Fila: Skryté filmové "drahokamy" na Netflixu. Pospěšte si, než budou v horší kvalitě

Kamil Fila Blahoslav Baťa Kamil Fila, Blahoslav Baťa
21. 3. 2020 6:28
Netflix se v době koronaviru chystá úmyslně zhoršovat kvalitu přenosu v Evropě, aby jeho služba zvládla poptávku a neohrozila internetový provoz. Kritik Kamil Fila v době celonárodní karantény doporučuje kvalitní snímky, ke kterým se v této placené on-line videotéce lze proklikat až po nějaké době. "Jsou to ty věci, které byste mohli přehlédnout. A to by byla škoda," vysvětluje výběr Fila.
Kamil Fila tentokrát vybírá z nabídky Netflixu. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Turecko ohrožuje evropské hranice, zvažte jeho členství v celní unii, žádá EU řecký premiér

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis vyzval členské země Evropské unie, aby zvážily pokračování celní unie s Tureckem. Uvádí to agentura Reuters. Mitsotakis pronesl výzvu po pátečním setkání v Nikósii s kyperským prezidentem Nicosem Anastasiadesem a s egyptským prezdidentem Abdalem Fatahem Sisím. Zástupci tří zemí se shodli na tvrdé kritice počínání Turecka ve Středomoří.

"Není možné, aby tato země (…) měla výjimku z cel, těžila z přístupu na společný trh a současně ohrožovala východní hranici Evropské unie," uvedl na adresu Turecka Mitsotakis. Celní unie s Tureckem vstoupila v platnost 31. prosince 1995 a díky ní není zahraniční obchod mezi Tureckem a zeměmi EU zatížen cly. Podle Eurostatu bylo v roce 2019 Turecko pátým největším obchodním partnerem EU. Vývoz do Turecka činil 68,2 miliard eur (zhruba 1,76 bilionu korun) a dovoz z Turecka 69,8 miliard eur (zhruba 1,8 bilionu korun). V případě ČR činil export do Turecka 44,2 miliardy korun a import 38,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy