Kamil Fila: Všichni jsou tu na sebe zlí. Filmová komedie Chata na prodej se Homolkovým nevyrovná

Kamil Fila Kamil Fila
29. 7. 2018 11:44
Komedie Chata na prodej se pokouší navázat na poetiku filmů, jako jsou například Homolkovi, tvrdí kritik Kamil Fila. Podle něj by režisér Tomáš Pavlíček měl zkusit točit jiný typ snímků.
Film Chata na prodej natočil režisér Tomáš Pavlíček. | Video: Kamil Fila
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy