Jurský park IV svěřil Spielberg nezkušenému režisérovi

Kultura ČTK Kultura, ČTK
15. 3. 2013 11:55
Producent Steven Spielberg si vybral Colina Trevorrowa
Foto: Aktuálně.cz

Los Angeles - Hollywoodský nováček Colin Trevorrow bude režírovat čtvrté pokračování filmu Jurský park. Americké filmové studio Universal Pictures uvedlo, že Steven Spielberg, který režíroval první dva filmy této série, bude výkonným producentem Jurského parku IV.

Tři dosavadní filmy (Jurský park, Ztracený svět: Jurský park a Jurský park 3) dohromady svým tvůrcům vydělaly téměř dvě miliardy dolarů. Třetí díl byl ale z tohoto hlediska nejslabší se ziskem 368 milionů dolarů.

Foto: Aktuálně.cz

Šestatřicetiletý Trevorrow je v Hollywoodu zatím málo známý. Debut na poli výpravného filmu si odbyl nezávislou sci-fi komedií Safety Not Guaranteed, která se promítala na filmovém festivalu Sundance v roce 2012. Natočil také jeden televizní film a dokument.

Podle informací studia Universal bude Jurský park IV ve 3D a premiéra je naplánována na 13. června 2014. Spielberg už před dvěma lety oznámil, že se pracuje na čtvrtém pokračování série, a od té doby kolovala řada spekulací ohledně toho, kdo bude další film režírovat. Nejčastěji se skloňovalo jméno Joea Johnstona, který před dvanácti lety režíroval třetí pokračování. Podrobnosti ohledně zápletky či obsazení studio zatím nezveřejnilo.

Původní Jurský park z roku 1993 se 11. dubna vrátí i do českých kin v novém 3D kabátě.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 7 minutami

Muž se během nouzového stavu vloupal do sanitek, hrozí mu až osm let ve vězení

Až osm let ve vězení hrozí muži, který se začátkem května vloupal do dvou sanitek a dvou osobních aut v pražské Krči. Muž z místa odnesl záchranářskou bundu a stříbrný kufřík, z aut ukradl i peněženku a doklady. I s poškozením vozidel způsobil škodu 20 000 korun. Muži hrozí vyšší, až osmiletý trest, jelikož čin spáchal v době nouzového stavu, informoval ve středu policejní mluvčí Jan Daněk.

Muž, kterého policisté hledají, se do aut vloupal na oploceném pozemku rodinného domu, kde si ho všiml majitel. Než se však stačil obléci, muž utekl. Ještě předtím majiteli stačil říct, že zabloudil a že na místě natáčí dokument o záchranné službě. Případ policie prověřuje pro podezření ze spáchání trestných činů krádež, poškození cizí věci a porušování domovní svobody.

Zdroj: ČTK
před 17 minutami

TOP 09 půjde ve Středočeském kraji do voleb se Zelenými a Hlasem

TOP 09 půjde do podzimních krajských voleb ve Středočeském kraji v koalici se Stranou zelených a hnutím Hlas. Kandidátku povede místopředseda TOP 09 a starosta Roztok Jan Jakob, dvojkou bude bývalý místopředseda Evropského parlamentu a předseda Hlasu Pavel Telička. Třetí místo na kandidátní listině náleží zastupitelce Mladé Boleslavi ze Strany zelených Janě Krumpholcové. Do voleb subjekty půjdou jako Spojenci pro Středočeský kraj. Zástupci stran to řekli na dnešní tiskové konferenci ve Sněmovně, po které podepsali koaliční dohodu.

"Středočeský kraj potřebuje nahradit současné papalášství kompetencí. Lidé, kteří jej dnes vedou, myslí zejména na sebe, své zájmy, nikoli na občany. Stejně jako v jiných krajích i zde chceme pohnout s řešením sucha, infrastruktury, kvalitou školství," řekla předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

Vztahy s Prahou jsou zkalené, řekl mluvčí Kremlu. Kontakty s vedením Česka nejsou v plánu

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov ve středu označil nynější rusko-české vztahy za zkalené. Kontakty s českým vedením se podle něj v nejbližší době neplánují. Peskov podle agentury Interfax odpovídal novinářům na otázku týkající se vztahů s Českem na pozadí špionážních skandálů.

Interfax připomněl úterní zadržení poradce šéfa Roskosmosu, bývalého novináře Ivana Safronova, kterého podle jeho obhájců ruská kontrarozvědka podezírá z vlastizrady kvůli údajné spolupráci s českou rozvědkou. Agentura připomněla také spekulaci o chystaném útoku na pražské politiky, po které Praha vyhostila dva ruské diplomaty a Moskva reagovala recipročně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy