Karel Janák nabídne teenagerům Extázi, Malátný auta

Jitka Gráfová
2. 5. 2008 11:33
Animovaný komiks-film zamíří na technoparty
Takto by mohl vypadat nový film Karla Janáka Extáze 2
Takto by mohl vypadat nový film Karla Janáka Extáze 2 | Foto: Produkce filmu

Praha - Být teeneger je peklo, zvláště když se okolo vás pohybují nemožní lidé, kteří si říkají vaši rodiče.  Režisér Karel Janák je na tohle téma přímo specialista a po Snowboarďácích a Rafťácích ho hodlá traktovat i v animovaném filmu filmu Extáze 2.

Extáze 2 má pojednávat o souboji generací a jejich kultur. Inspirovat se tvůrci nechali kontroverzním CzechTekem.

Příběh se točí okolo toho, že na přísně utajovaném místě se chystá gigantická technoparty, jenže to je trnem oku jednomu z nejmocnějších mužů k zemi Martinu Roubkovi. Ten má sice k dispozici vojáky a tajné služby, ale místo konání mu je stále utajeno; přitom netuší, že jednu z organizátorek má přímo doma - dceru Kláru.

Její kamarádka Berenika musí čelit agresivním útokům otce, ctitel Dominik se zase kvůli rodičům pátrajících po jeho sexuálním životě  stává obětí skandálu. Tato trojka musí unést Bereniku z pasťáku, ustát obvinění, že Dominik je úchyl, ale hlavně: dostat se na zakázanou technoparty.

Do jejich příběhů se zamotá virtuální černoch z počítačové hry a hluchý dědeček, který začne na technoparty opět slyšet a následně technaře brání z vypůjčeného ultralightu bombardováním policejních jednotek pomocí švestkových kompotů.

Takto by mohl vypadat nový film Karla Janáka Extáze 2
Takto by mohl vypadat nový film Karla Janáka Extáze 2 | Foto: Produkce filmu

Ale pozor!  Autoři projektu říkají, že komiks nemusí být praštěná ptákovina, svými výrazovými prostředky může snesitelně mluvit o "vážných věcech, která často bolí."

"Technologicky chceme opřít realizaci filmu o spojení 3D animace s vyjadřováními možnostmi a schopnosti komiksu. A tím chceme vybočit z řady podobných filmů," říká producent Michal Podhradský z Animation People.

Scénář a námět k příběhu napsala Olga Dabrowská, jejíž filmový debut o ženské manipulaci  Kuličky právě vstupuje do kin.

Rozpočet by se měl pohybovat okolo vysokých 25 milionů korun, přípravy by měly být hotové do podzimu. Snímek se má v kinech objevit na přelomu roků 2009/2010.

Souběžně s ním by měl vzniknout u stejných producentů další animovaný projekt Autopohádky. Stejnojmenné pohádkové album, které se stalo v Česku hitem v oblasti mluveného slova, se tak promění v celovečerní projekt.

Michal Malátný si zahrál i ve filmu Chyťte doktora
Michal Malátný si zahrál i ve filmu Chyťte doktora | Foto: Ondřej Besperát

Příběh vychází z knihy Jiřího Marka z roku 1958 a  nedávno byl aktualizován v podobě CD, které namluvil frontman Chinaski Michal Malátný.

Hlavními postavami příběhů jsou lidé, kteří přicházejí do kontaktu s auty. Každá povídka bude mít čtrnáct minut a bude mít jiné autory. Režijně se jich ujme Břetislav Pojar, Aurel Klimt, Libor Picha nebo František Váša.

Kromě Malátného ve filmu promluví i další herci; producenti spolupracují s Ypsilonkou, děti tak uslyší třeba Jiřího Lábuse.

Rozpočet snímku by měl být o pět milionu nižší než u Extáze, v kinech by se měl objevil rovněž  koncem roku 2009.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Čistý zisk ČEZ vzrostl, za poslední tři čtvrtletí dokonce o polovinu

Čistý zisk energetické skupiny ČEZ stoupl za první tři čtvrtletí letošního roku meziročně zhruba o polovinu na 13,6 miliardy korun. Tržby vzrostly o 16,3 procenta na 148,1 miliardy. Pomohl k tomu zejména růst cen elektřiny a vyšší zisk z obchodování s komoditami. Skupina to dnes oznámila v tiskové zprávě. Po očištění o mimořádné vlivy dokonce podle ČEZ čistý zisk vystoupal až na 14,7 miliardy. Za celý letošní rok chce skupina dosáhnout čistého zisku až 18 miliard oproti 10,5 miliardy za loňský rok.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Z Pásma Gazy byly na Izrael odpáleny rakety, tvrdí armáda. Čeká střety

Z palestinského Pásma Gazy bylo do Izraele v úterý ráno odpáleno mnoho raket. Podle agentury Reuters to oznámila izraelská armáda s tím, že očekává několikadenní střety. Nejnovější napětí přichází poté, co Izrael v Gaze zabil vysoce postaveného člena militantní skupiny Islámský džihád. Podle listu The Times of Israel proti raketám z Gazy zasáhla izraelská protivzdušná obrana. V Tel Avivu mezitím zazněly varovné sirény.

Podle Reuters nejsou zprávy o žádných zraněných. Izraelská policie ale preventivně uzavřela silnice v blízkosti Pásma Gazy. Mezinárodní Ben Gurionovo letiště oznámilo, že provoz omezovat nebude. Podle The Times of Israel ale byly dnes na pokyn armády uzavřeny školy mezi hranicí s Gazou a Tel Avivem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy