Jurský park IV svěřil Spielberg nezkušenému režisérovi

Kultura ČTK Kultura, ČTK
15. 3. 2013 11:55
Producent Steven Spielberg si vybral Colina Trevorrowa
Foto: Aktuálně.cz

Los Angeles - Hollywoodský nováček Colin Trevorrow bude režírovat čtvrté pokračování filmu Jurský park. Americké filmové studio Universal Pictures uvedlo, že Steven Spielberg, který režíroval první dva filmy této série, bude výkonným producentem Jurského parku IV.

Tři dosavadní filmy (Jurský park, Ztracený svět: Jurský park a Jurský park 3) dohromady svým tvůrcům vydělaly téměř dvě miliardy dolarů. Třetí díl byl ale z tohoto hlediska nejslabší se ziskem 368 milionů dolarů.

Foto: Aktuálně.cz

Šestatřicetiletý Trevorrow je v Hollywoodu zatím málo známý. Debut na poli výpravného filmu si odbyl nezávislou sci-fi komedií Safety Not Guaranteed, která se promítala na filmovém festivalu Sundance v roce 2012. Natočil také jeden televizní film a dokument.

Podle informací studia Universal bude Jurský park IV ve 3D a premiéra je naplánována na 13. června 2014. Spielberg už před dvěma lety oznámil, že se pracuje na čtvrtém pokračování série, a od té doby kolovala řada spekulací ohledně toho, kdo bude další film režírovat. Nejčastěji se skloňovalo jméno Joea Johnstona, který před dvanácti lety režíroval třetí pokračování. Podrobnosti ohledně zápletky či obsazení studio zatím nezveřejnilo.

Původní Jurský park z roku 1993 se 11. dubna vrátí i do českých kin v novém 3D kabátě.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Salač odstartuje do Velké ceny San Marina z předposlední řady

Filipu Salačovi kvalifikace na Velkou cenu San Marina silničních motocyklů nevyšla, do nedělního závodu Moto3 odstartuje z předposlední deváté řady. Devatenáctiletý český jezdec byl klasifikován na 26. místě, což je jeho nejhorší kvalifikační výsledek od Malajsie v listopadu 2019.

Salač po vydařeném pátku, kdy v trénincích figuroval v nejlepší desítce, nedokázal v dnešním třetím tréninku na rozdíl od většiny soupeřů zrychlit a musel už do první části kvalifikace. V ní obsadil dvanácté místo a do druhé části pro nejrychlejších osmnáct nepostoupil.

V italském Misanu se na prvních čtyřech místech nejslabší třídy seřadili domácí jezdci, třetí pole position v sezoně vybojoval Romano Fenati.

Kvalifikace na Velkou cenu San Marina, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Misanu:

Moto3: 1. Fenati (It./Husqvarna) 1:41,756, 2. Foggia (It./Honda) -0,257, 3. Antonelli (It./KTM) -0,264, …26. Salač (ČR/KTM) nepostoupil do druhé části kvalifikace.

MotoGP: 1. Bagnaia (It./Ducati) 1:31,065, 2. Miller (Austr./Ducati) -0,249, 3. Quartararo (Fr./Yamaha) -0,302.

Další zprávy