Z šíleného Jokera Andy Warholem. Oscarový Jared Leto si zahraje slavného umělce

mad
23. 9. 2016 9:27
Americký herec Jared Leto si zahraje umělce Andyho Warhola v novém životopisném snímku podle knižní předlohy. Scenáristou je Terence Winter, který byl nominován za scénář k dramatu Vlk z Wall Street.
Foto: Reuters

Jared Leto si zahraje Andyho Warhola v životopisném snímku Warhol, informoval server Hollywood Reporter.

Herec bude film produkovat společně s Michaelem De Lucou, který za sebou má oscarová dramata The Social Network (2010) a Kapitán Phillips (2013). Scenáristou je Terence Winter, který stojí za seriálem Impérium - Mafie v Atlantic City a který byl za scénář k Vlkovi z Wall Street (2014) nominován na Oscara.

Scénář bude vycházet z knihy Warhol: The Biography Victora Bockrise, ke které Leto s De Lucou zakoupili práva.

Warhol se otevřeně přiznal k homosexualitě, a to v době, kdy společnost taková sdělení nepřijímala, připomíná Hollywood Reporter. Dle slov svých přátel byl Warhol hypochondr, který osciloval od tichého introverta k excentrikovi, který si nechával zastřihávat paruky v kadeřnictví.

Autor článku poznamenává, že role je herci ušitá na míru, neboť Leto si zahrál gaye, který umírá na AIDS (Klub poslední naděje), a získal si mnoho fanoušků svým pojetím šíleného Jokera v blockbusteru Sebevražedný oddíl (2016).

Slavného popartového umělce a režiséra experimentálních filmů si zahrála již řada herců. V dramatu The Doors (1991) Warhola ztvárnil Crispin Glover, ve snímku Warholka jej hrál Guy Pearce a ve sci-fi komedii Muži v černém (2012) se role zhostil Bill Hader.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy