zmizela beze stopy. Jenom hodnotu Halsovy malby soud odhadl na 16 milionů eur (přes 400 milionů korun). "Tyto obrazy jsou součástí národního kulturního dědictví, mají význam pro dnešní i budoucí generace," konstatoval soud podle agentury DPA.

Na obou místech činu se našla DNA odsouzeného muže, který byl už v minulosti trestán za krádež umění. Obvinění z posledních krádeží popíral.

Zdroj: ČTK
Další zprávy