reklama
 
 

Kauza kolem Transformers 5 a Hitlerova sídla je vykonstruovaná, říká vnuk Winstona Churchilla

27. 9. 2016
Vnuk Winstona Churchilla se postavil na stranu režiséra Michaela Baye, který čelil kritice veteránů poté, co použil sídlo Churchilla jako velitelství Adolfa Hitlera pro svůj nový film Transformers: Poslední rytíř. Podle Nicholase Soamese, politikova potomka, jde o hloupou a vykonstruovanou kauzu.

Sir Nicholas Soames, britský konzervativní poslanec a vnuk Winstona Churchilla, hájí filmaře Michaela Baye, kterého veteráni kritizovali za přeměnu Churchillova sídla v Hitlerovo velitelství kvůli natáčení filmu Transformers 5.

Vnuk bývalého ministerského předsedy deníku The Guardian řekl, že kauza kolem Blenheimského paláce, na který režisér natáhl hákové kříže, je "zcela vykonstruovaná roztržka a nejžalostnější a nejhloupější story, jakou kdy četl".

Kauza začala, když bulvární deník The Sun zveřejnil fotografii upraveného paláce a kritické ohlasy veteránů. "Dělají to, co všechny noviny. Ptají se, dokud nenajdou nějakého zoufalého veterána, který je připraven říct, že Winston by se v hrobě otáčel. Nemají ale nejmenší tušení, co by můj děda řekl," upřesnil Nicholas Soames.

The Sun citoval Tonyho Hayese z Britské asociace veteránů a plukovníka Richarda Kempa, kteří využití paláce coby sídla Hitlera kritizovali.

Podle Soamese je to však absurdní: "Proč by nemohli natočit film v Blenheimském paláci 75 let poté, co skončila válka? Je to trapné."

Michael Bay, režisér filmu Transformers: Poslední rytíř, ke kauze řekl, že lidé nečetli scénář a neví, jakou roli ve filmu Churchill má. Podle Baye by se Churchill teď smál. "Až uvidíte film, pochopíte. Mám ve svých filmech pravděpodobně nejvíc veteránů a v armádě aktivních lidí než kterýkoli jiný filmař. Neudělal bych veteránům nic neuctivého," vysvětlil Bay.

Pátý díl robotí série dorazí do českých kin v červenci 2017.

autor: mad | 27. 9. 2016

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama