Fila: Most! se vymyká současným českým seriálům. Utahuje si z rasismu a chudoby

Kamil Fila Kamil Fila
21. 1. 2019 14:02
Osmidílný Most! od České televize se vymyká běžným českým seriálům. S velkou nadsázkou divákovi představuje choulostivá společenská témata, jako jsou rasismus, chudoba a homofobie. "Pravděpodobě nikdy nebyl sprostší seriál. Je jednoznačně komediální, ale na hraně mezi sociálním realismem a komedií," hodnotí kritik Kamil Fila.
Kamil Fila hodnotí seriál Most!. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa
 

Právě se děje

před 3 minutami

Vítkovice Heavy Machinery jdou do prodeje, odhad ceny je 1,3 miliardy korun

Ostravská firma Vítkovice Heavy Machinery (VHM), kterou soud v létě poslal do konkurzu, jde do prodeje. Ve výběrovém řízení se prodávají obří výrobní haly i se strojním vybavením na více než 50 hektarech pozemků. Odhadní cena nemovitostí i movitého majetku, které se prodávají vcelku, činí 1,3 miliardy korun. Prodejem pověřil věřitelský výbor aukční a dražební společnost Gaute. ČTK to dnes za Gaute sdělil Jaroslav Martínek.

"Společnost Gaute od 2. prosince zveřejnila informace pro zájemce na svém portálu www.verejnedrazby.cz. Tímto dnem zároveň začíná lhůta, během které se zájemci můžou detailně seznámit s předmětem prodeje v takzvané datové místnosti," uvedl Martínek. Samotné výběrové řízení začne 6. ledna.

VHM jsou producentem ocelí a výrobků z nich. Insolvenční návrh podalo v březnu samo vedení, podle kterého byla firma dlouhodobě ztrátová a už nebyla schopná platit své závazky, zejména za dodávky energií. Problémy prohloubil koronavirus a opatření proti jeho šíření.

Zdroj: ČTK
Další zprávy