Krejčířův případ jde do kin. Gangster Ka trefila i konec

ČTK ČTK
3. 9. 2015 12:00
"Musím říct, že jsme se ve scénáři s tím koncem celkem trefili," říká autor předlohy Jaroslav Kmenta.
Hynek Čermák jako Gangster Ka
Hynek Čermák jako Gangster Ka | Foto: Jakub Čech

Praha - Film Gangster Ka, který zavede diváky do prostředí organizovaného zločinu v Česku i v exotické cizině, tvůrci označují za fikci. Podle autora předlohy Jaroslava Kmenty v něm nejsou konkrétní osoby a nepadne v něm jméno Radovana Krejčíře, nicméně scénář prý z 80 procent vychází ze skutečných událostí. První část kriminálního thrilleru uvede společnost Bioscop do tuzemských kin 10. září, druhou 26. listopadu. 

"Druhý díl se bude věnovat působení našeho hlavního hrdiny na ostrově Seychely a v Jihoafrické republice. Tam bude příběh končit a musím říct, že jsme se ve scénáři s tím koncem celkem trefili," řekl Kmenta. Krejčíř byl v JAR minulý týden uznán vinným v případu pokusu o vraždu a únosu. O výši trestu se má rozhodovat 11. září, den po premiéře filmu Gangster Ka.

Gangster Ka - trailer
2:23
Gangster Ka - trailer | Video: YouTube

Dramatický snímek je dílem režiséra a scenáristy Jana Pachla. V hlavní roli gangstera zvaného Káčko se představí Hynek Čermák, který s Pachlem spolupracoval již na seriálu Cirkus Bukowsky. V dalších rolí se objeví například Predrag Bjelac, Alexej Pyško, Jaromír Hanzlík, Miroslav Etzler, Vlastina Svátková a Jan Révai.

Představitel hlavní role Hynek Čermák označil svoji filmovou figuru za 'zčásti zbabělce, zčásti psychopata'. "Diváci si aspoň uvědomí, kolik je kolem nás psychopatů, kteří mají vliv na vysokou politiku," dodal. Režiséra Pachla prý bude zajímat, jak bude film vnímat české podsvětí.

Scénář vznikal podle knih Kmenty za pomoci poradců z řad policie. "Pochopil jsem si, jak blízko smrti jsem byl," podotkl jeden z poradců a bývalý policista Karel Tichý.

Gangster Ka je druhým filmem z prostředí tuzemských 'kmotrů' podle knižní předlohy investigativního novináře Kmenty. Jeho knihou Kmotr Mrázek byl volně inspirován snímek Příběh Kmotra režiséra Petra Nikolaeva.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Podezřelého z napadení seniorky v metru poslal soud do vazby, hrozí mu dva roky vězení

Pražská policie muže podezřelého z útoku na seniorku v metru obvinila z trestných činů výtržnictví a ublížení na zdraví. Soud ho poslal do vazby. Hrozí mu až dva roky vězení. Řekl to v pátek mluvčí pražské policie Richard Hrdina. Na webu znovu požádal o to, aby se policii ozvali svědci napadení. Pachatel minulý týden zaútočil na Proseku na devadesátiletou ženu, která špatně vidí a pohybuje se o holi. Bil ji do obličeje, když ho požádala o uvolnění sedadla.

Policie o napadení informovala ve středu. Podezřelého zadržela ve čtvrtek ráno v Praze 5 podle informací od revizora dopravního podniku. Útočníka poznal na videozáznamu, který policie zveřejnila.

Seniorka si chtěla minulý týden ve středu v soupravě metra ve stanici Prosek sednout na sedadlo, na kterém muž ležel a celé ho zabíral. Když ji napadl, zastali se jí další cestující. Útočníka se jim sice zadržet nepodařilo, kamera ve stanici ale zachytila jeho tvář. Ženu kvůli zranění v obličeji ošetřili zdravotničtí záchranáři. Útočník jí také poškodil brýle, škoda je více než 3000 korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy