Komedie Láska je láska opět přilákala nejvíc diváků

Marie Dostálová
31. 1. 2012 2:00
Nejnavštěvovanšjším filmem minulého víkendu je opět komedie Láska je láska
Komedie Láska je láska
Komedie Láska je láska | Foto: Blueskyfilm

Česká komedie Láska je láska Milana Cieslara je znovu na první místě žebříčku návštěvnosti tuzemských kin. Film o víkendu zhlédlo 36 tisíc diváků, kteří v pokladnách kin nechali 4 miliony 854 korun.

Na druhé příčce je pokračování Sherlocka Holmese: Hra stínů režiséra Guye Ritchieho. Film přes víkend vidělo necelých 11 tisíc diváků, za něž film utržil 1 milion 736 tisíc korun - tedy zhruba o milion méně než předcházející víkend. Top tři uzavírá akční Underworld: Probuzení s 10 tisíci diváky a jedním milionem 71 tisíci za víkend.

Stále velmi dobře si vede animovaná komedie Kocour v botách, která se po devíti týdnech drží na šestém místě. Film o víkendu zhlédlo přes 6 tisíc diváků. Celkem od premiéry film vidělo téměř 220 tisíc lidí.

Do top desítky (9. pozice) se probojovalo premiérově nasazené drama Davida Cronenberga s názvem Nebezpečná metoda. Film o velikánech psychoanalýzy zhlédlo 5 tisíc diváků, kteří za vstupenky utratili 717 tisíc korun.

Desátým nejnavštěvovanějším filmem je krimi Kontraband s Markem Wahlbergem. Premiéru filmu si nenechalo ujít 3229 diváků.

Největší propad v žebříčku zaznamenal akční film Kazatel Kalašnikov s Gerardem Butlerem, který spadl ze čtrnáctého na sedmnácté místo. Návštěvnost filmu klesla o téměř 61 procent oproti minulému týdnu - snímek přes víkend zhlédly pouhé dvě stovky diváků.

Do žebříčku se po pár týdnech vrátila Půlnoc v Paříži, kterou natočil známý režisér Woody Allen. Komedie se vyhoupla z 30. příčky na osmnáctou a o víkendu ji zhlédlo 363 diváků. Po 19 týdnech od premiéry snímek vidělo 54 tisíc diváků, za něž film utržil 6 milionů 426 tisíc korun. Po vyhlášení Oscarů mu může diváků ještě přibýt.

 

 

Právě se děje

před 5 minutami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy