Komedie Láska je láska opět přilákala nejvíc diváků

Marie Dostálová
31. 1. 2012 2:00
Nejnavštěvovanšjším filmem minulého víkendu je opět komedie Láska je láska
Komedie Láska je láska
Komedie Láska je láska | Foto: Blueskyfilm

Česká komedie Láska je láska Milana Cieslara je znovu na první místě žebříčku návštěvnosti tuzemských kin. Film o víkendu zhlédlo 36 tisíc diváků, kteří v pokladnách kin nechali 4 miliony 854 korun.

Na druhé příčce je pokračování Sherlocka Holmese: Hra stínů režiséra Guye Ritchieho. Film přes víkend vidělo necelých 11 tisíc diváků, za něž film utržil 1 milion 736 tisíc korun - tedy zhruba o milion méně než předcházející víkend. Top tři uzavírá akční Underworld: Probuzení s 10 tisíci diváky a jedním milionem 71 tisíci za víkend.

Stále velmi dobře si vede animovaná komedie Kocour v botách, která se po devíti týdnech drží na šestém místě. Film o víkendu zhlédlo přes 6 tisíc diváků. Celkem od premiéry film vidělo téměř 220 tisíc lidí.

Do top desítky (9. pozice) se probojovalo premiérově nasazené drama Davida Cronenberga s názvem Nebezpečná metoda. Film o velikánech psychoanalýzy zhlédlo 5 tisíc diváků, kteří za vstupenky utratili 717 tisíc korun.

Desátým nejnavštěvovanějším filmem je krimi Kontraband s Markem Wahlbergem. Premiéru filmu si nenechalo ujít 3229 diváků.

Největší propad v žebříčku zaznamenal akční film Kazatel Kalašnikov s Gerardem Butlerem, který spadl ze čtrnáctého na sedmnácté místo. Návštěvnost filmu klesla o téměř 61 procent oproti minulému týdnu - snímek přes víkend zhlédly pouhé dvě stovky diváků.

Do žebříčku se po pár týdnech vrátila Půlnoc v Paříži, kterou natočil známý režisér Woody Allen. Komedie se vyhoupla z 30. příčky na osmnáctou a o víkendu ji zhlédlo 363 diváků. Po 19 týdnech od premiéry snímek vidělo 54 tisíc diváků, za něž film utržil 6 milionů 426 tisíc korun. Po vyhlášení Oscarů mu může diváků ještě přibýt.

 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 minutou

Debata byla konstruktivní, nikoli nepřátelská hodnotí Putin summit s Bidenem

V Ženevě skončilo jednání amerického prezidenta Joea Bidena a jeho ruského protějšku Vladimira Putina, jehož se účastnily rozšířené delegace obou stran, Oznámil to Bílý dům, podle něhož jde zároveň o konec dnešního americko-ruského summitu. Nyní se čekají tiskové konference, oba státníci by měli předstoupit před novináře každý zvlášť. 

Ruský prezident Vladimir Putin po skončení summitu na tiskové konferenci oznámil, že se dohodl se svým americkým protějškem Joem Bidenem na návratu ruského velvyslance do Washingtonu a amerického ambasadora do Moskvy. Tón jednání s šéfem Bílého domu označil za konstruktivní, nikoli nepřátelský.

Oba velvyslanci byli začátkem roku povoláni ke konzultacím v důsledku rostoucího napětí ve vztazích mezi USA a Ruskem. "Vracejí se na místo své služby. Kdy se tak stane, je ryze technickou otázkou," prohlásil Putina.

Oba velvyslanci, ruský Anatolij Antonov a americký John Sullivan, se podle agentury TASS účastnili dnešní druhé části americko-ruského summitu, ve které se k prezidentům připojily jejich delegace.

Šéf Kremlu dále oznámil, že Moskva a Washington zahájí jednání o možných změnách nedávno prodloužené smlouvy Nový START o kontrole jaderných zbraní.

Konzultace podle něj obě země zahájí také na téma kybernetické bezpečnosti. V této souvislosti Putin prohlásil, že "největší počet kybernetických útoků na světě pochází z prostoru Spojených států". Washington naopak dlouhodobě z hackerských útoků proti USA viní Rusko.

Putin také řekl, že dnešní jednání s Bidenem nebylo poznamenáno nepřátelstvím a že oba hlavní protagonisté vyjadřovali touhu pochopit stanoviska toho druhého.

Rozhovory v ženevské vile La Grange trvaly zhruba 3,5 hodiny. Biden poté místo schůzky opustil a před novináře by měl ještě dnes předstoupit samostatně.

Zdroj: ČTK
před 7 minutami

Pyrotechnika na sportovních utkáních bude zakázaná, fanoušky přijde draho

Fanoušci, kteří během sportovních utkání používají pyrotechniku, by nově mohli být potrestáni pokutou až do 100 000 korun a zákazem vstupu na stadiony. Počítá s tím přestupková novela, kterou ve středu sněmovna poslala do závěrečného kola schvalování.

Novela, kterou vláda předložila dolní komoře už koncem předminulého roku, má také zjednodušit agendu spojenou s přestupky a zlepšit součinnost úřadů při ochraně dětí před domácím násilím. Zavádí pravidla šetrného výslechu svědka mladšího 15 let a informační povinnost správního orgánu vůči orgánu sociálně-právní ochrany dětí v případě, že byl přestupek vykazující znaky užití násilí v rodině nebo v partnerském vztahu spáchán na dítěti nebo před dítětem.

S pokutami od 10 000 korun do 50 000 korun a až 100 000 korun v případě opakovaného přestupku počítá novela za použití pyrotechniky při sportovních utkáních, a to i mimo místo zápasu. Pachatelům má hrozit i zákaz vstupu na stadiony. Aby měly správní úřady možnost kontroly recidivy, navrhují autoři návrhu nový typ přestupku zapisovat do rejstříku trestů.

V praxi bude prokazování tohoto přestupku podle návrhu obdobné jako u trestné činnosti spjaté s projevy diváckého násilí, které se nemusí přímo vázat na místo sportovní akce, ale na souvislost s návštěvou sportovní akce. "Podmínkou spáchání tohoto přestupku přitom nemusí být to, že se fanoušek chce sportovního utkání skutečně zúčastnit a být na stadionu přímo přítomen," uvádí. Postižitelní by měli být podle autorů návrhu i ti, kteří se cíleně vyhýbají hromadným přesunům, aby je nemohla sledovat policie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy