Odhalení: Batmanův parťák Robin bude tentokrát žena

Kultura Kultura
21. 10. 2014 8:16
Jeden z komparzistů filmu Batman vs. Superman prozradil médiím překvapivou zprávu týkající se obsazení. Hrozí mu pětimilionová pokuta.
Herečka Jena Malone na premiére filmu Time Out of Mind, kde se objevila s červenými vlasy, která má v komiksu i Robin
Herečka Jena Malone na premiére filmu Time Out of Mind, kde se objevila s červenými vlasy, která má v komiksu i Robin | Foto: Externí

Praha – Na Michiganské univerzitě v USA právě vzniká očekáváný "superfilm" Superman vs. Batman: Dawn of Justice. Batmana si zahraje Ben Affleck a roli Supermana si po Muži z oceli zopakuje Henry Cavill.

Jeden z komparzistů ovšem způsobil poprask, když médiím sdělil, že Batmanova „parťáka“ Robina bude hrát žena. Roli Carrie Kelley, jednu z verzí Robina, údajně získala Jena Malone, kterou jsme naposledy mohli vidět v Hunger Games: Vražedná pomsta, kde hrála Johannu Mason. Objeví se i v pokračování s podtitulem Síla vzdoru 1. část, která přijde do českých kin 20. listopadu.

Robin je postava z komiksů vydavatelství DC Comics. Jedná se o Batmanova pomocníka a partnera v boji. Většinou šlo o muže, ale v několika sešitech byla Robin ženou.

Zprávu odvysílala lokální televize WILX-10 News. Komparzista reportérovi Kirku Montgomerymu přesně řekl: „Zjistil jsem, že postavu Robina bude hrát žena.“ Herečka navíc byla na place spatřena. Studio se zatím k situaci nevyjádřilo. Několik zdrojů však říká, že komparzista může čelit až pětimilionové pokutě, neboť vypuštěním této zprávy porušil smlouvu o mlčenlivosti. Scénář je věcí utajení a tvůrci si velmi hlídají, jaké informací vypustí do médií.

Superman vs. Batman: Dawn of Justice režíruje Zack Snyder (Muž z oceli, Watchmen). Česká premiéra se odehraje 24. března 2016.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy